Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két három gyerekes anyukák...

Két három gyerekes anyukák mennyit vasaltok egy héten?

Figyelt kérdés
Minimum két-három naponta vasalok,hogy ne gyűljön rám a sok ruha, Ti hogy csináljátok? Így fél óra három negyed óra alatt végezni szoktam vele...
2016. márc. 6. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Szinte soha, csak ünneplős ruha a vasalós!
2016. márc. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajna nekem eléggé gyűri a mosógép a ruhákat, gyűrött ruhába meg csak ne menjen már a gyerek oviba, férjem meg munkába. Nem gyűröttek a ruháid? Mi a titkod? Gondolom amúgy a mosógép nagyban közrejátszik...
2016. márc. 6. 21:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is hetente 2x vasalok.
2016. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Mikor két gyerekünk volt, kb. kétnaponta vasaltam egy-másfél órát. Mióta három gyerekünk van, nem vasalok, csak a férjem ingeit, kb. heti egy óra. Mikor lejár a mosógép, azonnal kiteregetek, a ruhákat szépen kirázom, kisimogatom, így nem lesznek gyűröttek.
2016. márc. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

En egyedul a ferjem ruhait vasalom, vagyis inget, nadragot, amiben dolgozni jar.

Illetve ha van olyan ruham (ingruha pl), vagy a gyerekeknek (szovetnadrag), amit kotelezo vasalni.

Ez annyit tesz, hogy heti egy vasalas van, az se hosszu (5 ing, 5 nadrag a ferjemnek es egy-ket dolog alkalomszeruen).

A tobbi ruhat nem kell vasalni egyaltalan, nem gyurottek. A titkot nem tudom, en a mosogepen is max fordulaton centrifugazok. Mindig ugy inditom el, vagy allitom be a programozott inditast, hogy ott legyek, amikor lejar es egybol ki tudjam teregetni. A ruhakat egyesevel kicsapkodom kicsit, a farmert szepen osszehajtom es "kiutogetem". Ilyesmi. :)

Igyekszem tokeletesen teregetni, mindent kihuzva es egyenletesen, de sok dolgot vallfan szaritok.

Azt hiszem, hogy ennyi.

2016. márc. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Szinte soha. Max ha a párom megkér, hogy egy inget vasaljak ki mert fontos tárgyalása lesz.
2016. márc. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a "módszerem", hogy hétköznap minden nap csak 10 db bármit vasalok ki. Ez nem sok idő, és sokszor utolérem magam, valamikor nincs is már 10 db-ot vasalni.
2016. márc. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Mivel egy hónapos a kisebbik, így én elég gyakran, majdnem minden nap. De leginkább csak az ő cuccait vasalom, a többit csak akkor, ha kedvem van, vagy valami nagyon gyűrött, egyébként korábban nem nagyon vasaltunk.
2016. márc. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Két kislányom van, soha nem vasalok. Ha nagy ritkán a férjemnek van valami rendezvény a cégnél, akkor ő kivasalja azt az egy inget, ami szükséges. Nem gyűrődősek a ruháink, ha valami mégis akkor azt mosás után rögtön a vállfára rakom. Egyébként mosás után a szárítógépbe mennek nálunk a ruhák, és csak akkor gyűröttek ha nem veszem ki azonnal.
2016. márc. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem szárítógépem van, és ha egyből még melegen kiszedem a ruhákat és kiterítem, akkor nem kell vasalni. De alapból is csak akkor vasalok, mielőtt felvesszük. A kicsinek, aki 5 hónapos neki kiszoktam előre, de a 4 évesemnek a férjemnek, ill. magamnak csak behajtom a szekrénybe és amikor felvennénk,akkor gyorsan átszaladok rajta.

Nálunk a férjem nagyrészt ingben jár dolgozni. A gardróbban meg annyi ruha van az akasztós részen,hogy a helyhiány miatt összegyűrődnek, így legtöbbször vasalhatnám kétszer. A poló is ilyen, régen, amikor még előre vasaltam, hajtogatás után, ugyanúgy meglátszott a hajtás csíkja rajta, és szintén át kellett szaladnom rajta még egyszer. Így rájöttem,hogy nem kell a dupla munka, bőven elég akkor, ha reggel öltözködünk. Kb. 10 percet vesz igénybe hármunk ruháját átmenni.

2016. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!