Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiamnak körülmetélése...

H_Vivien kérdése:

Kisfiamnak körülmetélése lesz, tapasztalatokat tudnátok írni?

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiam, novemberben műtik, körülmetélik. Fél éves kora óta rendszeresen figyelem, tornásztatom a fitymát, ahogy a doktornő és a védőnő tanácsolta. Tudom, hogy nagyon megoszlanak a vélemények, hogy mikor kell elkezdeni, nem is ez a lényeg. Mindent megpróbáltunk, ketszer is volt krémezéses kúra. Ezalatt nagyon szépen alakult az urológus szerint. Azonban abbahagytuk a krémezést és folyamatos tornáztatás mellett is nagyon visszazsűkült, úgyhogy a műtét mellett döntött a doki. Anyukák, tudnátok tapasztalatot írni, hogy hogyan zajlott a műtét és az utókezelés hasonló korú kisfiúnál? Még pelusos, ez előny vagy hátrány? Megviselte a kisfiatokat vagy ilyen korban még jobban viselik? Minden részletről kifaggattam az orvost, de inkább anyukák tapasztalatára lennék kíváncsi.

Köszönöm a válaszokat.


2016. okt. 1. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk most volt nyáron. Arra készülj fel, hogy látványra csúnya lesz utána, annyira, hogy én vissza akartam vinni a kórházba, a rendelésre el is mentünk, de azt mondta az orvos, hogy sajnos ez a brutális látvány a normális. Egy hónap után viszont hirtelen gyönyörű lett, addig viszont volt ott lila, meg sárga, meg véres. Szóval utána ijesztő nagyon.

Amúgy negyed óra a műtét, még aznap mehettünk haza.

2016. okt. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mennyi idös a kisfiatok? Voltal fájdalmai utána?
2016. okt. 1. 11:00
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Kisfiam 6 évesen esett át rajta, 4 évi krémezés tornáztatás sem oldotta meg a gondot.

Mivel nagyobb, tudta mi lesz borzalmas volt, a hiszti is amit művelt.

Tényleg 3 hétig, kék lila színváltások voltak.

Úgy sajnáltam szegényt :(

2016. okt. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem, egyáltalán nem fájt neki utána, amúgy négy éves. Csak ő is meg volt ijedve, ahogy én is, mert erre a látványra senki sem készített fel sajnos. Több, mint egy hétig nem is volt rajta bugyi és naponta kétszer locsoltuk le Betadinnal.
2016. okt. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, próbálok felkészülni mindenre :)
2016. okt. 2. 09:04
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Szia, az én fiam 3 éves és egy hónapja volt a körülmetélése. Annyira szűk volt neki a bőre, hogy a doki javasolta a műtétet, mondván, lehet próbálkozni a szteroidos krémezéssel, de tuti műteni kell majd később... mi meg úgy voltunk vele, hogy akkor inkább most, kicsiként essen túl rajta. A műtét napján reggel 6-ig ihatott teát, utána bementünk a kórházba, ahol kapott egy rácsos ágyat, nyugtatót és várnunk kellett egy keveset. Mikor ő jött sorra, akkor már szinte aludt a gyógyszertől, a műtét altatással együtt olyan 45-50 perc volt. Mikor kihozták, még aludt, majd amikor felébredt akkor eléggé zavart volt, sírt, mondta, hogy fáj a kukija, úgyhogy kapott fájdalomcsillapítót, és újra visszaaludt. A második ébredése már jobb volt, akkor ehetett-ihatott, pár óra múlva mentünk is haza. A doki írt fel Cataflam cseppet, és paraffin olajat. Útmutatónak annyit kaptunk, hogy legyen minél többet szabad levegőn (sajnos a hidegebb idő miatt ezt nem tudtuk megoldani, illetve, hogy a fájdalomcsillapítót ne akkor adjam, ha panaszkodik a fájdalomra, hanem 8 óránként folyamatosan. Víz nem érhette 4-5 napig. Őszintén, nem volt könnyű, de nem a körülmetélés miatt, annak a hege szépen gyógyult, hanem a fiamnak le is volt tapadva a bőre a makkra, amit ugye leválasztottak róla és ott szinte a teljes makk felületén lett egy hámhiányos seb, ami folyton váladékozott (nagyon) és mindig beleragadt neki minden ... Ettől persze a seb letépődött (hiába áztattam kamillával, betadinnal) amikor levettük róla a kisgatyát a gézzel, nagyon szenvedtünk emiatt.... két hétig tartott, mire már csak egy pár mm-es seb volt a makkján, akkor már nem ragadt bele semmibe. Ha így jártok egy jó tanács: a gatyába tegyél női betétet, de ne a vékony fajtát, hanem a hagyományos vastagot, ami jó puha, arra nyomj egy nagy adag bepantent vagy neogranormont (ha már varosodik, akkor popsikrém is jó) és ezt cseréld neki 3 óránként legalább. Mi a környező gyógyszertár krémkészletét felvásároltuk, de ez az egy segített. Ha nem lett volna ennyire letapadva, hanem csak simán körülmetélés lett volna, akkor nem lett volna ennyire gáz, így azonban könyörögni kellett neki, hogy pisiljen (mert ugye félt tőle, hogy hozzá van ragadva a kukijához a nadrág és megint felszakad a sebe). Mondta is szegénykém: "majd holnap, anya, ha már nem fáj ..." Remélem nektek könnyebb lesz! Jó egészséget!
2016. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Túl vagyunk rajta, immár 4 napja. Nekünk is úgy ment, mint a #6 válaszolóé. Azt leszámítva, hogy a kisfiam nem kábult el a zselétől sajnos, teljeden magánál volt, nagyon sírt, amikor elvitték tőlem, úgy is aludt el, ezek után zokogva is kelt. Nagyon rossz volt, csak üvöltött. De aztán újból elaludt. Azután a kelés jobb volt. Ő nem fájlalta a kukiját, csak a kezét, ahova az infúzió volt bekötve.

A kukija gyönyörű így 4 nap után, nem folyik, nem dagadt, nem kék-zöld. Szép rózsaszín. Kicsimt hámos, de 4 napos műtétnél gondolom lehet hámos. Nagyon jól viseli, néha mondja, hogy fáj, de egyébként semmi baj nincs Vele. Nagyon jól viselte és nagyon jól viseli most is.

Köszönöm a válaszokat :)

2016. nov. 6. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!