Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy a baj? Nővéremet ma...

Nagy a baj? Nővéremet ma hajnalba befektették a kórházba.30 hetesen beindult a szülés.! Úgye a a baba életbe maradhat már? És nem lesz semmi szövődménye?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.!
2010. ápr. 23. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

ilyenkor már életképes a baba. remélem nem lesz szövödmény, de ez sokmindentől függ szerintem. meg van olyan modszer amivel vissza tudják tartani a picit h még ne szülessen meg.

remélem minden rendben lessz. :)

2010. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálják visszatartani a babát, de ha mégsem sikerül, akkor is van esélye az életben maradásra! Hiszen már akár 26 hetes magzatot is életben tudnak tartani inkubátor és gyógyszerek segítségével.

Biztos hosszú (néhány hónapos) kórházi tartózkodást igényel, ha megszületik a baba, de ne félj, reméljük, nem lesz emmi gond!!!

Minden jót Nektek!

2010. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A baba már életképes, de szerintem nincs ember, aki leírná neked azt, hogy nem lesz semmi szövődmény. Az ismeretségi körömben nemrég született egy kisbaba a 30. hétre, jelenleg lélegeztetőgépen van, és az orvosok nagyon óvatosan nyilatkoznak az aktuális állapotáról. Az sem mindegy, hogy egy jól felszerelt klinikán van, vagy egy istenháta mögötti kórház szülészetén, ahol évente egy tucat koraszülés történik.
2010. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szia

Ismerősöm ikreknek adott életet a 30-ik héten.mindkét babó jól van.sokat jártak szemészhez meg még rengeteg más helyre,de mára már 1 évesek és makk egészségesek.

2010. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

szia

már nagy esély van az életben maradásra

ird meg mi lett vele majd

2010. ápr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok írni, hogy imádkozom értük :)
2010. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

írd meg, mi van a nővéreddel és a babájával!

szorítok

2010. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Remélem jól felszerelt kórházban, klinikán van a nővéred, mert az első ellátás nagyon fontos a baba számára.Ha még nem folyt el a magzatvíz lehet, hogy visszalehet tartani a szülést.De ha nem, biztosan kap tüdőérlelőt, ami segíteni fog.Természetesen már életben maradhat szövődmények nélkül.Drukkolok!
2010. ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az attól is függ mennyire indult meg a szülés. Ha csak fájások, de a burok még áll, nem folyik a magzatvíz, akkor bizony benttartják. megpróbálják leállítani a szülést, a fájásokat.

Nekem tegnaphoz egy éve 30hetesen jöttek a fájások. Kaptam magnézium oldatot vénásan, meg valami másik zacsit is, azt már nem tudom mi volt. Meg megfigyeltek. Mivel a kórházunkban "nincs" koraszülött osztály, ezért elvitték volna a kicsit Pestre, de ellátni hirtelen eltudták volna.

Szerencsére jobb belátásra bírták, így 38hetesen szültem. 6hetet szigorúan fekve, pihenve kellett töltenem.

Tehát ha még nem "szül", bent tudják tartani akár a kiírt időpontig is a kicsit.


Ha most születne meg a kicsi, nekem anno ezeket mondták:

-életben tudják tartani, de

-nagy eséllyel sérül, kap agyvérzést, esetleges oxigén pótlás miatt megvakulhat, mozgásszervi problémája lehet, idegi sérülés, ami miatt élete végéig tolószékben öntudatlan állapotban lesz... Ezt a szülésznő azért mondta el, hogy tudjam, sajnos van ilyen is. Sajnos vannak olyanok akik nem szerencsések, és beteg babájuk lesz idő előtti születés miatt.


Kívánom, hogy nálatok minden rendben legyen, esetleg a kicsi még bent maradjon, ha lehet. Írd majd meg, mi történt, hogy van a nővéred és a kicsi.

2010. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szia!Mi van a nővéredékkel?
2010. ápr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!