Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 16 éves gyermek eldöntheti,...

A 16 éves gyermek eldöntheti, hogy a gyermektartást mire fordítja? Van Bíróság, Aki a számlán befizetett tandíjat elfogadja gyermektartás fejében, ha az Apuka ellenzi ezt?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni.

Fiam 16 éves és olyan magán iskolát választott (valami számítógépes programozó számítástechnikai), ami évente 500 ezer forint.

Sajnos 2 éve az apuka neveli, aki teljesen ellenzi ezt az iskolát.

Én úgy gondoltam, hogy gyermektartás fejében fizetem. Próbáltam beszélni az apával, de Ő azt mondta, hogy ha fizetem is, akkor is kell gyermektartást fizetnem, mert a Fiamat etetni és ruházni kell és az sokkal fontosabb.

Kérdésem:

A 16 éves gyermek eldöntheti, hogy a gyermektartást mire fordítja?

Vagy van Bíróság, Aki a számlán befizetett tandíjat elfogadja gyermektartás fejében, ha az Apuka ellenzi ezt?



2016. júl. 10. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a gyerektartást nem a gyerek kapja, hanem a gyereket nevelő szülő, tehát az a pénz arra fog elmenni, amire az apa akarja.
2016. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A gyerektartás a gyereket nevelő szülőnek jár.
2016. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha úgyis te vagy a főnök, vedd magadhoz, aztán fizesd. Ja, ez már nem pálya, mi, csak addig jó beleszólni, míg aput bacogathatod.
2016. júl. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, a tartási nem a gyereknek, hanem az öt nevelő szülőnek jár és ő dönti el, hogy mire fordítja. Ha te úgy döntesz, hogy fizeted a gyerek iskoláját, a te dolgod, de ez nem váltja ki a tartasdijat.

A fiad, ha már betoltotte a 16 évet, dönthet úgy, hogy hozzád költözik. Ha apuka ezt ellenzi, akkor gyamhivatalhoz kell fordulni.

2016. júl. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

nincs olyan bíróság aki azt mondaná, hogy éhezhet a gyerek, csak hogy flancoljon. menjen állami programozó szakosra, én is olyanba jártam, tehát van.

te meg ne a gyereknek fizesd a gyerektartást, mert ez nem zsebpénz. ez azért van, hogy beszállj a rezsibe, élelembe, ruháztatásba és persze az iskoláztatásba, ami nem egy fizetős sulit jelent, hanem tollat, füzetet, könyveket...


viszont te egész nyugodtan kifizetheted a tandíjat

2016. júl. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyermektartást nem a gyermeknek ítélték meg, hanem a szülő részére, aki a válás után tovább neveli a gyermeket.

A kérdésed abszurd, amit magad is könnyen beláthatsz. Gondolj bele, ilyen erővel akkor ha a gyermek minden hónapban egy márkás és drága új sportcipőt szeretne, akkor minden hónapba vennél neki egyet, majd a számla alapján a bíróság letudottnak tekintené a gyermektartást!

2016. júl. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miért lehetnék én a főnök? Szívesen magamhoz venném, de a Gyámhatóság határozott úgy, hogy a 3 Gyermekből egyről sajnos le kellett mondanom. A fiam minden hónapban kitalál valami műszaki kütyüt, amit megveszek Neki.
2016. júl. 10. 20:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Acsi


Ha 3 gyerekbol kettot te nevelsz egyet az apa akkor neked kellene kapni a gyerektartast nem az apanak ...

Vagy o is fizet neked a masik ket gyerek utan ?

Ilyen esetben az kapja aki tobb gyereket nevel

Nezz mar utana ennek mert ez igy nem korrekt

2016. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

utolsó, nyilván a második kettő azóta lett más apától, hiszen az édestestvéreket nem szakítják szét.


kérdező, akkor ne vedd meg a műszaki cikkeket, hanem álld a sulit a gyerektartásdíj fizetése mellett.

2016. júl. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A kettő 10 és 5 éves, a Fiamat 2 éve neveli az apja.

Azért szakították szét Őket, mert kitalálták, hogy az autista Fiam kamaszodása veszélyt jelenthet a két Kislányra. Nem kívánom senkinek azt az érzést, amikor választás elé állítanak!!!

Az sem jó, ha nem veszem meg a műszaki cikkeket, hanem a sulit állom és arra nekem sincsen, hogy 2 gyermeket egyedül nevelve gyermektartásdíj fizetése mellett drága sulit fizessek...

2016. júl. 11. 01:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!