Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnál ha lenne két...

Mit csinálnál ha lenne két gyereked és veszélyeztetett terhes lennél?

Figyelt kérdés
Ha nincs segítséged és feküdni kellene.
2016. jún. 11. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Fizetett segítséget vennék igénybe.

(Egyébként nem vállalnék 0 segítséggel 1 gyereket sem és itt nem a nagyszülők, hanem a férj teljes értékű részvételére gondolok.)

2016. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az elsővel egyetértek, bármikor kerülhetek kórházba, akkor most ők maradjanak otthon?

Nem jó, hogy nincs segítség, napközben beadnám bölcsibe, addig is pihennék, vagy próbálnám a szüleimet/anyósékat elérni, felváltva segítsenek.

2016. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Férj? Ha nincs senki, akkor fizetett segítség.

Egyébként a férjem - anyukám - anyósom felváltva jönnének. A férjem 1 hétig itthonról dolgozik, aztán anyukám jön fel 1 hétre, aztán anyósom jön fel 1 hétre és így tovább. Sőt, apum vállalkozó, otthonról dolgozik, ő is fel tudna jönni segíteni.

2016. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

mi tudtuk, hogy majd veszélyeztetett leszek ezért úgy vállaltuk, hogy a nagy ovis legyen. reggel vitte a férjem, délután meg én mentem érte, ennyit engedett az orvos, ez napi 10 perc séta.

este mikor hazajött a férjem mindent megcsinált, addig fekve játszottam a gyerkőccel.

3. azért nem lesz, mert 2 gyerek mellett képtelenség ezt végigcsinálni.


mennyi idősek a gyerekeid? nagyon nem mindegy, hogy közösségbe járnak, vagy picikék még. mondjuk ha nincs semmi segítség akkro vagy fizetsz valakinek, vagy kockáztatod a meg nem született abban bízva, hogy nem lesz gond

2016. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elején vagy? Akkor kb. a 12-16. hétig kell feküdni. Addig Apuka vinné-hozná a 2 gyereket, vagy ha nem megoldható, fizetnénk valakinek. Bölcsisek, ovisok, vagy otthon vannak?
2016. jún. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát férjed vagy barátod nyilván van, ha már van 2 gyerkőc és a harmadikat várod. Nyilván ő gondoskodna a gyerekekről és takarítana. Esetleg fizetett segítség, vagy a háztartás automatizálása (robotporszi, robotfelmosó, mosogatógép, szárítógép)
2016. jún. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vetélés meg vérzések miatt mind a 3 gyereknél pihennem kellett az elején. A második gyereknél volt nehezebb a helyzet mert a 32. héten teljesen kinyílt méhszájjal a kórház helyett az otthoni fekvést választottam. 3 éves volt az első gyerek,de ovikezdésig volt még 4 hónap, azért okos és ügyes volt már + férjem kivette a szabadságát meg betegszabira ment és a 36. hétig itthon volt velünk és főzött, mosott,takarított + állandóan szemmel tartott,hogy feküdjek. A harmadik gyereknél csak az elején voltam pihire ítélve a vérzés miatt,de az első már ovis volt a második akkor 2,5 évesen családi napközibe járt. Az én szüleim majd 500km-re laknak és dolgoznak. Anyósom 20km-re és nyugdíjas,de neki főznie kell meg takarítani meg bőven van otthon dolga így neki nincs arra ideje,hogy heti 3 óránál többet jöjjön segíteni. Mondjuk megoldjuk a férjemmel ketten a problémáinkat :) ,ha nem lehetne rá számítani akkor nem 3,de egy gyereket se szültem volna neki.
2016. jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Másodikkal voltam veszélyeztetett, többször kórházban is (összesen 1 hónapot). A férjem volt a naggyal, a háziorvosa kiírta táppénzre. Két gyerekkel ugyanez lett volna.


Takarítást, főzést akkor sem csináltam, ha otthon voltam.

Egy gyes-en lévő anyuka hozott ebédet, takarított és a gyerekek elvoltak együtt. A védőnő hozott össze minket. neki jól jött a plusz pénz, nekem kellett a segítség, nekünk és a gyerekeknek is jó volt a társaság.

2016. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!