Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermek nevének kiválasztása...

A gyermek nevének kiválasztásakor figyelembe vettétek a keresztnév hangzását, illetve azt, hogy 'később sem lesz gyerekes'?

Figyelt kérdés

Nem leszólom ezeket a neveket, ne értsetek félre.


Gondolok olyan nevekre, hogy Janka, Fanni, ilyesmik. Amik hallatán a legtöbb ember egy gyerekre asszociál, nem egy felnőttre.

(Sok olyan hallottam már, hogy valakinek nem tetszett ez meg az a név, mert hogy egy kislány jut róla eszébe, nem tudna pl. egy ügyvédnőt Janka névvel elképzelni, hasonlók)


2016. jún. 18. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi nem figyeltünk ilyenre.Igaz,mi nekünk nem is jut ilyen az eszünkbe egy-egy név hallatán,hogy jaj de gyerekes.Jankát pont ismerek,lassan 30 éves.Sosem éreztem úgy a nevével kapcsolatban,hogy nem illene egy felnőtt emberhez.Roppant felszínesnek találom valakit a neve alapján megítélnincs.
2016. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy néztük.
2016. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk az egyik felsővezető Janka.

Amúgy miben más, mint a Mónika? Vagy ott van Epres Panni, ő se 10 éves már.


Ezen nem múlik az előmenetel. Multicégnél dolgozom, rengeteg ritka vagy furcsa névvel találkozom. De azon kívül, hogy esetleg bemutatkozáskor egyszer visszakérdeznek, több problémát senkinek nem okoz.

2016. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk szempont, hogy ne legyen gyerekes hangzású, mert nekünk az nem tetszik. Ennek ellenére az általad említett "Janka" a legnagyobb esélyesünk. Arról pont nem jut eszünkbe kisgyerek, számomra teljes értékű női névnek hangzik, mivel valójában a János férfi név egyik becézéséből származik. Johannát meg nem tudnám így becézni, mert csak bonyolult betűkeveréssel jönne ki. Egyébként egy időben a "Jana" alak tetszett, de mivel attól tartok úgyis mindenki Jankának értené félre, mivel az ismertebb és gyakoribb, ezért inkább elvetettük.

De amúgy a többi -ka végű név között is van, ami nem annyira zavaróan becézett, mert már megszoktam és fel se tűnik pl.: Boglárka, Hajnalka, Bíborka. Ami még zavarja a fülem pl.: Dorka, Zorka, Borka, Panni, Panka. Ezeket inkább csak becenévnek használnám, de teljes alakot adnám.

2016. jún. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kulfoldon lakom, angol nyelvteruleten, es ha fiu lett volna nagyon szerettem volna, ha Darylnek (Deril) hivjak... Csak a vezeteknev Horvath :D az meg picit fura, hogy Horvath Daryl...

De lany lett, gondolkoztunk az Ellie neven, de en tanacsoltam, hogy legyen akkor Elle, mert 40 evesen is ez lesz a neve, es az Ellie szerintem eleg kislanyos hangzasu.

De vegul nem az lett :D

2016. jún. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Figyelembe vettem névadásnál a hangzást, én sem akartam gyerekes nevet, de egyszerűen csak azért, mert nem tetszenek az ilyen típusú nevek. Olyan szempontból szerencsém volt, hogy a páromnak kifejezetten az arisztokratikusabb hangzású, komolyabb nevek jönnek be, így nem erőltette a kislányosabbakat. De nem csak a gyerekes hangzás volt kizáró ok, sok más név is kiesett a rostán szimplán azért, mert nem tetszett a fülemnek.

Bevallom, azon kevesek közé tartozom, akinek egy névről nem egy ismerőse vagy egy regény/film hőse jut eszébe, hanem szinte kizárólag a hangzás dönt. De az nagyon.

2016. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Bevallom, azon kevesek közé tartozom, akinek egy névről nem egy ismerőse vagy egy regény/film hőse jut eszébe..."


Na jó, kivételes eset mindig van. A Janka nevet nem tartom gyerekesnek, és ennek csakis Pásztor Erzsi az oka. Meg a Szomszédok.

2016. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen. De csak mert apa nalaunk extrem magas, es ha a lanyunk is hasonloan magas lenne, ne mutatkozzon be Dorka vagy Lilikent. Persze tetszenek ezek a nevek is. Igy egy nem tul komoly, de nem becezo nevet valasztottunk. Idaig jol tettuk, mert hatalmas lassan 2 eves. 😊
2016. jún. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az en parom is 2 meter, a lanyunk meg Lily :( erre nem is gondoltunk :D :D
2016. jún. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy figyeltük.
2016. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!