Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted mennyi az optimális...

Szerinted mennyi az optimális korkülönbség a testvérek között?

Figyelt kérdés
2016. júl. 27. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan sok mindentől függ, hogy nem lehet rá pontos választ adni.


Mindegyikre lehet pozitív és negatív példát is mondani.

Szerintem ami a legfontosabb, hogy az anya habitusának megfeleljen.

Nálunk például 4,5 év van a kettő között, és most rá 4 évre jön a 3. baba. Nekünk ez megfelelt, vissza tudtam menni köztük dolgozni, már viszonylag "nagy" és önálló volt, mikor érkezett/érkezik a kistestvér. Jó testvérek, sokat játszanak együtt, sokan dicsérik őket. Igyekszünk mindegyikre önálló időt is fordítani, ezt fontosnak tartottuk.

Ráadásul a mi élethelyzetünk is így adta: az első még albérletbe érkezett, a másodikat már saját házba terveztük, így is lett, majd amikor ismét megerősödtünk anyagilag, ráadásul egy házfelújítást/bővítést is befejeztünk, akkor gondoltuk ki, hogy jöhet a 3.

Közben a férjem új egyetemet kezdett, fejezett be, a munkaköre is bővült, persze több fizetéssel. Szóval nálunk sokféle szempont döntött. De ez sem mindenkinek van így, élethelyzetektől is függ. Nekünk ezt "dobta" a sors.


De ismerek olyat is, aki mindenféleképpen kis korkülönbséggel akart vállalni, és szuperül megoldja ezt. Nekem ez nem ment volna ilyen jól.


És akkor persze vannak ellenpéldák, ahol hiába a kis különbség, nem játszanak együtt, nem "nőttek össze", és a nagy korkülönbséggel születettek sem feltétlenül jó tesók.

2016. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az 1. válaszolóhoz(miszerint ezt nem lehet előre tudni).A fiam és a lányom között 4 év 3 hónap a korkülönbség(a fiú az idősebb).Nekünk így tökéletes.A lány ma már 4 éves,nagyon jól megvannak.Egy ismerősnél pár hónapja született baba,ott a nagyobb 8 éves.Hát,megy a féltékenykedés,a dac,a szemtelenkedés,a "nem akartam,nem kell" történet.Olyan szinten,hogy szakemberhez fordul,mivel nem tudja,hogyan is kezelje ezt az egész dolgot.A legjobb barátnőméknél kicsit több,mint 5 év a korkülönbség.Ott csak szimpla féltékenység volt,de mára már-3 éves a kicsi-ez nagy mértékben eltűnt és jól megvannak együtt.
2016. júl. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.

Van aki szerint 2 év, van aki szerint 4.

Attól is függ vissza akarsz-e menni köztük dolgozni. Nagyobb korkülönbséggel elvileg könnyebb , mert a nagy már önálló, míg kicsi korkülönbséggel az eleje elég nehéz.

2016. júl. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
30 hónap-3 év közt.
2016. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért 30-36 hónap az optimális korkülönbség a testvérek közt,mert a nagyobb gyermek intenzív gondviselést már nem igényel(pelenkázás,etetés-szoptatás),de még együtt tud játszani a kistestvérrel,ami a nagyobb korkülönbségnél ritkán sikerül.A nagyobb gyermek sokmindent meg tud tanítani a kicsinek.Nem utolsó szempont,az anya regenerálódása a szülés után,illetve pótlódhatnak a szüléstől,szoptatástól veszített ásványok.
2016. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj,Bátori Zoltán,ne legyél már ennyire tudományos,és tudálékos!Az én gyerekeim között 4 év van,elhiheted,hogy jól regenerálódtam,és abban is biztos lehetsz,hogy igen nagyon jól kijönnek egymással a gyerekeim.Ez annak is köszönhető,hogy a kisebb lány,és mint tudjuk,Ők előbb érnek...ennyi.Sok sok ismerős van,ahol 3 évnél kevesebb, 4 évnél több a korkülönbség,és köszönik Náluk is minden a legnagyobb rendben!
2016. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!