Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, Ti hogy viseltétek...

Szülők, Ti hogy viseltétek gyerekeitek szakítását?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lányom másfél éve jár egy fiúval, lassan megkedveltük, vannak hibái mint mindenkinek, rendes gyerek, csak lusta. Mostanában sokat veszekedtek, a fiú nagyon féltékeny tipus állandóan ellenőrzi, s a lányom már besokallt. Még én mondtam neki, hogy ne marakodjon ha nem jó mondja meg neki és nem kell folyton veszekedni. És hát a lányom megmondta hogy már nem akar vele lenni. Egyik itt sir a másik ott, nekem is a szívem szakad meg mert megkedveltem a fiút mintha a fiam lenne. A fiú megmondta a lányomnak hogy vár rá, visszavárja ez meg tőlem várja a választ mit csináljon. Nagyon hiányzik neki, állandóan sirdogál. Nem szeretnék beleszólni.Hogyan segítsek vagy ne segítsek neki?
2016. júl. 25. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudsz ebben segíteni, ez ezzel jár. Tinikori szerelem, szakítás, sírás, ez sablon. Majd ő is túl lesz rajta, mint minden más hasonló cipőben járó lány. Minden szakításnak oka van, majd rájön és tanul az esetből. Főzz neki valami finomat :)
2016. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztositsd a támogatásod felöl, de erősítsd benne, hogy ez az ő döntése kell, hogy legyen. Semmi választ ne adj a szájába, kérdésekkel provokáld ki, hogy ő mondjon a-t vagy b-t. Egyrészt ezzel felnőttként kezeled, másrészt jobb ha ilyen horderejű kérdésben nem azért jön ossze vele újból, mert te kedveled a fiut. Késöbb úgyis kibújik a szög, ha csak a te rábeszéléseddel jön vele újból össze. A sírás miatt ne szakadjon meg a szíved, szinte kell az életben szerelmi bánat, majd meghalok a fájdalomtól érzés. Nem a szülő feladata ekkor közbelépni, de vígasztalni, együtt csajos programot csinálni, nevettetni igen. :)
2016. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nekik kell megoldaniuk, illetve mindkettejüknek tanulni belőle. Ez az élethez tartozik, a tinikori szerelmek nagy része véget ér egyszer, és kell is a személyiségfejlődéshez a szakítás megélése is. Én nem szólnék bele, támogatnám a lányomat, vigasztalnám, ha szüksége van rá, de nem mondanám meg, hogy mit csináljon.
2016. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, egy kicsit megnyugodtam és háttérből vigasztalni fogom. Állásfoglalás nélkül. Még egyszer köszönöm. Szeretem ezt az oldalt, mindig kapok hasznos hozzászólásokat.
2016. júl. 26. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!