Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol és milyen megtakarítási...

Hol és milyen megtakarítási formát ajánlotok a gyereknek?

Figyelt kérdés
Olyat keresek, ami megkötések nélkül felhasználható (tehát pl. a Fundimini kizárva), de jó lenne, ha változó összegeket is be tudnánk fizetni.
2016. márc. 3. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Attól is függ, mennyi pénzről van szó.

Én az 5évesemnek csemete számlát nyitottam. Igaz, ebbe csak a perselypénz kerül, meg az a zsebpénz, amit kap rokonoktól ilyen-olyan alkalmakra.


Kamata pont annyi, mint bmely més folyószámláé, szóval kb semmi, de arra jó, hogy a gyerek érezze: nem kell mindent elkölteni, lehet gyűjtögetni is.

2016. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A csemete számla 3 éves kortól van sajnos, nekünk meg 3 hónapos még a pici. De azért köszönöm!
2016. márc. 3. 10:38
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Határozatlan, élethosszig tartó (értsd: te szabod meg, mikor járjon le) életbiztosítást kötnék, melyben te vagy a biztosított, és a pici a kedvezményezett. Ha veled vmi történik, ő a kedvezményezett. Közben van biztosításod is, és akár eseti díjakat is helyezhetsz el rajta. A 3. évtől bankszámlaként működik, kivehetsz róla pénzt és a befizetést szüneteltetheted is, ha úgy adódik. Persze ha valóban megtakarítani akarsz, minél kevesebbet nyúlj hozzá.

A Generalinál dolgozom, a Clavis élebiztosításban minden 3. évben bónuszt kapsz, jóváírják a befizetésed 15%-át.


Egyébként nagyon szerencsés és okos dolog, hogy már most gondoskodsz a gyermekedről, ezt sajnos sokan nem engedhetik meg maguknak. Pedig biztos vagyok benne, ha jó anyagiak között élnénk mi, magyarok, mindenki félretenne, befektetne, pénzügyileg tájékozódna. De míg kiszolgáltatottá tesznek a minimál béreddel, és még csak esélyed se legyen a jövődön gondolkodni, addig csak vegetálunk.


Nekünk is van két kislányunk, a sok meló mellett biztosítással gondoskodunk a jövőjükről.

Nagyon sok lehetőség van, hogy a nehezen megkeresett pénzünket hogyan gyarapíthatjuk, és hogyan nyúlhatják le... tájékozódni kell. Persze a jövőbe nem lehet látni, de a bankokban meg nem érdemes pénzt tartani. Ennél még a 5-6%-kal ketyegő biztosítás is jobb.

2016. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem volna, ha az életbiztosításom kezdeményezettje a gyerek, de azt mondták, hiába, ha 18 éves kora előtt történik velem valami, nem jut hozzá a pénzhez.


anno nagyon kerestem, tényleg csak a csemete számla van, amit gyereknek lehet nyitni, és tényleg szabadon hozzáférhető.

addig esetleg a saját banknál teljesen sima megtakarítási számla?

de annak is kb nulla a kamata. mondjuk lassan mindennek. és még adózhatsz is belőle :o

2016. márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van életbiztosításunk. Még nem néztem utána, hogyan vehető bele a gyerek, de szerintem is csak 18. életév után látna belőle pénzt. Nekünk az Aegon ajánlott Baba-Mama csomagot, de min. 10 ezer havi befizetés kell és 5 évig nem érdemes hozzányúlni. Szóval ennyire kötöttet nem szeretnék. Köszönöm mindenkinek a tanácsot!
2016. márc. 3. 12:45
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Én a gyerek 6 éves korára tervezek lakáskasszát nyitni. 10 éves megtakarítással. Mire felnő, lesz induló tőkéje.

Emellett az én nevemen lesz megtakarítása (nyáron születik). Ez az övé lesz, de egyelőre a nevemen. Azért fontos, mert nem akarom majd, hogy csak úgy szabadon hozzáférjen 14 évesen, hiszen ezt a pénzt az ő biztonságára gyűjtjük, esetleg a tovább tanulására.

2016. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk is 2 hónapos a pici .Van neki saját életbiztosítója Allianznál amiben van spórolás is minden hónapban 30 eurót fizetek be ez kb 8000 -9000 ft körül lehet .És nyitottam neki számlát vagyis az én nevemen van és ő az egyedüli aki hozzá férhet majd 18 évesen v ha történne valami velem megörököli .Ide amit kaptunk szülőktől nagyszülőktől és mi is raktunk be összeget ez 6 szám jegy volt így kapott prémium kamatot x összeget be rakok 1 év alatt x kamat megy rá de nem vehetem ki x évig mert akkor elveszik a kamat .Nem tudom ilyen van e magyarországon mert külföldön élek
2016. márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én többféle megoldásban hiszek, ezért van 2 életbiztosításunk, ami a gyerekek 18 éves korában jár le, van lakáskasszánk és bankszámlán ill. készpénzben is gyűjtögetünk.

Remélhetőleg nem kell majd a semmiről indulniuk, mint nekünk annak idején...

2016. márc. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!