Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Azért ide írok mert itt sok anyuka van. Október óta küzdök lelki eredetű testi tünetekkel (hányinger, mellkasi fájdalom stb. Sok kivizsgáláson vagyok túl semmit szervi bajom nincs) sokat sírok.. Keresem, hogy miért van ez az állapot és sokszor fut át a fejemben, hogy ha nem lenne a két fiam semmi bájos nem lenne :(

Nagyon fiatalon jött az első fiam. Mindeközben mondta hogy korai. Ha vissza tekerhetném az időt akkor másképp csinálnám. Imádom őket de nagyon nehéz. Utalóm magam ezekért a gondolatokért :(

Rossz ember és rossz anya vagyok. Igaz? :(


23 éves anyuka (4 éves és 9 hónapos fiú anyukája)


2016. márc. 11. 10:01
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Bocsánat a hibákért a telefonom javít.

Szóval *semmi bajom nem lenne

*mindenki mondta

2016. márc. 11. 10:03
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
Apuka?? Család??
2016. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%

Miben segít, ha itt megszavazzák, hogy jó vagy rossz anya vagy?


Ha lelki eredetű problémáid vannak, akkor keress fel pszichológust, ő tud segíteni.

2016. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudjuk milyen anya vagy!! A lelki tüneteid nem relevánsak ebben a helyzetben. Lehetsz jó is, meg lehetsz rossz is.

Igaza van a kettes válaszolónak, keress fel szakembert!

Egyébként mi a nehéz?

(egy csomó szót elírtál!)

2016. márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
71%
Jó lenne valmi megoldást találni erre a helyzetre, mert szenvedsz és a gyerekekre nagyon nagy kihatással van az anya hangulata - ők is átveszik, ha ez sokáig tart! Kellene egy héten 1-2x 1-2óra, hogy elszabadulj, csavarogj, EGYEDÜL, céltalanul - )ez nekem bevált, mikor hasonló állapotban voltam) Furcsa ez,mert céltalanul bolyongsz egy kicsit és hatásaként valahogy rendeződnek a dolgok, és hazamész, a teendőidet, jobban látod, a céljaidat is:))
2016. márc. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
51%
Egyáltalán nem vagy rossz anya! Inkább depressziós vagy szorongó,! Én a testi vizsgálatok helyett elmennék egy pszichológushoz. Én 22 évesen szültem az elsőt, 25 évesen a másdikat és 29 vagyok nyáron jön a 3. Baba! Nem egyszerű az anyaság föleg ha az embert olyan környezet veszi körül, aki csak megerősíti benne a rossz anyaság erzését! Én is voltam depressziós de megtaláltam az okát, anyósom folyton fúrt, hogy elba..tam a fia életét mert felcsináltattam magam, ne így csináljam hanem úgy ahogy ő mondja mert ő felnevelt 2 gyereket mindent jobban tud mint én. Végül sokat rágódtam ezen, nem volt segítségem, szép lassan rájöttem hogy ő egy energia vámpír, aki tönkretesz. Leépítettem a kapcsolatot, azóta helyre álltam és életem legjobb döntése volt hogy fiatalon szültem! Próbáld meg másik szemszögből nézni a dolgot! Mennyire szerencsés vagy hogy van két gyönyörű fiad! Van aki esténként a nyakadba ugrik, és mondja hogy szeretlek anya! Nekik te vagy a tökéletes anya hisz nincs összehasonlítási alapjuk, nekik minden ugy jó ahogy te csinálod, hisz te vagy az anya! Aki sok fáradságot nem sajnálva mindent megtesz értük! Persze gyerek nélkül könnyevbb az élet, de üresebb is! Igaz hogy nincs hiszti, meg éjszakázás meg fogzás, de nincs babakacaj, nincs szép ákombákomrajz anyának, nincs kedves nyálas babapuszi! Ezek felbecsülhetetlen értékűek! Mikor elkap ez a naygfokú depresszió nezz rájuk, csak úgy némán figyeld őket! Két pici apró sejt véletlen találkozásából létrejött élet, akik tőled függenek! Rád van szükségük! De mindenképp menj el egy pszichológushoz és rendeződni fognak a dolgok meglátod!
2016. márc. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
4 éve alig alszom. Párom dolgozik, nem segít senki. Amióta rosszul vagyok elfordult tőled a párommal. Engem hibáztat szerinte magának generálom a rosszulléteket
2016. márc. 11. 10:15
 8/32 anonim ***** válasza:
58%

Attól, hogy átérzed, milyen felelősséget jelent szülőnek lenni, lefáraszt a két kicsi, még nem vagy rossz anya. Nem tudom, mit vizsgáltak rajtad, a tüneteid a körülmények ismeretében refluxra utalnak, aminek a kialakulásában nagy szerepe van a stressznek.

Ha van nagyi, aki bevállalós, vigyétek el a srácokat hozzá pár napra, most a hosszú hétvége épp jó alkalom. Legyetek csak ketten a pároddal, pihenjetek, kiránduljatok, ha belefér a keretbe, menjetek el egy fürdőbe, kérjetek masszázst, lazítsatok. Néha muszáj kilépni a mókuskerékből, a gyerekek érdekében is.

Tudom, hogy nehéz elhinni, de ahogy múlik az idő, úgy mindig egy kicsit könnyebb lesz.

2016. márc. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem keresel fel egy pszichológust?
2016. márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
31%

Ha 4 éve alig alszol, párod nem segít, nincs segítséged, mi a fenének vállaltál még egy gyereket?


Én többek között ezért nem szülök még egyet, mert imádom a 3 éves fiam, és bár ő jó alvó, de fizikailag szellemileg képtelen lennék 2 gyerek ellátására (anyagilag simán). Férjem csecsemőkorban nem segített, most már teljes értékű szülő.

2016. márc. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!