Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normális ha egy közel...

Az normális ha egy közel másfél éves gyerek másfél-2 órát nem bír ki szopizás nélkül és muszáj megszoptatnia az anyjának amíg 2 órát nálunk vannak?

Figyelt kérdés

Ismerős anyukáról van szó. Zavar, hogy eljönnek, és a férjem jelenlétében elkezd szoptatni mert hogy a gyereke nem bír ki ennyit, és szopizni akar. Először azt mondtam nem zavar, mert azt hittem egyszeri alkalomról van szó, de akár hányszor itt vannak 1-2 alkalommal szopizik a gyerek. Az én fiam ennyi idősen már csak napi egyszer szopott este, lefekvés előtt.

Tényleg ennyire fontos ennyiszer szopiznia, hogy itt nálunk ki kell pakolnia a melleit emiatt és nem bírja ki hogy hazaérjenek?... Az másnál is így van ennyi idős gyerekkel?


2016. ápr. 7. 14:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

Nem, egyik sem normális dolog.

Sem a nyilvános szoptatás, sem hogy egy másfél éves ennyit szopjon napközben.


Szerintem egy pár hónapos csecsemő esetében sem kellene egy anyának közszemlére tennie a melleit. Vagy takarja le, vagy vonuljon el szoptatni.

És egy ekkora gyereket már lehetne szoktatni a szociális életre. Gondolom pisilni sem az utca közepén fog leguggolni (bár vannak ilyen családok is...)

2016. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%
Már az sem normális, hogy ekkora gyerek bármennyit is szopik, de óránként meg beteges. Anyukának súlyos pszichés problèmái vannak.
2016. ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
36%
Úgy értettem, hogy kérdező vonuljon el a barátnőjével másik szobába és akkor nincs ott a férj! Vagy amíg szoptat ajanljon fel egy nyugisabb, napos szobát a szopihoz, hátha észreveszi magát , hogy a hazigazdáék nem kíváncsiak aprodukciora.
2016. ápr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Na, egyszer én is tettem fel hasonló kérdést, szintén nálunk voltak. Ott nagyobb gyerekről volt szó, akinek pici tesója volt.

Hát is minden voltam, hogy miért nem megyek ki, ha zavar...igen, a saját lakásomból. :)

2016. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem normális ,sőt ennyi idősen több kaja kevesebb szopi szokott lenni.
2016. ápr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
1 éves koráig szoptattam csak.. Tehát már eleve nem is lenne szükségszerű. Az meg egy vicc, hogy nem bír ki 1,5-2 órát. Azt a gyereket még 5 éves korában is szoptatni fogja az anyja.
2016. ápr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként amikor meg akarja szoptatni a gyerekét, akkor miért nem zavarod be az egyik szobába? Én már rég megtettem volna.. főleg ha látom, hogy a férjem miatt csinálja.
2016. ápr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
7%

Örüljetek, hogy a ti gyereketek ilyen könnyen átállt a "normális" ételre. Nem minden gyerek ilyen, van aki 1-1,5 éves korában sem hajlandó enni az anyatejen kívül mást.

Másrészt ha meg eddig megszokta a egy gyerek, hogy minden pillanatban lehet szopizni, akkor nem érti meg, hogy mért ne lehetne nálatok/utcán/gyerekfoglalkozáson is.

Másrészt ő megkérdezte, te azt mondta hogy nem zavar. Azaz anyukának is természetes, hogy nálatok lehet ezt csinálni, hogy természetesnek gondolod ezt a cselekvést (nem undorodsz a mellétől, sem attól hogy nagy gyereket szoptat). Leírva nem igazán tudom elmondani, a lényeg, hogy egy régóta szoptató nőnek (nyilván nem mindenkinek) ez már olyan természetes, hogy nem érzékeli hogy másnak nem az.

Kinek mi... Pl. voltunk egyszer babaklubban. Ott kb. 5-en szoptattunk, volt aki el sem fordult (én elfordultam, de nem zavart hogy más nem és az "arcomba tolta" a mellét). Másik baba programon meg rángatta az anyuka pólóját az egy év fölötti fia, és már ezen meglepődött a többi anyuka.

2016. ápr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért én azt nem állítanám, hogy a gyerek részéről ez rendben van, mert nem érti. Másfél évessel már meg lehet beszélni, hogy csak otthon van cici, csak anyuka ebbe láthatóan nem fektet energiát. Az szerintem nem gáz, hogy szopik még, de ahogy írták, már azért ennyit nem kéne, max. tényleg este...

A csaj viselkedése pedig tényleg durva szerintem. Nekem 9 hónapos babám van, igen, szopik, sőt, igény szerint szoptattam egész mostanáig, most állunk rá arra, hogy napközben egyen rendes kaját. De soha nem hoztam senkit abba a helyzetbe, hogy én bárhol előkapom a csöcsömet, és akkor hajrá... Igenis ez lehet zavaró. Még a saját házamban se játszottam el, ha vendégeink voltak, átmentünk a gyerekszobába, és magunkra csuktuk az ajtót. Ha mi voltunk vendégségben, megkérdeztem, hová mehetnénk. Ez ilyen egyszerű, máris boldog mindenki. A gyerek is, mert megkapja a cicit, anya is, és a többi ember is. Csak ugye tudni kéne viselkedni, ami sokaknak nem megy.

2016. ápr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sem normális. Az még ok, hogy eszik még anyatejet, de elég lenne csak napi 1-szer, max 2-szer. De az jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy neki ez az ivás? Tehát nem éhségből szopizik, hanem mert szomjas? Mert abban az esetben érthető az 1-2 óránkénti alkalom. Viszont ha így van, akkor is az anyának kellene tennie róla, hogy "normális" folyadékbevitelt biztosítson, és a szoptatást bekorlátozza reggelre/estére.
2016. ápr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!