Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a 14 év...

Mi a véleményetek a 14 év alatti gyerekek hajfestéséről, szőkítéséről?

Figyelt kérdés

Kisfiam általános iskola harmadikos osztályában már kettő kis srác van akinek a haja be lett szőkítve, de egész iskolájukban is egyre gyakoribb jelenség. :-o

Én úgy hiszem, egy 9-10 éves gyereknek még nem kellene ilyesmit megélnie, főleg nem fiúknak. Maradi vagyok vagy jól gondolom?


Még egy hajszínező zselét megértek, alkalmi eseményre, de hogy felnőtt módon befestik, kiszőkítik. :-(



2016. szept. 29. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
az a véleményem, hogy mire oda kerül az én gyermekem, hogy addigra remélem elmúlik ez a hóbort. én féltem a hajhagymáit és nem akarok bohócot a gyerekemből.
2016. szept. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az hagyjan...ma jott a szomszedom, erre latom, hogy a 4 eves lanynak voros csikok vannak a hajaban...
2016. szept. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Mikor mi voltunk 14 évesek nem lehetett rövid a szoknya vagy a felső. Nem lehetett még átlátszó körömlakk sem mert 5 percet kaptunk hogy lekaparjuk mielőtt visznek az igazgató elé. Hajfestés, smink még a legbátrabbaknak sem jutott eszébe és ez így volt rendjén. Rossz irányba halad a világ minden téren, így ebben is. Megindul a hülyeség nyugaton és csak terjed, terjed..
2016. szept. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Maradi vagy nem maradi, szerintem sem kellene. Igazából annyi mindent látni már, hogy őszintén szólva nem is érdekel, más mit enged meg és mit nem. Miért, és az, hogy elsősnek facebook profilja van, az milyen? Vagy hogy ovisok éjfélkor fekszenek le? Hát vannak ilyen szülők, olyan szülők. Én egész biztos nem fogom engedni, és kifejezetten figyeltem rá, hogy olyan iskolába vigyem a lányom, ahol a felső tagozatosok sem viselkednek, néznek ki számomra nem szimpatikus módon. Mert ugye minden korosztály a nagyobbakat majmolja.
2016. szept. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezért hal ki a férfiasság lassan,már 9-10 évesek a TV-ben azt látják,hogy menő "pávagyereknek" lenni... Persze,hogy olyanok akarnak lenni,mi sem voltunk mások,követni akartul az akkori menő trendeket. A szülő kellene észnél legyen,az én anyám mondjuk belezöldültem sem vett nekem csípőnadrágot mikor 13 voltam,nem sminkelhettem magam a gimnáziumig(pedig volt aki általánosba már úgy járt) Akkor "utáltam"érte,de mára rájött jól csinálta.
2016. szept. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Mire megérted, amiket apád mondott, addigra ott áll melletted a fiad, aki nem hallgat rád." - régi mondás, de nagyon igaz!


A szakemberek szerint is, a felnőttnek kell észnél lennie, hiszen egy gyerek őket követi, utánozza. A szülőnek kell a szeleburdi csemetéket jó irányba terelgetnie. Ezt nem kamaszkorban kell elkezdeni, hanem miután kibújt az anyuka pocakjából. Ha megfelelő alapokat kap a gyerek, akkor van mire építeni a továbbiakat. Sajnos általános jelenség, hogy szülő néha gyerekesebb, mint a csemetéje. Legtöbb esetben ez köszönhető annak, hogy őt kizárólag kamaszkorában vették észre szülei, akkor is kizárólag erélyesen, parancsolóan, kioktató stílusban próbálták lebeszélni a buta vágyakról. Evvel traumát értek el nála, amely elleni lázadását akkor nem tudta kiélni, így saját gyerekének mindenféle értelmetlenséget megenged, sőt ő viszi bele. :-(

Hányszor lehet azt hallani: "Amit én nem kaptam meg, azt a gyerekem mind megfogja kapni, én mindent megfogok neki engedni. Tegye azt, amit ő szeretne! Nem fogom korlátozni." - Ez nagy butaság! Egy gyerek mindent akar, mindet szeretne kipróbálni, feszegeti a határokat. De ha nincsenek határok, akkor, mit üzenünk nekik evvel? Ugorjon a kútba?

Ha kis korban megértetjük vele, ezt szabad, ezt nem szabad, és elmeséljük, mit miért nem szabad, akkor megértő lesz egy idő után. Az apróságokkal kell kezdeni, babaként. Ne nyúlj a forró csapvízbe, mert meleg. Bele fog nyúlni, majd összeköti kis agyában, hogy nem mondott hülyeséget a szülő.

Ezt a kontrollviszonyt folyamatosan meg kell őrizni kamasz, de akár felnőtt korig, sőt, még utána is.


Nekem van két felnőtt (21-23 éves) gyerekem is, előző házasságomból. Máig kikérik véleményemet életük fontos dolgaihoz. Ha tetszik nekik, ha nem, általában megfogadják.


Nem szeretném a politikát belekeverni a témába, de köztudomású dolog, nagyban nem a népbutítás. Nem potyára olyan sok a primitív, gondolkodás nélküli ember. (nem csak nálunk, hanem világi szinten) :-(

(Épp a napokban olvastam, már Stephen King is ez ellen kampányol.)

2016. szept. 30. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!