Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős korig normális...

Mennyi idős korig normális popsiba mérni a gyerek lázát?

Figyelt kérdés
Egy ismerösöm a 11 éves lánya lázát még popsiba méri. Szerintem ez már nem egészen normális. Emlitettem neki hogy már nagy ehez,de lehurrogot,hogy mit tudok én erről nekem nincs gyerekem. Kúpot is ad még neki.
2016. máj. 25. 12:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#8

ha a baba aludt, nem méregettem a lázát. nyugodtan alvó babát sosem zavartam ezért. még most sem, ha tűzforró sem ébresztem fel, ha NYUGODTAN alszik.

2016. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

11-es. Asszem második vagyok!


Hát én megmértem!! És milyen jól tettem.. Lefekvés elött 37,8 volt neki..

Éjjelre tűz forró volt a gyerek.. Mellettem aludt.. Megmértem és már 39,5 volt a láza!! Már kapta is a kúpot!!

Hajnal 4re le is ment 36,6 ra...

2016. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Nekem természetes egy 40 fokhoz kölezi láznál mérni fogom neki. Akkor már szinte nem is aludt, hanem inkább beájult. Így hagytam pihenni(mint írtam is alvás közben), de nyomon tudtam követni, hogy levitte-e a gyógyszer, vagy adjak valamit, kell-e aggódnom...

2016. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%
Soha nem mértem popsiban, mindig fülhőmérőt használtam.
2016. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Miért van lepontozva az, aki soha nem mérte popsiban a gyerek lázát? Ez valami előírás vagy fétis, hogy mindenképpen ott kell? Nem értem. Én mindig hónaljban mértem neki, mivel én sem szeretném, ha bármit is beledugdosnának a fenekembe, ráadásul vannak kellemetlen emlékeim a popsiban történő lázmérésről. Nagyon utáltam.

Kúpot is csak egyszer kapott, a két hónapos oltás után, azóta viszont kaphat már szuszpenziót, így inkább azt adom. Nyilvánvalóan ha konkrétan kúpra lenne szükség valami betegség esetén, akkor beadnám, ez nem is kérdés.

Egymás után két mérést is végzek hónaljban - ha nagy lenne az eltérés, akkor hármat -, és ez alapján mérlegelek, hogy kell-e lázcsillapítót adni, avagy sem. Amúgy az én gyerekem nagyon feltűnően máshogy viselkedik, ha lázas (levert, nyűgös, fáradékony), így szinte ránézésre meg lehet állapítani, hogy van valami baja.

Mindenesetre nem tartom normálisnak, hogy egy 11 éves nagylány lázát popsiban mérik, én a gyerek helyében tiltakoznék - sőt már lényegesen kisebb koromban is igen intenzíven tiltakoztam.

2016. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
58%

Én sem értem, hogy miért vagyok lepontozva azért, mert nem mértem sosem popsiban a lázát. Egyszerűen viszolygok az ilyesmitől...

Ölembe vettem, betettem a hóna alá a lázmérőt, lefogtam a karját úgy, hogy ott maradjon a helyén, ölelésszerűen és énekeltem neki. Nem akkora kunszt...

Ha felnőttnek jó hónaljban, akkor a gyereknek miért ne lenne közel pontos?

2016. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A 3 évesemnek már a honaljában mérem, de sokszor bajban vagyok, mert fél-1 fokkal is kevesebbet mutat a valódi hőjénél. Az első hónaljban mérésnél elbizonytalanodtam, mert feltűnően levert volt a fiam, és tűzforró volt a teste, és hónaljban pici hőemelkedést mértem. Aztán megmértem a popsijában, és a fél fok leszámítása után is 39 fokos láza volt. Szval aki csak hónaljban mér, az nem tapasztalt hasonlót? Én sem akarom már a popsijában mérni, komoly nagyfiú, maholnap ovis lesz, nem akarom a fenekébe dugni a lázmérőt, de a hónaljaban mért hő becsapós.

A 16 hónapos kislányomnak még popsiban mérem /nekünk is ez a rugalmas végű, digi lázmérőnk van, ami 5 mp alatt végez/.

2016. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyanús lenne, én is megmérném popsiban is.De eddig nem volt gond. Inkább 2x mérem hónaljban. Felemelem a kis kezét becélzom a közepét és lehajtom.
2016. máj. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
ismerösösm gyereke 11 ÉVES nem Hónapos. Én ezt már nem tartom normálisnak. gyerek hisztizni is szokott ez miatt,de az anyja azt mondja rá h csak mert beteg azért nyügös
2016. máj. 25. 18:41
 20/20 anonim ***** válasza:

A hónaljban köpenyhőmérsékletet mérünk, a popóban maghőmérsékletet, ugye ezért is kell a fél fokot levonni. De a hónaljban mérésnél nagyon pontosan be kell illeszteni, hogy jól mérjen, és egy izgő-mozgó gyerek esetében könnyen elmozdulhat a lázmérő, ezért pontatlan lehet. Én ezért szoktam több mérést végezni, de ekkora eltérést, mint a 17-es válaszoló még nem tapasztaltam, csak tizedfokokat. Egyszer volt talán, hogy nem jól dugtam be, és kilógott a vége. :D Mondjuk az én fiam, ha lázas, akkor annyira enervált, hogy izegni-mozogni sincs nagyon ereje, pedig amúgy egy kis sajtkukac.


Kérdező, az ismerősöd tényleg nem normális. Vajon a saját lázát is a s.ggében méri? Vagy csak a lányát kínozza? Mutasd meg neki a válaszokat, hátha észbe kap... (15-ös válaszoló voltam)

2016. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!