Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az eladó mesélte, hogy 10...

Az eladó mesélte, hogy 10 éves fiam rendszeresen meghívja barátait mindenfélére a boltba, azok pedig most már követelőzőek lettek, hogy állíthatom ezt meg?

Figyelt kérdés
2016. szept. 9. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem adsz (annyi) zsebpénzt, és elbeszélgetsz a fiaddal, hogy meddig oké "nagyvonalúnak" lenni és mikortól használják ki.
2016. szept. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a fiaddal erről, magyarázd el neki ezt a helyzetet. Hogy nem ezért kapja a pénzt (amúgy minek egy 10évesnek annyi pénz, hogy abból másokat meghívjon?), meséld el neki hogy mi az s kihasználás, stb... Lehet nem voltak baráai, és így meg vannak azért...

Mindjuk nem értem, 10 éves=10 éve magyarázol neki nem? :D

2016. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A nagyszülők pénzelik folyamatosan.
2016. szept. 9. 14:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki, hogy barátoknál ez úgy működik, hogy egyszer ő fizet, máskor a barátja, szóval ha ez egyoldalú és mindig ő fizet, akkor csak kihasználják.
2016. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Maga köré gyűjt olyan gyerekeket, akik nagyon szerény körülmények között élnek.
2016. szept. 9. 14:17
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, tetszik neki, hogy a gyerekek látszólag a barátai, és örülnek, ha kapnak valamit.

Gondolom, ha van zsebpénze, akkor népszerű éppen közöttük.

(Szegény kissrác...)


Beszélj a nagyszülőkkel is, hogy mi a helyzet, és vagy vegyenek neki valamit, vagy adják neked oda a zsebpénzt, és beosztod.


A fiadat pedig motiválhatnád egy kis gyűjtögetésre és takarékosságra is.

Mi pl. megegyeztünk, hogy a zsebpénzből neki kell gondoskodnia a ceruzákról, radírról és ilyen apróságokról. Azóta ezekre is jobban figyel, és megtanulta, hogy ne költsön el mindent, mert nem lesz pénze, ha kell.

Most mellette még fülhallgatóra gyűjt, úgyhogy ha elszórja a pénzét, nem lesz neki. Én biztos nem fogom megvenni, úgyhogy kénytelen ő.


A többit már előttem leírták.

2016. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%

"Maga köré gyűjt olyan gyerekeket, akik nagyon szerény körülmények között élnek."


Ne haragudj, de én nagyon büszke lennék a fiadra a helyedben. Az sem biztos, hogy azok a gyerekek követelőzőek, mert ha egy rosszindulatú trampli a boltos, akkor inkább bízd a fiad szívére ezt.

2016. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!