Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nálatok is feltétlenü...

Anyukák, nálatok is feltétlenül az az evidens, hogy csak ti maradhattok otthon a beteg gyerekkel?

Figyelt kérdés
A kérdés azokra vonatkozik, akiknél mind a két fél dolgozik. Kislányom 5,5 éves óvodás, most télen és tavasszal sokat volt beteg. Természetesen mikor a betegség elején van, én szeretek mindig vele lenni, ápolni, én szeretek elmenni vele az orvoshoz is, de mikor már jól van, de még mégse vihetem közösségbe, olyan jó volna ha a férjem is maradna itthon egy két napot. Valahogy neki egyértelmű, hogy az ő munkahelye fontosabb, de azt nem érti, hogy az enyémen se örülnek, hogy én megyek örökösen táppénzre egy-másfél hétre minden hónapban. Kicsit kiakadtam, mert néha azért elvárhatónak érzem, hogy ha nem is táppénzre, de egy-két nap szabit ő is kivehetne, hisz mégis csak ketten vállaltuk :(
2016. máj. 14. 17:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk is én maradok, vagy a nagyik.

A férjem vállalkozó, ha nem dolgozik, nincs pénz...

2016. máj. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Felváltva jövünk. Sőt, amikor visszamentem dolgozni, akkor többször egymás után a férjem jött el. A betegség elejét is megoldja, elviszi orvoshoz, tudja ápolni a lányunkat.
2016. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
2-es vagyok. Az én férjem is vállalkozó és ő sem kap pénzt, ha nem dolgozik (sőt, ő még táppénzt sem kap), de nekünk akkor is így éri meg jobban. Ha mindig én maradnék otthon, akkor engem kirúgnának.
2016. máj. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Két ovis gyerekünk van. Szerencsére nem egyértelmű, hogy csak én maradhatok itthon. Volt hogy a férjem volt táppénzen valamelyikkel, pedig anyagilag nagyobbat bukunk, ha ő van itthon. Néha meg tudja oldani, hogy itthonról dolgozzon, ha összejön, akkor egyértelmű, hogy ő marad.
2016. máj. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Akinek éppen kisebb probléma a hiányzás a munkahelyről. Amíg viszont kicsik voltak, vagy lázasak, nyűgösek, mindig én voltam otthon velük.
2016. máj. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is csak én maradok itthon, de engem nem rúgnak ki, mivel családi irodában dolgozom. A férjem multinál HR-es, örülök, ha időben hazajön.
2016. máj. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Az én férjem is volt már, hogy itthon maradt a gyerekkel. Volt, hogy szabin, volt, hogy táppénzen. Viszont többségében inkább én maradok, akkor is, ha már jobban van, mert a párom munkahelye fontosabb a családi kassza számára.
2016. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
mi elosztjuk, aki tud. Kórházba pl a férjem ment velük mandulaműtétre. Ő sokkal könnyebben kapott akkor szabit. Kettőnk gyereke, ápolni is közösen ápoljuk őket. Egyet nem csinál a férjem, hányós nyavajánál menekül, mert attól ő is egyből taccsol :)
2016. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk inkább a férjem marad. Ennek az az oka, hogy neki engedélyezett a home office, hazamegy vele, ápolja és közben tud dolgozni is. Így senkinek sem kell szabadságra/táppénzre menni.
2016. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem, dehogyis. Mindketten, felváltva, de inkább a férjem, az ő munkája full itthonról is végezhető.


De mi tényleg ketten vállaltuk a gyereket, ahogyan a háztartást is, és úgy egyáltalán az életet. Sajnos igaz a mondás a virágról meg a szagolásról.

2016. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!