Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 3 gyerekkel vagyok és...

Ha 3 gyerekkel vagyok és folyton egyedülálló nők vágódnak be elém a családos parkolóba és nálam elpattan a cérna, kiverem a balhét a végén engem büntetnek meg ugye?

Figyelt kérdés

Már annyira unom, hogy a családosok a nekik fent tartott parkolókba, számszerűen 3 db, nem férnek be. Ma két egyedülálló nő volt, tegnap 4 db 40 körüli nő egy autóban. És ez rendszeres. Nem arról van szó, megállok bárhol, a parkoló legtúlvégén is, de ezek a helyek épp azért lettek kialakítva, hogy a gyerekekkel ne kelljen autók között glavírozni+ne kelljen félni, hogy rányitja a gyerek az ajtót a mellettünk lévőre.

Ma megjegyeztem a hölgynek, hogy jó nagy családos. Erre rámförmedt, hogy otthon vannak. Meg hogy mit ugatok, nem férek el? Jól szituált hölgy volt egy kis autóval.


2016. okt. 18. 09:50
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
13%
Nehezen értem a gondodat. Soha nem volt ilyen jellegű problémám. 3 gyereket nevelek, és nincs autóm. Ennek ellenére szívesen segítenék, de nem tudom hogyan. Segítesz ebben?
2016. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
82%

Igazat adok, de ez mindennapos. Fiatal fiuk ugyanezt csinaljak. Nem egyszer futottunk bele. Vagy egy nagydarab ferfi egyedul kaszalodik ki az autobol.

Valami kontroll nem artana.

2016. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Én folyton nőket látok. férfiak itt tudják hol kell parkolni. Vagy csak én fogom ki, nem tudom.
2016. okt. 18. 10:02
 4/51 anonim ***** válasza:
89%

Nekem csak 1 gyerekem van, de ez velem is előfordul elég sokszor. Bár én általában férfiakkal akadok össze.


EGyszer szinte egyszerre értünk oda egy hapsival, ő pont annyival előbb, hogy beparkolt (orral kifelé). Én meg megálltam előtte keresztben, és mutogattam magam mögé, hogy mögöttem kisgyerek ül, és szeretném igénybe venni a családi parkolót. Pár mondat után kiállt, és leparkolhattam.


Sajnálom, hogy a családi parkolókra nem vonatkozik olyan szigorú előírás, mint a mozgássérültre, ez csak ugye "javaslat". És amúgy az áll ott, aki akar...


Ehhez hozzá kell szoknod: az emberek nagy része bunkó. És azt hiszi, bármit megtehet...

2016. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
74%
Ezen már én is gondolkodtam. Egyszer meg fogom próbálni, hogy szépen szólok oda és megkérem, hogy adja át a helyet. De az indulat egyenlőre mindig elborít. Olyan egyszerű dolog ez, hogy gondoljunk azokra, akiknek ki lett alakítva ez a hely, nem? És olyan rossz, hogy számítasz rá, mert esik az eső, de valahogy ki kell mind a hármat varázsolni, meg talán a babakocsit is és csak ott elég széles a hely, hogy teljesen ki lehessen nyitni az ajtó kivenni a kicsit is és erre elveszi más ezt a lehetőséget.
2016. okt. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
80%

Ha azt nézem,hogy a rokkant helyen is megállnak a nem rokkantak (a büntetés se érdekli őket) akkor az meg végképp,hogy családos helyre álljanak :))

Mondjuk én nem szoktam családos helyre parkolni, mert jellemzően nincs hely.Szerencsére ez se nekem se a 3 kisgyerekemnek nem okozott gondot.

2016. okt. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
61%

Ismerem a problémát, sajnos a társadalom bunkóságára és egoizmusára vezethető vissza, ami a jelenlegi magyar színvonal.. (tisztelet a kivételnek)

Én szoktam szólni, ha tetten érem. Nem bunkón, hanem kedvesen és jóindulattal, de határozottan. Szoktam jelezni, hogy sajnos a normál parkolóban szűkek a helyek és a gyereket nehéz kiemelni a gyerekülésből.

Úgy gondolom, hogy ezt rendszeres figyelemfelhívással, hangosbemondással, bizti őrök jelenlétével lehetne orvosolni.

2016. okt. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
72%
Kár ilyesmin felhúzni magad, tele van a világ bunkókkal. Ennél nagyobb sérelmek is érik az ember nap mint nap, mindentől nem lehetünk a plafonon. Ha nagyon zavar, max határozottabban szólok, de nem idegelem ki magam. Viszont azt a részét nem értem, ki büntetne meg téged és miért.
2016. okt. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Mint írtam én is megtudok állni bárhol, de nyilván nem ok nélkül tettek oda ilyen parkolót. Az egymésra való figyelem hiánya és aztán még a felháborodás akaszt ki. Főleg nők részéről. A rokkant helyken viszont életerős férfiak kiugrásait szoktam látni. De hogy épp nő- nő ellen. Holott tudhatja, láthatja. Fura nekem ez. Pontosan ha büntetés lenne se tartaná őket vissza, hisz a rokkant helyen való parkolás sem tántorít vissza egy nemrokkantat sem. Fura ez az egész világ úgy ahogy van. Csak épp esőben nehezebb 3 kisgyerekkel mint egy egyedülálló nőnek. Na mindegy. Örülök, hogy téged kedves utolsó nem akaszt ki. Én nehezen viselem. Mint ahogy azt is, hogy épp nők b@sszaák be a posta ajtót a babakocsi előtt. És még sorolhatám.
2016. okt. 18. 10:24
 10/51 A kérdező kommentje:
Bocsi már nem utolsó...:)
2016. okt. 18. 10:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!