Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon gáznak tartjátok, hogy...

Nagyon gáznak tartjátok, hogy már 16 éves korom óta gyerekre vágyok?

Figyelt kérdés

Ne érts félre persze szándékosan nem próbálkoztam volna gyerekkel, hiszen még gyerek voltam/vagyok én is. De ha véletlenül teherbe esek, biztos nem vetetem el, sőt boldog lennék. Sokszor ha látok anyákat utcán vagy Tvben, fáj a szívem, h nekem nem lehet ilyen csodában részem. Már kiskoromban is ha megkérdezték mi szeretnék lenni ha nagy leszek azt mondtam: anya.

Tudom, hogy túl fiatal vagy hozzá, nincs pénzem, saját lakásom, és tudom, h hiba lenne, mégsem tudom lekűzdeni ezt a vágyam.


2010. ápr. 2. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem gáz de nem is helyes. Mindennek megvan az ideje. Annak mindig van hátulütője ha egy gyerek érettebb a koránál vagy nagyon más. Szerintem ilyen korban még inkább az van, hogy "jaj de cuki, szeret engem, gügyög stb" és nem a kemény munka meg egyéb komolyabb vágyak vannak mögötte. Persze ki tudja, nem ismerlek. De ilyen korban inkább tanulni, ismerkedni, szórakozni akarj.
2010. ápr. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyanígy voltam én is. Már gimiben alig vártam, mikor lehet kisbabám. Nehezen, de kibírtam, amíg lediplomáztam, és dolgoztam is valamennyit, és csak utána vállaltunk babát a férjemmel. Amikor a 2.csík megjelent a tesztemen, elöntött az érzés, hogy végre, ez az, amiről olyan régóta csak ábrándoztam. Imádtam a terhességet. És hipp-hopp, már egy éves a kis rosszaságunk, és tényleg csodálatos dolog anyának lenni.

Szerintem nagyon jó, hogy így vágysz babára, szépen építgesd az életed, és amikor elérkezik az idő és vállalni tudsz egy vagy több gyereket, felhőtlenül örülhetsz majd neki(k)!

2010. ápr. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pl. most, hogy a második kommentet olvastam, azt a részt, h már van egy 1 éves rosszaságotok, megint majdnem elbőgtem magam. Nem azért szeretnék gyereket mert jaj de cuki, gügyög stb. Másfél éve született öcsém, ő tanított meg arra mi az a feltétel nélküli szeretet, bármikor életemet adnám érte, akkor is imádnám, ha ő kést szúrna a hátamba, melette tudtam letenni az egómat, az önzőségemet, ha vele vagyok nem gondolok arra h mi lenne nekem jó, csak arra, h mi a jó neki, hogy boldog legyen. Egyébként már 19 éves vagyok, anyám pl 18 évesen szült engem, mégis csodálatos anya, soha nem nélkülöztem semmit.
2010. ápr. 2. 00:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia.Amikor én is olyan fiatal voltam mint te volt egy barátom aki családos ember volt.Itt megkérek mindenkit nem kell lehurrogni ezért!!!Szóval,én is megvoltam bolondulva a gyerekekért és mindenáron akartam tőle gyereket.Nem csak azért mert szerelmes voltam,hanem azért is,mert imádom a gyerekeket...anno ápolónő szerettem volna lenni természetesen a csecsemőosztályon!!

Ezt én mondtam is akkor a barátomnak,h nem baj ha nem lesz mindig mellettem csak baba legyen.Ő erre azt mondta,h szeretne persze gyereket tőlem,csak Ő azt nem bírná ki,hogy amikor én sétálnék vele ne jöjjön oda,ne lássa felnőni,ne legyen része ebben és a gyerek se ismerné az apukáját meg!!Na ezen elgondolkodtam nagyon és tényleg nagyon igaza volta akkor!

Most felnőtt fejjel,átgondolva tényleg nem lett volna jó olyan fiatalon szülni és nem csak ezek miatt,hanem én nem éltem még eleget nem szórakoztam ki magam amit egy anyaszerepben nem tudtam volna.Tehát ezzel azt akarom mondani,hogy nagyon ráérsz még.Tanulj,bulizz éld ki magad és hidd el ha eljön az idő neked is lesz babád,nem kell sietni.Egyébként én 31-évesen szültem,nem azért mert hamarabb nem szerettem volna/26-27évesen már nagyon vártam rá/ csak nem jött össze így az én drágám orvosi segítséggel lett!!Tudom milyen rossz érzés,mert én is átéltem,de addig amíg neked nem lesz ezt a szeretett odaadhatod a kis tesódnak és kiélheted rajta ezt a hiányodat is. Nyugi eljön a te időd is!!!

2010. ápr. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem gáz. Én is így voltam. 16 évesen megismertem a páromat, és rögtön tudtam, hogy akár most azonnal, de gyermeket szeretnék, akinek ő az apukája. :) Persze tudtam, hogy gimi, érettségi, aztán egyetem,... - de emelett az út mellett mindig ott lebegett, hogy egyszer baba lesz a vége. :) 7 év után összeházasodtunk, vettünk egy házikót, örököltünk egy autót, én lediplomáztam, immár 11 hetes terhesen. :)

Mindennek megvan a maga ideje, és ha ésszel csinálod, akkor te sem bánsz meg egy lépést sem.

31 hetes kismama

2010. ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A harmadik válaszadónak teljesen igaza van.

Ne akarj sietni a gyerekvállalással.

Élj,bulizz addig amíg még fiatal vagy.

Egy gyermek hatalmas felelősség, mellette nem lehet el járni ide-oda, és a gyerek még pénz is nem is kevés.

Addig amíg nincs saját lakás,egy biztos kereset,és elegendő tapasztalat ne is próbálkozz gyermeknemzéssel.:)

Rá érsz majd 28-32 éves korodban, vagy akár később.

Semmiféleképpen ne siesd el.

2010. nov. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!