Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, miért nem adtok a...

Anyukák, miért nem adtok a helyesírásra?

Figyelt kérdés

Még olyan is van, aki megsértődik, ha valaki kijavítja.

Olvasok ilyet: halya ( a babának ), valaki javít, erre persze jön a válasz: elgépeltem. Hát az én billentyűzetemen nincs a j-nek még közelében sem az ly....

Lessz, x hónapossak vagyunk ( anyu is? ), külömben és társaik...

Leszólhattok, hogy ez kötözködés, de én nem annak szánom. Csak eljön még az az idő, amikor majd esetleg gyakorolni kell a csemetével a nyelvtant, helyesírást.


2010. ápr. 15. 15:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

Ezt a kérdést már valaki feltette egyszer. Akkor is megírtam (jól le is pontoztak), hogy itt nem mindenki diplomás, meg vannak külföldön élők, és mindenki legjobb tudása szerint gépel, sokszor izgatottan és sietve, mert egy vagy több gyerek ugrál körülötte, vagy mert gyorsan kell neki a válasz.

Az én szememet is zavarja ez meg az, de nem foglalkozom vele, mert szerintem ennek az oldalnak pont az a lényege, hogy megosszuk egymással a különböző témában az ismereteinket.

Lehet hogy egy kevésbé iskolázott anyuka rengeteg házi praktikát ismer, amire nagy szükségem van, és akkor kit érdekel a helyesírás...


Szerintem ennél sokkal szomorúbb, hogy az interneten más információs oldalak tele vannak hibával, na azoknak nem kéne...

2010. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valóban "kötöszködés". :) Engem is borzasztóan idegesít, de nem lehet mindenkinek leírni, hogy figyelj már oda, hogy írsz, mert annak semmi teteje, hogy megsértődik, és akkor a következő három válaszoló is ezzel foglalkozik. Nekem is majd' kiveri a szemem, olyan elképesztő hibákat vétenek, de ez az oldal nem erről szól... (És még sokkal durvább hibák is vannak, mint amiket írtál.)
2010. ápr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Jajjjjjjjjjj!!!

"Ha megvernéd nagy bajba kerülhecc,megéri,és aszt is emlídzsd meg, hogy mennyi pénzetekbe kerűlt mind ez a lányuk miatt,hátha lessz bennük annyi hogy honorálják eszt a dolgot de ne reménykedj!"

2010. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Vilcsianyuja ***** válasza:
60%
Engem is borzasztóan irritálnak a nyelvtani hibák, a j és az ly folyamatos tévesztése csak egy apró kis szösszenet. De aztán néha visszaolvasom, miket írtam, és néha valami kapitális baromság csúszik közbe a félregépelés miatt, vagy mert egyszerűen tényleg rosszul írtam... Szóval az biztos, hogy a gyerekemmel fogok nyelvtanozni, mert ha iskolában nem tanulja meg, már az életben nem ragad rá, mint a sok mellékelt ábra mutatja, az ember csak hülyül (egyesek szerint hüjül ;o) ) az évek folyamán, sajnos.
2010. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

Biztos észrevetted kedves kérdező,hogy eddig is válaszoltak páran a kérdésedre,de még egy ilyen alulművelt anyuka sem írt:O

Lehet szégyellenék magukat....pedig igazán rácáfolhatnának a kérdésre nem?

2010. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
26%
Az összes topic közül itt található a legtöbb helyesírási hiba. Valószínűleg a sok aluliskolázott inkább gyereket potyogtató anyuka miatt.
2010. ápr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolsó,nagyon szomorú de sajnos így van ahogy leírtad:((

Minden nap jönnek ezrével az ilyen aluliskolázottságot sejtető kérdések.Ami a legszomorúbb,hogy nemcsak nyelvtanilag helytelenek,de iszonyat buták is a kérdések:((

2010. ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%
Engem is az őrületbe kerget.A legújabb,amit olvastam:most vállunk...JÉZUSOM!
2010. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Igen, igen zavaró, de tényleg, de ez akkor sem egy irodalmi fórum.... iskolázott, diplomás vagyok, 30-as, egy gyerekkel, van helyesírás-javító program a gépen, mégis volt, hogy félreütöttem, elgépeltem. Persze nem a korábban említett fatális dolgokat.... :)
2010. ápr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is folyton szemet szúr, de már csak legyintek. Persze én azokon a kérdéseken szisszenek fel, amelyik a kimutassa, ijen, fojik, valyon, muszály és hasonló szavakat tartalmazzák:(

Szomorú, hogy van ilyen, de nagyon sok emberrel előfordul, akár iskolázott, akár nem, hogy rossz a helyesírása. Ezért jó, hogy a helyesírást a gyerek nem otthon, hanem az iskolában tanulja.

Más: előre elnézést a hozzászólótól, de ezt mindenképpen ki kell mondanom (írnom):

Valóban nem lehet mindenki zseni, de picit sértőnek érzem a sok aluliskolázott, gyereket potyogtató anya megjegyzést, már bocsi, de ha csak 8. általánosa van, de becsülettel dolgozik és szépen neveli a gyerekét, akkor nem szép ilyet írni róla! Nem minden ember okos, és nagyon sokan vannak, akik több iskolát végeztek, mégis katasztrofális a helyesírásuk, úgyhogy ne általánosíts, és ne ítélkezz.

Szép napot, és jó babázást mindenkinek!

2010. ápr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!