Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, kisgyerekes anyukák!...

Kismamák, kisgyerekes anyukák! Veletek is bunkók tömegközlekedésben? Hogy reagáltok, ha pl vki beszól?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyerekem van(4 éves kislány,2 éves kisfiú)+31 hetes terhes vagyok.Nem szoktunk buszozni de ma nem tudtuk máshogy megoldani.Tudni kell,hogy itt(Szegeden) vannak most újfajta buszok,hogy a babakocsis helyen vannak lehajthatós székek,hogyha nincs ott mozgássérült vagy babakocsis akkor le lehessen ülni.Felszálltunk és egy 16-17 év körüli lány felállt és átadta a helyét ugyanis nem volt ülőhely.Egy kb. 60 éves bácsi állt egy ilyen lehajthatós szék előtt mire megkérdeztem udvariasan,hogy elnézést leülhet ide a kisfiam?,mire rámförmedt,hogy itt állok,meg hogy biztos elvannak fáradva a gyerekeim a sok munka miatt.Aztán odaszóltam a kislányomnak,hogy Norina légyszíves ülj kicsit arrébb,hogy Zéti odaférjen,és a bácsi mit mond:Norina,pff.Hát a pofám leszakad,hogy még az is a baj hogy hogy hívják,mekkora bunkó emberek vannak,ráadásul egy idős bácsi.Az még oké,hogy nekem nem adják át a helyet,de könyörgöm két kicsivel vagyok,simán elránthatja őket a busz.És hogy egy ember nem képes felállni,mikor látja hogy mekkora a gyerekem,hát nagyon felidegeltem magam,de inkább nem vettem róla tudomást.
2016. júl. 7. 23:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
A beszólásokkal ne foglalkozz, fusztráltak az emberek, kijön belőlük, nem is biztos hogy veled van bajuk, csak rajtad töltik ki. A helyátadás...az nem egyszerű. Mikor kisterhes voltam és nagyon rosszul, akkor jött volna legjobban a hely, de senkihez nem mentem oda, mert nem tudhattam, hogy most olyan fáradt, rosszul van, fáj valamilye, migrénje van, nehéz a cucca, kisterhes, stb. Merthogy ezek velem mind előfordultak már, és én sem adtam át ezekben az esetekben a helyem, amikor meg nem volt semmi bajom, akkor igen. Az én babám még picike, nem buszkompatibilis, így tapasztalatot nem tudok, de azt tudom, hogy úgy fogok elindulni, hogy hely nem lesz, legaláb nem ér csalódás.
2016. júl. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%

Én simán visszaszolok. Utálom a neveletlen 16 éveseket és a bunkó embereket.

Nekem se adják át a helyet gyerekkel nagy pocakkal miért is tennék. Nem az a lényeg hogy fáradt e egy 2 éves vagy egy kismama hanem ha csak egy nagyobb fékezés is van dőlnek és könnyebben történik baleset. Sajnos ilyenek az emberek, semmi nem tetszik nekik, beszolnak mindenért. Meg kell szokni de hát én nem tudom én így is szólok ha nekem szólnak. (kulturáltan)

2016. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem fogsz megértő válaszokat kapni,múltkor én is feltetettem ezt a kérdést és jöttek ám a válaszok .Sajnos igen ezen én is le vagyok döbbenve.Igen az emberek leszarják tiszteletem annak a kevésnek aki mondjuk fiatal ,megát és átadja a helyet.Pl a babakocsiknak a helyére mindíg beállnak de ez még nem baj de felszáll két babakocsis és én szóltam a két férfinek hogy álljanak már ki onnan mert a gyerekkocsikkal az ajtóban kellet megállniuk .Nagyon pofátlan emberek vannak igen.Nem csak ott hanem piacon,bevásárlásoknál a boltokban is elég sok ilyesmi volt az 5 év alatt.Ez Budapesten és minden nap .
2016. júl. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%

Sajna en is tapasztaltam... 34 hetes voltam, mikor metroval kellett utaznom, persze a kismamak es idosek reszere kijelolt helyen fiatal,26-25 eves lanyok/fiuk ultek, egyik sem ajanlotta fel a helyet. Kicsit arrebb ulo idos ur (kb 60 eves) allt fel, es kerdezte, hogy szeretnek-e leulni..


Egy masik, mikor meg csak par hetes voltam, es nem latszodott a terhessegem, akkor egy nagyon tomott buszon uktem, olemben a 7 eves kisfiu csaladtaggal. Felszallt egy nagyon nagyon kover no (ranezesre 120-130 kg kozott), es felallittatott gyerekkel az olemben terhesen. Aztan leult a helyemre, es elkezdett mogyorot tomni a pofajaba. Gusztustalan.

2016. júl. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
16-25*
2016. júl. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Én nem vagyok sem magatehetetlen, sem mártír. Én szólok, ha le akarok ülni és nem szoktak sem beszólni, sem leszólni.

Kivétel, ha azért szólok valakire, mert dohányzik a megállóban, ahol tilos. Olyankor az árokba akarnak lökni.

2016. júl. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%

Utolso és miért is àlltàl fel???


Igen vannak bunkók, elég sokan,de be lehet nekik szólni és észreveszik magukat.

Az esetedben(bàr nem szerencsés a gyerek előtt persze) biztos mondtam volna,hogy sebaj a bàcsi úgyis olyan öreg,hogy talàn a köv megàllónàl majd meghal akkor oda lehet ülni. Mert az öreg rosszindulatú emberek nem élnek sokàig szerencsére.


Vagy ha ez nem a te stìlusod akkor a sofőrnek szólni. Neki meg lépnie kell,hiszen ellene vuszont az adott cégnél lehet panaszt tenni,hiszen az ő felelőssége mi folyik a buszon.


Aki meg azt mondja ezt nem lehet meg nem ìgy van,az necsodàlkozzon ha boxzsàknak nézi mindenki.

2016. júl. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Vannak bunkó emberek. Jobban jársz, ha a fiatalra koncentrálsz, aki átadta a helyét. Egy undok-egy rendes.
2016. júl. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Nekem kevés rossz tapasztalatom van, pedig 38. hétig bejártam másik megyébe busszal dolgozni. Egyetlen alkalom volt, amikor szépen nyugodtan vártam a buszra, mikor már fordult be a busz, akkor egy hordányi szakközépiskolás srác szó szerint félrelökve elém pofátlankodott. Éppen szólni akartam, hogy ezt nem kellene, amikor három idegen férfi kézbe vette a dolgot és leteremtette őket és visszaparancsolta mindet mögém, és elmagyarázta nekik, hogy mit, hogyan szokás én meg elsőként szallhattam fel a buszra. A srácoknak duplán szívás lett a dolog, mert nagybátyám az iskolájukban tanít, ráadásul rendőrök lesznek, így következő héten tanulhatták az illemet pár kemény lecke kíséretében. Én gyerekkel ritkán buszoztam, akkor mindig udvariasak voltak az emberek, a férjem volt, aki gyakran buszozott vele. Neki voltak rossz tapasztalatai, de megoldotta, mindig felszabadította a babakocsis helyet, ha valaki beszólt, akkor elbeszélgetett vele, hogy hogyan illik viselkedni, de neki egy fokkal könnyebb dolga van, mert közel 2 méter magas, több mint 100 kg, nem nagyon mondanak neki ellen. :-)
2016. júl. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a helyi távolsági busszal vannak egyedül rossz tapasztalataim, itt senki sem akarta/akarja észre venni sem azt, h terhes vagyok, sem a kisbabát/kisgyereket.

Volt, aki direkt még be is szólt, én pedig visszaszóltam.

Egyébként azóta simán felállítom a kisgyerekes helyről az ott ülőt.

2016. júl. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!