Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járatnátok bölcsibe a 21...

Járatnátok bölcsibe a 21 hónapos gyereketeket?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit csináljak, beirassam, vagy ne? Szívem szerint nem akarnám. De a gyes alatt meg nem ártana dolgoznom, hogy hozzájáruljak a családi kasszához... Iszonyú dilemmában vagyok.. és 3 hét múlva beiratás :((


Mondtam a gyerekorvosunknak, hogy nagyon vágyik a lányom más gyerekek társaságára, de ő azt mondja, hogy ha megtehetem, ne irassam be. Más gyerekek társaságára úgy vágyik, hogy max. egy-két óra hosszára, és anya is ott legyen a közelében. Vigyem inkább játszóházba szerinte.


2010. ápr. 9. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát, nem vagy egyedül a dilemmáddal. Én ősszel fogom beadni a bölcsibe, mert muszáj. Én nem adnám be ha anyagilag megengedhetném hogy itthon maradjak.
2010. ápr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát ez az... van kb. egymillió forint spórolt pénzem.. ha itthon maradok a gyes alatt, és nem dolgozom, ez mind el fog menni, mert a rezsit én fizetem évek óta, a férjem pedig az autó fenntartást és a lakáshitelt. Szóval itthon maradhatok, de akkor a tartalékot felélem. :(
2010. ápr. 9. 22:41
 3/14 anonim ***** válasza:
Sajnos a penz nagy ur. Merlegelnetek kell a paroddal egyutt. Egyreszrol nem art az integralodas, masreszrol a szulot, foleg anyat senki sem potolhatja egy egesz napon at. Esetleg dolgozhatnal reszmunkaidoben.
2010. ápr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát ez lenne álmaim netovábbja.. a részmunkaidő. De a cég, ahonnan gyed-re jöttem, megszünik mire visszamennék. (most zajlanak az utolsó felmondások). Olyat találni meg, aki így első blikkre, ismeretlenül részmunkaidőt ajánl? :( Hát.. sajnos nem Nyugat-Európában élünk.


A legtutibb a "nembejelentettmunka" lenne... esküszöm, ezen agyalok.

2010. ápr. 9. 22:46
 5/14 anonim ***** válasza:
Az enyém bölcsis, de nem örülök kényszer miatt irattam be. Engem mindenki azzal vígasztalt, hogy jót tesz a gyereknek. Szerintem nem. És azzal a gyerekkel, akit nem szeret a dadus nagyon csúnyán bánik. Nem verésre gondolok, hanem arra ahogy hozzászól, ránéz stb. Látszik rajta az útálat. És ilyenkor nem tudsz mit csinálni, mert nincs hova vinned. Szóval én azt ajánlom, ha megteheted, akkor húzd ki az oviig, akkor úgyis muszáj lesz.
2010. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, meggyőztél... :( Észrevettél te is ilyesmit a gyerekednél? HOgy nem kedveli őt valamelyik dadus? És a kicsi nem változott meg, mióta bölcsis? Nem lett anyásabb, sírósabb, hisztisebb, magába zárkózóbb, stb. stb. sorolhatnám. Hogy viselik a gyerekek?
2010. ápr. 9. 23:02
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 22 hónaposan kezdte és egy cseppet sem bántam meg. Ő nagyon szeret bölcsibe járni. Igaz, elég gondosan utánéztem a bölcsinek (mázlim van, mert szinte minden bölcsiben anyukám volt osztálytársai dolgoznak, legalább is mindegyikben van olyan, akit ismer). Szóval így volt infó, hogy hova igen, hova ne. Itt nagyon szeretik a gyerekeket, és a gyerekek is szeretnek oda járni. A fiamnak határozottan jót tett, hogy gyerekek közé került. Amíg itthon volt, minden ebéd egy rémálom volt, nem akart enni semmit. A bölcsiben érdekes módon ő a legjobb étvágyú gyerek, el sem akarták hinni, hogy otthon alig eszik. Szerintem az volt rá jó hatással, hogy ott MINDEN gyerek leül az asztalhoz, és esznek. Aztán mostmár itthon is eszik rendesen. Meg sok ilyen dolog van, pl. a délutáni alvás is ilyen. Ott vita nélkül megy aludni, itthon már kevésbé, mert ugye anya nem alszik olyankor, ott meg a többi gyerek is lefekszik.
2010. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jó ilyet is olvasni. :) De neked mázlid volt (van), mert voltak ismerősök a bölcsiben. Nekem, hiába itt van az utcánk végében, tőlünk két perc sétára, nem ismerek senkit. Sőt, elsétáltunk arra egyik nap, de olyan "idegen" és rossz érzés volt benézni a kapun... A lányom jó étvágyú, jól alszik.. lehet hogy rá fordítva hatna a bölcsi? nem tudom, de az ovinál valószínűleg megtudjuk úgyis. :) Köszönöm szépen Neked is a választ!
2010. ápr. 9. 23:33
 9/14 anonim ***** válasza:
Jaj ez az örök dilemma!Én is ezzel küzdök! Szeptemberben fogja kezdeni,nagyobb mint a tiéd, júniusban lesz 2 éves. De a barátnőim tapasztalata alapján,akiknek korábban kezdték a gyerekeik a bölcsit, csak jókat mondtak. Jó irányba változtak, sok jó dolog ragadt rájuk. Én végülis a beiratkozás mellett döntöttem, meg hát a pénz is kell.És igenis jó a gyereknek a gyerektársaság!
2010. ápr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én beadnám, mert nem árt neki a társaság már, ráadásul a tiedhez hasonló okok miatt én 1 éves korában leszek kénytelen beadni bölcsibe, mert a Tgyás lejárta után már kénytelen leszek a tartalékaimat felélni, mert a gyed semmire nem elég. Szóval én még a gyed végéig sem tudok itthonmaradni vele, nemhogy a gyes mellett. Ha meg azt látod, hogy rossz neki a bölcsibn, még mindig kiveheted.
2010. ápr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!