Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszióm van?

Szülés utáni depresszióm van?

Figyelt kérdés

6 hetes a babàm.A szülést megelőzöen màr 4 hetet a kórhâzban voltam.Rendes szülèsnek indult de vègül 20 órs utàn csàszár lett. Nagyon megszenvedtünk a mai napig kiràz a hideg ha rà gondolok is.

A pàrom csalàdja nagyon akaratos okoskodó, a korházba napi szinten jöttek hozzám hivogattak annak ellenére,hogy kértem ne tegyék..azt is szerettük volna ha nem jön senki az első pàr nap,a hosszú kórhàzban töltött idő utàn szerettemvolna ey kis nyugit.hàt ez sem sikerült, még aznap délutàn ideàllitottak.azóta minden nap hivnk többször ha nem veszem fel a telefont le vagyok cseszve, vagy csak egyszerüen beàllitanak hozzànk.ha itt vannak, a babàmhozbse érhetek hiàba üvölt szegényem, nem adjàk oda. Nagyon kivagyok, utàlom ezt a helyzetet,emellett nagyon fàradtnak érzem magam, szinte semmihez sincs kedvem semmi sem tud felviditani. Csak a sírâs nyugtat meg ami perse tudom, hogy nem jó a babàmnak mert megérzi. Erre jön a szoptatàs része, fàj, akàrhogy csinàlom, tépi, nemtudom melyik mellem fàj jobban..elég kilátástalannak érzem ezt az egészet pedig a pàrommal imádjuk egymàst a babàt is..de sokszor úgyérzem alkalmatlan vagyok erre az egészre , és inkàbb egyedül lennék. Sok a nehezítő,zavaró tènyezö még le se írtam mindent... :( segitsetek, mit tegyek? Negativ kommenteket nem kérek igy is pocsékul érzem magam.


2016. jún. 30. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Jö lenne ha a párod közölné a családjával hogy ne menjenek annyiszor!

Nem fog fájni a melled majd később tanulja a babád hogy kapja be ezzel semmi baj nincs. Kend be anyatejjel és minél hamarAbb hagyod megtanulja annál hamarabb fog elmúlni a fájdAlom!

Normális amit érzel!

Engem is mindebku idegesitett kivéve a férjemet!

Én elküldtem mindenkit a francba!

Ha a párod nem teszi meg tényleg állj a sarkadra és küld el őket a fenébe!

Ezen amúgy szerintem a nők90% átesik!

Nyugodj meg!

Ne aggódj minden szépen befog állni!


Ha gondolod irhatsz neken privátban ha beszélgetni szeretnél!


2 gyermek anyukája!

2016. jún. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A párod családjával beszéljen a párod! Azonnal cselekedjen! Ti már egy külön család vagytok, vannak szabályaitok, azokat tartsák tiszteletben.

Keress egy szoptatási tanácsadót, hátha tud segíteni, hogy ne fájjon a szoptatás.

2016. jún. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs depressziód de az lesz...

A férjed álljon a sarkára meg te is es szereld le a rokonokat. Ez az en gyerekem most megetetem stb kerem azonnal vagy haza lehet menni...


Sajnos ezen en is tul vagyok, sosem akarta anyósom ideadni mert majd o rendezi.

Egyszer zavartam haza azota ezzel nincs gond


Használsz bimbó védőt?

Próbáld ki segíthet


Nekem is írhatsz hatha tudok segiteni

2016. jún. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom írni,hogy a pároddal kellene ezt megbeszélni. Értesse meg a családjával hogy ez így nem ok. Ő hogy áll ehhez? Mondtad már neki,hogy ez neked kellemetlen? A szoptatásra annyit írnék,hogy próbáld minél jobban beletenni a baba szájába. Ne csak a mellbimbót. Valamilyen szimten fájni fog,főleg az elején,mivel eddig nem volt ilyen "strapának" kitéve a melled.
2016. jún. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én bimbóvédő krémet használtam, mert nekem is iszonyúan fájtak a melleim. Szinte azonnal, másnapra megszűnt a fájdalom. Sajnos, a nevére nem emlékszem, de a védőnő ajánlotta akkor. Nekem ő nagyon sokat segített. Egyszer még tejlázam is volt, 39 fok fölött, arra is kerített tejes asszonyt, aki kimasszírozta :) Kérdezz rá a krémre esetleg.

Az első gyereknél nálam anyám csinálta ezt, hogy mindent jobban tud. A másodiknál tisztáztuk, hogy csak akkor veheti fel a babát, akkor nyúlhat hozzá, ha én megengedem. Belement, végülis az én gyerekem.

Ha te nem igényled, semmi keresnivalójuk ott, bár megértem, hogy örülnek az unokának. Küldd el őket haza.

Amit érzel, az meg természetes. Bele fogok jönni.

2016. jún. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt. megszültem este,másnap már ott voltak.este 9-ig minden nap!!!! többet volt anyósnál mint nálam,éppen megszoptattam,már tépte ki a kezemből,büfizni se hagyta,csak,hogy majd ő. hazajöttünk,másnap már itt volt. folyton itt volt! tejem az elején semmi,pont emiatt, etettem üvegből és akkor is kitépte a kezemből evés közben. másik rokon meg átjött,elhúzta a hordozókendőt,mert már magamra vettem a gyereket,hogy ne vegyék el,és felkeltette úgy,hogy rajtam volt aztán meg leszedte rólam,és csodálkozott miért ordít. semmit nem volt nálam, úgy könyörögtem el 10 percre,hogy én etethessem. anyós kitalálta,na majd ő itt is alszik.... nagyon kivoltam,állandóan sírtam,tiszta ideg voltam,rettegtem mikor jönnek és tépik ki a kezemből, 2 éve volt már,de a mai napig akkora tüske maradt...betelt egyszer a pohár, 4 hónapos koráig bírtam,akkor leordítottam mint az állat és kitéptem a kezéből. azután fagyos volt a hangulat,azóta tűrhetőbb. normálisabb már, de vannak ďolgai" de már nem hagyom úgy magamat. a sarkadra kell állnod,mert depressziós leszel bizony :-( természetes anyai ösztön,hogy nem adod szívesen az újszülöttet ennyi időre,ráadásul azt olvastam ha nincs nálad semmit a baba,a szervezeted azt hiszi meghalt szüléskor,és nincs úgy tej,meg depressziós leszel. állj a sarkadra most! beszélj a férjeddel (nálunk sajnos ő nem csinált semmit) ha ő nem szól,szólj te! előszőr finoman,aztán ha nem megy,nem finoman. nem normális dolog,hogy egy újszülött a saját anyjánál van a legkevesebbet ki kell állnod magatokért akkor is ha nem lesz benne köszönet
2016. jún. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segitetek koszonom!!

Ma leulunk a parommal megbeszelni, mert mar nagyon nehezen birom, nem szeretnem ha a baba erezne ebbol barmit is.

Az anyos kibirhatatlan szerinte ra hasonlit a gyerek... minden tulajdonsagat magara hasonlitja.mar remeg a kezem ha hiv, nem meg ha talalkozunk.. felek, elfog menni a tejem.. :/

2016. jún. 30. 10:18
 8/10 anonim ***** válasza:
tedd mellre a babát amikor csak tudod,amennyit csak tudod ha megnyugszol több lesz,a stressz,a sírás,meg,hogy alig van veled a baba ezek nehezítik de anyóst le kell állítani és neked is több lesz majd a tej. még újszülöttnél amúgy se értem miért vannak állandóan ott,lesz még nagyobb a gyerek mikor lehet vinni ide-oda, játszani vele stb de egy ekkorának még nem igénye,hogy folyton a kezükben legyen (na meg kézbe altatják akkor? én azzal is megjártam,hogy kézbe alvásra szoktatták)
2016. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még csak 37 hetes vagyok, de a telefonos érdeklődéseket már most lerázom. Mindenkinek megköszöntem az érdeklődést, de megkértem őket, ne keressenek. Nyűgös vagyok, türelmetlen, meleg is van, sehogy sem jó már, és akármennyire is kedves a hogylétünk felől az érdeklődés, sokat nem tudok mondani, azon kívül, hogy igen, még mindig egyben vagyok. A férjem tartja a kapcsolatot az ő családjával (heti kb. 1-szer beszélnek), és anyukámmal, de pl. tesómnak is mondtam, hogy ne keressen. Mindenki másnak kinyomom a telefont. Az is meg lett mondva, hogy a szülés után csak, ha szólunk, akkor jöjjenek.Én senki olyat nem fogok fogadni, aki nem ért a szóból, akár milyen közeli hozzátartozó. Biztos nagyon nehéz, de fel a fejjel, és állj a sarkadra. Ha a férjed sem érti meg, akkor küldd el te anyósodékat a francba. Most te és a baba kell, hogy az első legyen, nem pedig anyósod érzései. Majd megbékélnek, ha nem, akkor meg így jártak. Kitartás!!!!
2016. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Osztom a válaszadók véleményét,légy határozott és penderits ki mindenkit....

[link]

Nekem ez segitett nagyon jó krém fájó,sebes mellre és használj bimbóvédöt!

2016. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!