Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pici gyerekek mellett fogyni...

Pici gyerekek mellett fogyni vágyó anyukák: hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
Minden részlet érdekel, hogyan és mit főztök, mikor van időtök edzeni, mi a célotok, stb. Én most vágok bele, sokat kell fogynom, minden tapasztalatnak örülök.
2016. okt. 29. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ch diéta és rendszeres mozgás. A legjobb a gyúrás személyi edzővel (hogy ne sérülj le és fejlődj is), de ha nincs rá lehetőség, akkor a gyors séta is sok kalóriát éget.

Izmot érdemes építeni, egyébként vékony, de plöttyedt leszel. Ráadásul az izomzat az alapanyagcserét is megdobja. Tehát ha fekszel egész nap, akkor is több energiát égetsz, mint kevesebb izomzattal.


És nem, nem leszel olyan, mint egy férfi, mert egy átlagos nő, heti 2-3 edzéssel alkatilag sem képet ugyanolyan izomtömeget felszedni (más a hormonrendszer, kevésbé támogatja az izomtömeg felépítését, főleg mennyiségileg).

2016. okt. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Étkezés:

-2.5 liter vizet legalább minden nap iszok

- 5x eszek és tényleg keveset

- 5 után már semmit sem eszek

- Rengeteg párolt zöldésget

- Angelica +4-et szedek


Mozgás

- Altatás után (kb 8 - fél 9) 4-5 km-t futok (terhességeim előtt is ennyit futottam, közben is de nyilván nem ennyit)

- Heti 3x női edzőterembe járok, ahol különféle csoportos órákon veszek részt

- ha a heti 3 nem jön össze, csak 2 akkor úszni megyek 1x

# anyukám szokott ilyenkor rájuk vigyázni


A célom az, hogy ezt a súlyt tartsam. 172/58

A terhességeim előtt is kb ennyi voltam, viszont hajlamos vagyok a hízásra. A terhességeim alatt persze több voltam,de utána ezzel sikerült visszafogynom. Ami zavar az, hogy a hasamon még mindig látszik egy picit,hogy szültem. Most éppen nehezemre esik, de folytatni akarom,mert már tényleg közel járok a célomhoz :)


Sok sikert!

2016. okt. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem a legegyszerűbb, ha kevesebb szénhidrátot eszel. Persze az is fontos kérdés, hogy szoptatsz-e? Szülés után átlag 1, másfél év, hogy visszanyerd az eredeti alakod, addig ne várj csodát. Igazából, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz egy nap, akkor fogyni fogsz. Szóval többször egyél, de keveset és ha van lehetőséged, mozogj. Akár amikor levegőzni viszed a babát, sétálj nagyokat a babakocsit tolva, amikor alszik, akkor is lehet mozogni. De szerintem ne aggód túl, idővel úgyis helyre állsz. Nekem is fontos a külső, gondold el, hogy 55 kilósról híztam fel 70 kilóra, alacsony is vagyok, úgy éreztem magam, mint egy jól lakott óvodás. Nekem másfél év alatt minden erőlködés nélkül lement. De ha neked ennyire zavaró, akkor próbálj meg tornázni, amikor a kicsi alszik. És tényleg a szénhidrát bevitelen van a hangsúly: semmi cukor, sok zöldség, gyümölcsfélék, sajtok, husik, de a lehető legkevesebb liszt, krumpli, rizs, tészta és hasonlók. Menni fog :)
2016. okt. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
172 cm és 58 kg és ennyit edz? Na ez számomra már egy botsáska kategória. Szerintem bőven elég, ha a babáddal vagy elfoglalva, ez az időszak pont nem arról szól, hogy te csúcsformában legyél :) persze jó, hogy foglalkozol magaddal, de most nem ez a legfontosabb, hidd el. Aki betegesen jól akar kinézni szülés után, annak a párkapcsolatával nincs nagyon valami rendben.
2016. okt. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A párkapcsolatommal tudtommal minden rendben, de szólja ha te többet tudsz 😉

Nem vagyok kórosan sovány, nem izmot növesztek, nem megerőltető edzést végzek. De ennyi szerintem kell egy felesének és jár egy anyának. Nekem ez amellett,hogy formál, a kikapcsolódás egyik legjobb formája.

Én nem szólom meg azt aki például egyáltalán nem akar vagy tud visszafogyni. De nekem ez fontos, mindig is az volt ( a párom előtt is), szóval csinálom. Persze a babámra is van időm, vele is minden rendben. És nem vagyok botsáska ☺

2016. okt. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Mégis ki vagy te, hogy megmond kinek mi a jó?! Most komolyan..

Ha valaki így érzi jól magát a bőrében, akkor így. Pont.


Én is világ életemben odafigyeltem arra, hogy egészséges legyek, csinos, jól érezzem magamat. Ezen a gyerek semmit nem változtat. Sőt.. Mellette szerintem még fontosabb, hogy jól érezzük magunkat, mert kinek jó egy frusztrált, idióta anya?!

Ha valakinek megfelel, hogy 30 kiló plusz van rajta és képes átlépni ezen, azt mondja, hogy ez most ilyen, belefér, és ez az időszak csak a gyerekről szól, az nyilván rendben van saját magával. Arra az időre.


Én nem lennék képes elfogadni ezt, mert nem vagyok ilyen, tehát ha lenne rajtam súlyfelesleg (ami gyakorlatilag nincsen, mert terhesség alatt is odafigyeltem), akkor megőrülnék és frusztrált lennék, hiába a gyerek.


Örülök neki, hogy most csak szinten tartanom kell, mert fogyózni nyilván nem tudnék megfelelően a szoptatás mellett.


Szóval ne mondd már meg, hogy miről szól egy-egy időszak és mi a fontos, mert mások vagyunk.


Ha neked jó úgy, ahogy vagy, hurrá. Nekünk meg majd jó úgy, ahogy mi gondoljuk.

2016. okt. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!