Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kövérek a mai gyerekek?

Miért kövérek a mai gyerekek?

Figyelt kérdés
12-13-14 éves korosztály
2016. júl. 21. 19:37
 1/6 anonim válasza:
15%
Egyaltalan nem koverek. Inkabb tul vekonyak.
2016. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Mert sokat esznek és lusták .
2016. júl. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert az előző 12-13-14évben senki nem tanította meg őket olyan dolgokra, mint egészséges étkezés, örömsport és önuralom. Ahogy nyilván a jó példát sem hozzák otthonról.
2016. júl. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mondjuk ez igaz, azt mondják hogy épp hogy csak van rajtuk valami, 60kg felett már duci azért, én mondjuk ahhoz viszonyítva elég sovány vagyok,
2016. júl. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
51%
Nekem vannak ismeroseim, akik kepesek lekoverezni egy lanyt, csak azert, mert nem csontvazak.
2016. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert otthonról hozzák a rossz példát, amit aztán lehet genetikára kenni ("már anyukám is kövér volt...). A mi társadalmunk egyáltalán nem sportos, semmi kultúrája nincs a mozgásnak, egészséges táplálkozásnak annyira sem. Belgyógyászat gyakorlaton a cukorbetegek döntő többsége kikérte magának, hogy hogyan tartana már diétát, miközben már mindkét lábát csonkolták nem egynek. Majd gondolod, hogy pont a testsúlyokkal fognak az emberek foglalkozni, miközben vannak (nem is kevesen), akiket már a saját testük csonkolása sem hat meg annyira, hogy kicsit jobban odafigyeljen? Ugyan! Meg aztán olyan alapvető dolgok, hogy már egy egy éves gyereknek is esténként kakaót adnak, meg éjszakánként cukros teát. Ebből is számtalan van, már csak a szakmám miatt is tudom (fogorvos vagyok, elborzasztó és elszomorító, hogy milyen szájak vannak már egész kicsiknek :(). Na szóval ezért.

Egyébként tényleg sokan vannak elhízva, mikor én jártam általánosba, volt egy kövér osztálytársunk a 30 főből, az is kinőtte. Most mikor tartok iskolafogászatot, a 24-30 fős osztályokban legalább 5-6 mindig van. Nem dundusok, kövérek.

2016. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!