Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktad vinni 6-12 hónap...

Szoktad vinni 6-12 hónap közötti babádat ügyeket intézni, vagy úgy rendezed, hogy akkora szerzel felügyeletet, hogy ne kelljen magaddal vinni?

Figyelt kérdés
2016. aug. 26. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Igen. Tudom, hogy mik azok a hivatalok, amik gyalog bejárhatók és előre veszik a kisgyerekeseket és amúgy sincsenek sokan. Meg úgy általában tudom azokat az órákat is, mikor érdemes menni.:) Ha akarod, és budapesti vagy, tudok helyeket tanácsolni, amik nincsenek kerülethez kötve. Hátha hasznos.:)
2016. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem járok el ügyintézni, eddig minden ment a neten is, de nem szeretem zsúfolt helyre, tömegbe vinni és/vagy ahol sok időt kell várakozni, így olyankor megoldom máshogy. Férjem tud időnként home office-t kérni, rajta kívűl másra nem szoktam hagyni, mondjuk nincs is sok opció.
2016. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvességed, de nem budapesti vagyok.
2016. aug. 26. 09:21
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora gyereket szerintem akkor kell csak ügyintézni vinni, ha nagyon muszáj. Nyilván, ha nem tudja megoldani az ember, akkor nincs min hezitálni, menni kell. Mindenki ismeri a saját gyerekét, mit,, hogy visel. Én anno, magamra kötve vittem, ha kellett, de nem ugyanaz a posta, mint teszem azt egy kormányhivatal. Pár hete intéztem a nagyobbnak a személyit, volt egy anyuka, babakocsiban pár hónapos gyerekkel. Előrevették, de így is eltartott vagy fél órát az ügyintézés, amit a kicsi torka szakadtából végigüvöltött. Az egyik ügyintézőt, akire ráláttam várakozás közben, pedig konkrétan a sírás kerülgette, mikor próbált századjára nekirugaszkodni a gépelésnek. Ha elkerülhetetlen, akkor vinném csak.
2016. aug. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha muszáj, akkor igen, nem nagyon tudnám kire bízni. Ügyintézés általában munkaidőben van, olyankor a férjem is dolgozik, és a szüleim is. A férjem még tovább is, 6 körül ér haza. A szüleim meg sajnos munka után is elég elfoglaltak, mindkét nagymamám ápolásra szorul, úgyhogy anyám erre, apám arra, este érnek csak haza. Anyósom nyugdíjas, de ő meg nem vigyáz a gyerekekre, mert szerinte biztos akkor lesz valami bajuk, ha vele vannak.


Úgyhogy ha kell valami ügyet intéznem, akkor a kicsit mindig viszem magammal, ő most 6 hónapos. A nagy már iskolás, de most, hogy nyári szünet volt, őt is vittem magammal. Pl. a gyed-es papírjaimat a munkahelyemen el kellett intéznem, vittem őket magammal. Örültek neki :) Bankba is kellett mennem pár hete, jöttek szépen velem, nem volt velük semmi gond. A nagynak szokott magával könyvet hozni és szépen olvasgat, ha unná a dolgot (9 éves lassan, egy éve lett ilyen nagy könyvmoly), a kicsi meg vagy elnézelődik a babakocsiban, vagy ha látom rajta már itthon, hogy ma nyűgösebb napja van, akkor felkötöm a hátamra, ott mindig nyugton van, feltéve, hogy nem ülök le :D Úgyhogy sokszor állva csinálom végig az ügyintézéseket, de akkor legalább nyugi van :) A naggyal még el kell mennem jövő héten személyit csináltatni, oda is jön velünk a kicsi, de nem tartok tőle, hogy bármi gond lenne, tényleg mindenhová jön velem, úgyhogy tudom kezelni a helyzetet. Egyébként szívesen itthon hagynám a férjemmel ilyenkor, nem azért viszem, mert nem merem kiadni a kezemből, csak hát nincs kire hagyni ilyenkor, úgyhogy meg kellett tanulnom kihozni ebből a legjobbat.

2016. aug. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*a nagy szokott magával könyvet hozni
2016. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Miért ne? Nekem soha nem üvöltött végig semmi ilyesmit a gyerekem....
2016. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is a netes ügyintézést javaslom, nagyon kevés olyan eset van, ahol elkerülhetetlen a személyes jelenlét (készpénzbefizetés számlára, szerződéskötés, fényképes okmány készítése okmányirodában). Minden más netről vagy telefonon megoldható.


A GYES-t is neten intéztem, amikor a GYED már kezdett lejárni. Pont megittam a kávémat, mire végeztem, volt vagy kemény 5 perc ügyfélkapun.

2016. aug. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Vittem magammal mindenhova.Ez a legkönnyebb időszak, mert már nem kizárólag tejet eszik, de az alvásidejéhez sem kell alkalmazkodni, hisz elalszik a kocsiban.
2016. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úgy intézem, hogy valaki addig vigyázzon rá. Bár 6-7 hónapos korában még el tudtam vinni, már most annyit nem ül meg csendben, amíg 1 percet töltünk egy bolti pénztárnál. Nem sír csak kiabál folyamatosan. Ettől hosszabb időre nyilván kiveszem de kézben is megy a műsor. Mivel a férjem folyamatos műszakban dolgozik (6+2) hétköznapokon is szokott pihenőnapja lenni így könnyű megoldani, hogy ne kelljen elvinnem.
2016. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!