Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Május 6-án lejár a GYED-em....

Május 6-án lejár a GYED-em. Mikor igényeljem a GYES-t?

Figyelt kérdés

A GYED lejárta előtt is lehet/vagy esetleg kell intézni?

És hogy működik ez az egész?

Bemegyek az Államkincstárba és kész? És egyáltalán milyen papírok kellenek?


2010. ápr. 16. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet előtte is igényelni, hogy folyamatosan jöjjön a pénz. Be kell jelölni, hogy mikortól igényled a gyes-t.

Itt utána tudsz olvasni:

[link]

2010. ápr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én egy hónappal a gyed lejárta előtt (most intéztem márciusban9,bementem az állam kincstárhoz (váci út) a következő papírokkal baba anyakönyvikivonata,lakcímkártya,tajkártya a személyim ,lakcímkártyám,adókártya a folyószámlám kivonata (ha kártyra szeretnéd kapni),magán nyugdíjpénztár belépési nyilatkozata és vittem magamal a gyes igénylő lapot kitöltve (internetről töltöttem le),hogy ne ott kelljen kitölteni.10 nap múlva küldtek egy határozatott,hogy jogosult vagyok rá.Mivel május 6-án jár le a gyeded ezért,május 7.vel kell kérned a gyes kezdetét.Még annyi,hogy bruttó 28500ft,melyből 9,5% nyugdíjjárulékot vonnak és olyan 25700 ft-ot kapsz kézhez.Remélem tudtam segíteni!
2010. ápr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem május 4-én jár le a gyed, már megigényeltem a gyest március végén. Két hét alatt meg is jött a határozat.

Letöltöd az interneten és nem kell menned sehová, ajánlott, tértivevényes levélben küld. Fénymásolj le mindent ami a kitöltési útmutatóban szerepel,akkor nagyon gyors.

A munkahelyeden érdeklődj, mert kellett nyilatkoznom, hogy gyes-t igénylek+ a határozat fénymásolatát is be kellett küldenem a cégnek.

2010. ápr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat

meg is igényeltem már, igaz csak egy régebbi nyomtatványt tudtam letölteni a net-ről, de ott kaptam másikat

2010. ápr. 21. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!