Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom túltenni magam...

Nem tudom túltenni magam azon, hogy nem lányunk lesz?

Figyelt kérdés

Végig úgy éreztem az első perctől kezdve, hogy lányunk lesz. A 12. héten megmondták, hogy fiú, de még nem volt biztos, ezért reménykedtem, hogy következő alkalommal már lányt mondanak. Nem így lett. A 18 hetes ultrahangon is fiút mondtak 100%-ra.

Azóta egyfolytában csak sírok. Mindenkinek lánya született a családban, eszembe se jutott, hogy nekem fiam lehet. Amióta tudom, hogy fiú, olyan gondolataim vannak, hogy már nem akarok terhes lenni, így nem éri meg (nagyon nehéz terhességem van, sokat vagyok kórházban), inkább örökbe adom stb.

Nagyon bűntudatom van, mert tudom, hogy nem fogom annyira szeretni, mint ha lány lenne.

Nagyon nehezen viselem a terhességet, ezért valószínűleg nem is lesz több gyerekünk, ami csak még nehezebbé tesz mindent. Nem akarok fiút. Nem tudom mit csináljak, eddig nagyon vártuk a babát, de mostanra már szinte az élettől is elment a kedvem.


2016. márc. 29. 01:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
84%

Veled meg mégis mi a jó büdös franc van ember? Nem kell a gyerek mert fiú? Tudod mit, ne vállalj többet. Nem érdemled meg hogy gyereked legyen.

Hogy juthat ilyen az eszedbe?! És mégis mi a baj azzal, hogy fiú? Miért nem fogod úgy szeretni? Miért csak a lány jó?

Ez nem normális. Az a gyerek többet érdemel nálad. Már most.

2016. márc. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
94%

Először is, nyugodj meg, amikor megszületett, akkor már azt fogod érezni, hogy ő így tökéletes, ahogy van :)

Másodszor: a reakciód eléggé eltér a természetestől, érdemes lenne egy terápia keretén belül feltárni, hol gyökerezik ez az ellenérzés a fiú gyermek iránt (a "mindenkinek lánya van a családban" nem elég erős kiváltó ok). Egy jó pszichológus fel tudja oldani benned ezt az ellenérzést, a bűntudattal együtt. Mindenképpen el kellene menned egyhez, még a szülés előtt.

2016. márc. 29. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
97%

4-es jól írja.

Minden kórházban van szakpszichológus, akihez fordulhatsz segítségért.

Férjed hogy érez, nem tud esetleg ő is segíteni neked az elfogadásban?

Én is világ életemben kislányt akartam elsőre, aztán amikor megszületett a fiam, azt mondtam, a következő is fiú lesz.

Az is lett, és nagyon nagy büszkeség kétfiús anyának lenni.

2016. márc. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
71%

En is 3 napig padlon voltam, mikor megtudtam. Aztan megprobaltam orulni neki.

Most mar 8 honapos, es remelem, hogy a kisteso is fiu lesz. Teljesen beleszerelmesedtem. Nem tudom elkepzelni, hogy egy lanyba legyek ugyanigy szerelmes. A fiuk meg egyebkent is anyasabbak.

2016. márc. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
85%

Én 12 hetes vagyok a másodikkal.Elsőnél is lányt akartam,de tutira állítottam,,hogy fiú,mert csak lány cuccot tudtak nekünk adni (elég rossz anyagi körülményeink voltak akkor). Most anyagilag oké minden a jelenlegi párommal. Ő kislányt érez,én remélem kislány,de anyós tegnap mondta,hogy hát el kell keserítsen,de a családban a férfiak részéről csak fiú gyerekek vannak.

Van két ismerősöm is,akik ellenkező neműt szerettek volna,a lányosok fiút,a fiúsok lányt,de már egyik se cserélné el.Elején picit sokkolta őket,dde még mindig az számított egészséges-e. Nekem is ez számít.És nekem nincs gondom a fiúval se,csak mivel a nagyobb lány,nekem fura lenne most egy kis kukist gondozni.

2016. márc. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
93%

Annyit árulj már el kérdező, hogy mi a gondod a kisfiúval? Ő már ott van a pocakodban és szeret téged.

Amikor babát szerettél volna, szerintem tudtad, hogy 50 % esélyed van kislányra. Inkább örülj neki, hogy egészsèges.

2016. márc. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
89%

Én is kislànyt szerettem volna elsőre, a 12 hetes uj-on azt mondta a doki h fiú. Kicsit csalódott voltam, de mire hazaértünk màr elképzeltem hogy az apjàval focizik majd stb. :) Úgy bekeéltem magam h fiúnk lesz hogy a következő uj-on màr azért voltam csalódott mert a doki elbizonytalanodott, akkor úgy kàtta h làny szülésig nem is tudta megmondani a baba nemét ( szégyenlős volt a kicsink) nem mutatta meg. De màr nem is érdekelt... Boldogok voltunk h bsbànk lesz!

Ha te így érzel ( amiket írtàl) tényleg keress fel egy szakembert!

De fiút miért nem szeretnél?

2016. márc. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
66%
Te beteg vagy.hogy kívánhatsz ilyet,hogy bárcsak már ne lennél terhes, főleg úgy, hogy problémás a terhességed?! Én veszítettem el kettőt, abból az egyiket annyi idős terhesen,mint most te vagy,hát nem kívánom senkinek. De utána a terhességemnél pont az érdekelt a legkevésbé, hogy lány vagy fiú lesz.a lényeg az volt, hogy megszülessen egészségesen! Lehetsz picit csalódott, ha nagyon másra voltál beállva, de max 1-2 napig normális esetben, meg akkor se így,mint te.ez beteges. Meg sem érdemled azt a szegény pici babát. Javaslom olvasgass a vetélés kategóriában, talán ha van egy csepp józan eszed még átértékeled a sorsodat, te beteg nőszemély.
2016. márc. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk nekem nem volt ilyen durva állapotom, mert...nem tudom, nem vagyok pszichopata őrült:D, de azért lányt akartunk mindig. Persze kiderült, hogy fiút várunk, egyetlen gyerek. Mikor megszületett, tök egyértelmű volt, hogy fiú és hogy imádjuk őt, nem a neme miatt, hanem emberként. :)Többé egy perc gondom se volt ezzel a dologgal, se a férjemnek. Ezt dobta a gép.:)
2016. márc. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
82%

Megadatott a lehetőség, hogy egy pici életet hordhatsz a szíved alatt és a legnagyobb problémád, hogy nem kislány lesz??? Te nem a gyermeket vártad nagyon, hanem elképzeltél egy rózsaszínbe bújtatott babát, akivel majd villoghatsz és összeöltözhetsz, de nem jött be a számításod és összeomlottál. Nem vagy érett az anyaságra.

Én minden UH előtt azért izgultam, hogy mindent rendben találjon az orvos és azt mondja, makkegészséges.

2016. márc. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!