Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek érdekében a nyitott...

A gyerek érdekében a nyitott kapcsolat mellett döntöttünk. Élt valamelyikőtök így? Beválhat?

Figyelt kérdés

10 év együttélés után így döntöttünk. 5 éves fiunk van akit nem szeretnénk ha elvált szülők gyermeke lenne. Egyenlőre... Aztán kitudja mi lesz ebből :(


Leginkább azthiszem én nem fogom bírni. Egyrészt nem vagyok "pasizós",szerető tartós nő,másrészt én szeretem a párom. Nagyon.


Rengeteget veszekszünk. Most úgy döntöttünk,hogy adunk még egy esélyt a kapcsolatunknak,de nyitott legyen.


Mit gondoltok erről? Természetesen a fiunk nem sérülne. Tehát a szabályokat azért lefektettük. Nincs kimaradás,nem beszélünk róla stb.


2016. ápr. 17. 14:58
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
68%

Azt gondolom én is, hogy a gyerek érdekében nem szabad együtt maradni. Hiszen neki két lelkileg is egészséges emberre van szüksége, márpedig, ahogy írod, te – mutat vagy sem – szenvedni fogsz ettől a helyzettől. A gyerekek pedig nagyon is érzik a felszín alatt megbújó érzelmeket.

A másik fele szerintem az, hogy rossz példát is mutattok a gyereketeknek azzal, ha egy olyan kapcsolatban éltek, amely nem kielégítő mindkettőtök számára. Arra „tanítjátok” vele, hogy a világ statikus, a rossz dolgokba bele kell törődni, nem lehet változtatni.


Nemrég olvastam egy cikket a témában, ez kb. arról szól, amit előttem leírt az egyik hozzászóló, milyen volt úgy élnie gyerekként, hogy a szülei nem szerették egymást:

[link]


Mindemellett persze, ha látsz bármi esélyt arra, hogy rendbetegyétek a kapcsolatotokat, az lenne a legjobb megoldás.

Ha mindketten annyira lazák lennétek, hogy jó barátként éltek egymás mellett, az más helyzet, bizonyára van, aki tudja így csinálni.

De te azt mondod, veszekedtek, tehát valamiért nem nyugodtatok bele a megállapodásba (vagy csak te nem?). Számomra a felfázolt szituációból azért nem lehet jól kijönni, mert te kvázi egy háztartási alkalmazottja leszel a férjednek, aki vígan éli az életét melletted – és így könnyen belecsúszhatsz abba, hogy nem fog már tisztelni (hiszen bármit megtehet veled).

2016. ápr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
55%
Sérülni fog a gyerek.Az én szüleim sem veszekedtek soha,de amikor megtudtam,hogy apám más nőkkel kavar...Miközben én azt hittem jó életünk van,és mindenki boldog...hát ne tudd meg.A párkapcsolatomra is kihatott,és a mai napig nem értem hogy nézhettek ilyen hülyének a szüleim,miért nem beszélték meg velem az én szintemen???soha nem tenném ezt meg a gyerekemmel...bár el váltak volna előbb.
2016. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 A kérdező kommentje:
Az én apukám is többször megcsalta anyukámat. Én épp 1 éve köszöntem meg apukámnak,hogy nem hagyott el és nem vált el anyutól soha egy másik nőért. Anyut kérdeztem erről. Aztmondta nem fájt neki. Miattunk maradtak együtt (már 33 éve házasok). Soha nem vettem észre semmit. 7 év után nyitott kapcsolatra váltottak majd rá 3 évre visszaálltak és beszüntették a nyitottságot. Azthiszem kiélték magukat de minket (3-an vagyunk) soha nem viselt meg egyetlen egyszer sem vettünk észre belőle semmit. Rosszabb lett volna ha elválnak. Erről pár éve tudunk.
2016. ápr. 17. 21:04
 44/65 anonim ***** válasza:
9%
43: anyád érzelmei meg kit érdekelnek, igaz, kérdező? remélem, a te gyereked majd fogják a te átsírt éjszakáid, csak téged már legálisan csal majd meg. hát hiába na, minden generáció tanul a régi hibájából...
2016. ápr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, ha neked ez így jó - márpedig úgy tűnik, hiába írtak neked 5 oldalon keresztül - akkor mi a kérdés?

Élj megalázva, nőiességed széttiporva, de ne dédelgesd magad abban a hitben, hogy a gyerekedre ez nem fog kihatni... :/

2016. ápr. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
9%

Én ahogy olvasom,nem te döntöttél így,hanem a férjed.Megmondta ő neki te már nem kellesz,másokkal akar lenni. Te ezt nem is akarod,nem fogod tudni megszokni.A gyerekeknél jobb receptorokkal meg senki nem rendelkezik. Minden rezdülésedet ismeri,tudni fogja hangos szavak nélkül is,ha valami nincs rendben.

Én mostani párom előtt együtt voltam valakivel,akinek felesége van. Elég hamar kiderítettem,hogy van neki.Utána már őszinte volt velem. Rajtakapta a feleségét másik pasival otthon,megbocsátott,még egyszer rajtakapta. Akkor döntöttek amellett,hogy nyitott kapcsolatban lesznek,de ők pl a lakás miatt. Mert a férfi kb 3x annyit keres,mint a nő,de kitenni a gyereke anyját nem akarja,ő meg nem megy el.Ennek 9 éve. 4 éve egymás között nincs is már semmi,max annyi,együtt mennek nagybevásárlásra,meg a gyerekükkel ide-oda,de már ő is 21 éves.A férfinak akadnak kapcsolatai (mi úgy 4-5 hónapot voltunk együtt,bár előtte is,most is sokat beszélünk,találkozunk is néha),de mind tönkrement.Pánikbeteg is lett így idősebb korára,de hát akárhogy nézzük,a barátnőt ő se viszi haza,bár mennek csavarogni.A lányának velem a korom volt a gondja,mert 25 vagyok,apja meg 45. A pasi dolgozik látástól mikulásig,saját lakásra gyűjt,lassan kifutja a közös lakás hitele,aztán vesz sajátot.De hát most ennyi idősen már nem fog ő új életet kezdeni,sőt én vallom is,sose hagyja el aq feleségét majd,hisz ő nekik ez már működik így.De ! Én szerintem ne mboldog a férfi se így,ismerem ennyire,hogy tudjam.Hiába a sok poén,szórakozásunk stb,fáradt már.

2016. ápr. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
9%
rsze kérdező,csak hogy anyád nem szerette apádat hiszen nem fájt neki! Te viszont szereted ezt,és egy porcikád sem kívánja a nyitott kapcsolatot,csak azért mész bele,hogy ne veszítsd el a férjed.Ne haragudj,de azt sem tartom normálisnak,hogy szerinted jobb volt az a szenny amiben gyerekként éltél mint ha egyenes,normális szüleid lettek volna.
2016. ápr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
52%
Ja, hát ha neked az a normális, hogy hazugsagban élsz, akkor nem is csodálom. Ezek szerint anyad beléd nevelte a hazugsagot és a képmutatást. Vannak ilyen emberek. Mondjuk én a helyedben a gyerekemnek normális életet szannek, ahol majd egyenrangú lesz a jövendőbeli parkapcsolataban ahelyett, hogy az anyja meg a nagyanyja példáját követve megalkudna. Hiába hiszed azt, hogy nem serultel a szüleid miatt gyerekkorodban : annak a következménye, hogy most egyáltalán megfordult a fejedben a nyitott kapcsolat.
2016. ápr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 A kérdező kommentje:

Kérlek utolsó fejtsd ki mi a képmutatás és hazugság a nyitott kapcsolatban,mikor az pont arról szól,hogy nyíltan felválalunk mindent hiszen nincs következménye!


Köszönöm a segítő privát üzeneteket,akik csak miattatok nem mertek kommentet írni mert lepontozzátok őket.

2016. ápr. 18. 09:25
 50/65 anonim ***** válasza:
5%

Valaki mondja már el mostmár tényleg érdekel,hogy mi a búbánatért fáj az nektek hogy nem teszik tönkre egy kisgyerek életét???


Aki szerint tönkreteszik,ugyan fejtse már ki hogy miért?? Mert jártatjátok a szátokat de szart se tudtok csak okoskodtok!


Ja de titeket sosem csalt meg a férjetek igaz?? Hát dehogynem.. Mégis vele éltek. Ne legyetek már álszentek.

2016. ápr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!