Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Választanátok olyan keresztnev...

Választanátok olyan keresztnevet, ami rímel a vezetéknévre? Ha alapból nem is, de pont egy olyan keresztnév tetszik nagyon, ami rímel, elvetnétek ezért?

Figyelt kérdés
pl. Hagymás Balázs
2016. máj. 23. 19:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os,amit az 5-ös írt az alliteráció(más néven betűrím),tehát ez is rímel,csak aki kevés verset olvas annak nehezebb felismerni,mint egy sima belső rímet vagy páros rímet.
2016. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

#11: magyarázd el nekem, ugyan mitől betűrím az. Csak ha már úgyis olyan lazán leoltottál.

Az 5. válaszoló példáit éppen az alapján tartottam rossznak, hogy ha valaki hasonló rímeket próbálna faragni egy versen belül, azt kellene gondolnom, hogy egyetlen költő.

2016. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

OFF:Az alliteracio pont nem az :) az az amikor az egymast koveto szavak elso betuje megegyezik szoval mondjuk ha mar nevekrol van szo akkor a Cserepes Csenge ilyen,rimel es alliteracio is van benne :)

#5 voltam

2016. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%

Elnézést kérek,tényleg én hibáztam.

Asszonáncot szerettem volna írni,csak véletlenül alliteráció lett belőlle,biztos a közös kezdőbetű zavart meg így estére.Pedig a betűrímnél gyanús lehetett volna,hát látszik,hogy fáradtan nem úgy működik az agyam,ahogy kellene:D

Köszönöm,hogy kijavítottatok:)

2016. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik az általatok adni kívánt név, jól hangzik.

Az én kislányomnak a 2 keresztneve rímel (ugyanazok a magánhangzói e-a).

2016. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
65%

"A Nagymárs Balázs már a gagyi, rímelő kategóriába tartozik, vagy még rendben van?"


Ez a név hol rímel? Az, hogy egyeznek a magánhangzók és azonos sorrendben vannak, az még önmagában nem fog rímelni. Ha felolvasod hangosan, akkor elvileg hallod, hogy teljesen más az üteme a Nagymárs és a Balázs szónak/névnek.

2016. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én magánhangzora végződő keresztnevet választanék a fenti veteteknevhez mert olyan zárt nyelvtörőnek hat az egész
2016. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
*mármint a nagymárs balázs szerintem nem jo.a hagymás meg kitalált.
2016. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

16:


3 Rímfajták

3.3 A hangzók egyezése szerint

3.3.1 Tiszta rím

3.3.2 Asszonánc



A tiszta asszonáncban a magánhangzók csengenek egybe, s a mássalhangzók merőben eltérőek, például:

"Nem is, nem is azt a forgószelet nézi,

Mely a hamvas utat véges-végig méri"

(Arany János: Toldi)


(WIKIPEDIA)


Tehát a Nagymárs és a Balázs rímel egymásra.

2016. júl. 18. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!