Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság miért bámulnak az...

Manapság miért bámulnak az emberek ha fiatalon két gyerekkel jelensz meg valahol?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és két gyerekem van az egyik 17 hónapos a másik egy hónapos. Már nagyon idegesítő, hogy akárhol megjelenünk a férjemmel és két gyerekkel mindenhol bámulnak és mintha lenéznének minket,mert fiatal szülők vagyunk. Mi osztrák magyarok vagyunk mind a ketten a férjemmel Bécsben születtünk és eddig ott éltünk , ott nem igazán néztek meg az emberek, mert elég sokan vállalnak fiatalon gyereket ahogy észrevettem.Most költöztünk át Magyarországra egy pár évre amíg én itthon vagyok a gyerekekkel, azért mert a férjem a magyar határhoz közel kapott egy jó álláslehetőséget és amúgy nagyon tetszik Magyarország, csak ez az egyetlen dolog ami elég kellemetlen.
2016. máj. 26. 17:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Hát figyi, alapból az ilyen kicsi korkülönbséges tesókat megbámulja az ember, és közben arra gondol, hogy szegény anyjuk, leülni sincs ideje... És 19 évesen szülni sem mindennapos, én annyi idősen még spec gimnazista voltam.

Szóval elég feltűnőek lehettek, ne csodálkozz szerintem.

2016. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert 21 évesen keveseknek van 2 gyereke. Igaza van az előttem szólónak, a többség épphogy elvégzi a gimnáziumot abban a korban, amikor te már szültél.
2016. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan tudod miért bámulnak meg, nem értem, mi értelme a kérdésednek? Jól tudod, hogy 21 évesen a legtöbb embernek még végzettsége sincs, nemhogy jó állása, félretett pénze, saját maga által előteremtett lakhelye. Meg lehet sértődni, de a legtöbb ilyen fiatal szülő manapság vagy egy bizonyos rétegből kerül ki, vagy óvatlan volt és véletlen becsúszott gyereke van. Mint azt te is mutatod (gondolom), kivételek akadnak mindig, sokakat támogatnak a szülők is, de azért nem ez az általános tapasztalat.
2016. máj. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
35%

Akinek nem igen, ne vegye magára, de tökéletesen igaza van az előttem szólónak.... Azt hozzá tenném, hogy pl nálunk csak "annak" a rétegnek adatik meg, hogy családostól jelenjen meg valahol....

Ha Ti is "így" vagytok, akkor azért. Borzasztó előítéletesek az emberek.


26 évesen a 4. gyerkőcünket szültem. A két kicsi közt nem egészen 1,5 év van. Amikor nem fértem el a járdán a babakocsival (a két legkisebbemmel voltam) és összetűzésbe kerültem ezért egy idős boszorkával, hát én is megkaptam, hogy a segélyre szülök (magyarként, ami elég látványos, mert olyan szinten fehér a bőröm, mintha cloroxban fürdettek volna :-) ).... Nem ismer, sajnos természetes hogy ezt gondolta. (ahogy nagyon sokan is)


De tanulj meg nem figyelni másokra! Szeresd a gyermekeidet, és figyelj csak Rájuk, mert ha látják az emberek hogy boldogok vagytok, nem fognak rosszat gondolni!

2016. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Én ugyan 27 éves vagyok, a kislányom elmúlt 2 éves, de eléggé kicsi és olyan babaarcú. Mivel terhes vagyok a másodikkal engem is megbámulnak! Gondolják, na éppen kipottyantotta az elsőt, már be is kapta a legyet :D

Pedig 2,5 év lesz köztük!

Az embereknek persze, hogy furcsa, ha valakinek 21 évesen 2 gyereke van! Én olyankor még egyetemre jártam és buliztam, és mindenre gondoltam, csak a gyerekvállalásra nem, pedig 17 voltam, amikor a férjemmel összejöttünk! Szerintem az ilyesmit nem kell magadra venned. Az a lényeg, hogy mindenük megvan és nektek így jó!

2016. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ez rendben is van, de mi az hogy egy bizonyos rétegből kerül ki? Nem kellene mindenkit egy kalap alá venni és úgy nézni rá mintha valami proli lenne ez igen is rosszul esik egy embernek. Régebben teljesen normális volt ennyi idősen szülni ma meg már lassan 50 évesen szülnek a nők, na ezt kellene inkább bámulni nem azt aki fiatalon családot alapít.
2016. máj. 26. 18:40
 7/22 A kérdező kommentje:
Igazából nem is azzal van gondom, hogy megnéznek hanem ahogy megnéznék, esküszöm páran mèg úgy fintorognak is hozzá.
2016. máj. 26. 18:55
 8/22 anonim ***** válasza:

Lehet h az is indok , hogy van akinek 30 éves korára sind anyagi alapja h vállaljon gyermeket, csak azért teszi mert ketyeg a biológia órája

Es furcsa vagy merész dolog h valakinek van

2016. máj. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
De most kérdező tökre nem rosszból, de a felháborodásod olyan, mintha egy bizonyos hiperpigmentált népcsoportból az az 1-2 kivétel, aki akad (és legyünk őszinték, ritka, mint a fehér holló, én pl egyet sem ismerek, pedig baranyai vagyok) fel lenne háborodva, hogy mi ez az előítélet a cigánysággal szemben. Egyszerűen ez az átlalános tapasztalat. Ez van sajnos, te tudod, hogy honnan származol, hogy milyen körülmények között éltek, a rokonaid, barátaid is ismernek téged és kész. A többiekkel nem kell foglalkozni.
2016. máj. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

Azért vannak pofátlan emberek

Es a többsége fent van a gyakori kérdések .hu oldalon

2016. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!