Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerényebb anyagi körülmények...

Szerényebb anyagi körülmények között élő családok, ez nem szokott problémát jelenteni a gyerek/ek-nek?

Figyelt kérdés

Vissza mennek az iskolába, mindenki mondja a magáét hogy Görögországba, meg Horvátországba, meg Bulgáriába stb... voltak, a másik meg nem tud mit mondani rá.

Nyilván a kérdés olyanokhoz szól, akik nem engedhetik meg maguknak hogy nyaralni menjenek.


2016. júl. 27. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Engem nem érdekel ki hova megy nyaralni!!

Én örülök annak ha van minden nap enni való.

16/L

2016. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam 8-10 éves, eléggé kiközösítettek miatta, kb szóba se álltak velem miatta, mert mi tényleg sehol, még egy tavon se voltunk a nyáron. De soha senkinek nem beszéltem róla, mert ciki volt. Húgom egy gazdag vidéki városban lakik, most 12 éves, ő más családba született (féltestvérem, gazdag apuka lelépett, új család, úgy gyerek, új minden). Ők alapvetően nem beszélnek a szerényebb körökből származó osztyálytársakkal. Szomorú nagyon.
2016. júl. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi sem voltunk sehol, max belföldön 2x egész gyerekkoromban. Táborban viszont voltunk. Szerencsére engem ezért nem közösítettek ki. Sajnos manapság -gondolom a média jótékony hatása miatt- gáz, ha nincs menő ájfonod, márkás ruhád, nyaralás tengerparton stb. Most még kicsi a babám, de akárhogy is fog alakulni az anyagi helyzetünk, arra fogom tanítani, hogy egy embert a tettei/gondolkodása/személye alapján ítéljen meg, ismerje meg először, s csak azután döntsön.

Ismerek szerencsére olyan gazdag gyerekeket/tiniket akiket nem érdekel a másik anyagi helyzete.

2016. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Másodikos volt a fiam idén, és most először megyünk együtt, az egész családdal a Balatonra. Anno még oviban az ovis társai nagy része mind külföldre járt nyaralni. Nem volt irigykedés belőle, nekik ez még semmit nem jelentett, csak egy izgis kaland volt, olyanja meg az enyémnek is volt bőven, nem kell ahhoz feltétlenül külföldre utazni. Sátorozni például már voltunk többször is, pedig autónk sincs, vonattal is meg tudtuk oldani.


Suliban mondjuk már tényleg érzékelik a különbséget, de ilyenkor már azt is megértik, hogy nem futja mindenkinek ugyanarra. Az enyém például úgy van vele, hogy nem is vágyik külföldre, tökéletesen boldog azzal, hogy a Balatonra megyünk, a lényeg, hogy együtt leszünk. Mondjuk a guta megüt, ha végig esni fog... :P De ha több napos nyaralásra sem futná, akkor is megoldanánk, hogy legalább egy napra elmenjünk a Balatonra, meg strandra eddig is jártunk nyáron, van a környéken is tópart, mellette meg kemping, szóval nem muszáj messzire utazni, hogy az ember kimozduljon, mást csináljon, mint amit szokott.

2016. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi anno táboroztunk és rokonokhoz mentünk nyaralni. Az ország másik fele, vagy a Balaton is nagy élmény volt.

Az iskolák által szervezett táborok pl nem kerülnek egy hatalmas összegbe.

2016. júl. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de régen is kiközösítette a báró gyereke a parasztkölyköt. Ez nem a média miatt van.

Nem gondolnám magunkat szegénynek, de nyaralásra már nem jutott pénz gyermekkoromban. Engem nem zavart, de mikor első osztályfőnökin el kellett mesélni nyarunkat, ciki volt már hogy én csak a mamánál voltam, más meg Horvátországban. Nem vágytam oda, meg jó volt a mamánál, de a többiek előtt ciki volt, bár emiatt nem csúfoltak. Az jobban zavart, hogy más lánynak vettek a szülei csillogós tollat meg mintás papírt meg ilyeneket, én meg nem kaptam ilyeneket mert drága volt.

2016. júl. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

EZ szerintem attól függ milyen az osztályközösség, a többi gyereknek milyen az anyagi helyzete, és hogy mennyire sznobok, mennyire vágnak ezzel fel.

Én átlagos osztályba jártak megyeszékhelyen, ott az osztály 90 %-a nem engedhette meg magának hogy külföldön nyaraljon, így aki igen az inkább eltitkolta nehogy megszólják meg irigykedjenek hogy milyen gazdag.

Sógoroméknak is kevés pénzük van, így 1-1 napra szoktak elmenni valami fürdőbe strandolni, hogy legalább arról be tudjon számolni a gyerek amikor kérdezik hogy hol nyaralt a suliban.

2016. júl. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nagyszülők, nagyneniknel nyaraltam sulis koromban. mindig szerettem volna eljutni a tengerhez. Amikor össze gyűjtöttem az első Horvát kirandulasomra (22) évesen,szerintem sokkal jobban értékeltem a tengert mint azok akik pici koruktól fogva tengerhez jártak nyaralni. sírtam örömömben 😊
2016. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos mi sem tudunk megengedni magunknak egy olyan igazi nyaralást. Egy napos programok vannak, akkor kicsit messzebbre elutazunk, de amúgy marad a séta, fagyi, nagyszülők látogatása és néhány baráttal való találkozás. A fiam osztályába szerencsére hasonló anyagi körülmények között élő családok gyerekei járnak, sőt van egy-két gyermekotthonban élő is. Így neki nem kellemetlen, lányom most megy suliba, az ovijában voltak gazdagabb-szegényebb gyerekek, de sosem volt kiközösítés, dicsekedés. Persze azért jó lenne velük egyszer egy szép helyen pár napot együtt tölteni. Gyermekkoromban én minden nyáron nyaraltam, kemping, sátorozás, nagy túrák, nagyon jó volt.
2016. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!