Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az emberek miért vállalnak...

Az emberek miért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Az eddig leélt 17 évem alatt még mindig nem találtam meg erre a kérdésre a megfelelő választ. Valahogy sose láttam ennek az egésznek a jó oldalát.

Mégis miért jó minden este 3kor felkelni arra, hogy sír a gyerek? Miért jó, hogy ennyi energiát és időt elvesznek az életedből? Ha meg nem foglalkozol vele, akkor meg rossz irányba fog menni, ami pedig a te hibád. Miért jó, hogy a gyerek mellet alig lesz időd? Miért éri meg, hogy rengeteg mindenről le kell mondanod miatta? Legyen szó csak egy esti piálásról, vagy épp az álmaidról.

Vagy ez az egész csak a fajfenntartási ösztönünk miatt van? Ha ezt az ösztönt elnyomnánk akkor az emberek már nem is vállalnának gyereket?


2016. nov. 2. 16:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezd meg anyukádat miért kinlódott veled amiért most felteheted ezt a kérdést.
2016. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Hát szép álom lehet az esti piálás.... azt hiszed, hogy ez életed végig fog tartani, mert ha igen akkor neked tényleg nem érdemes gyereket vállalnod, de másnak igenis sok örömömet tud, hozni a gyerek az életébe. És abba is gondolj bele, ha te szüleid is így gondolkoztak volna, mint te, akkor te most, hol lennél. Vagy 20 századi válságban, azt mondák volna az emberek, hogy így nem éri meg gyereket vállalni, akkor most szerinted hány ember élne a földön? Na ezen gondolkozz el egy percre! :)
2016. nov. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Pár év múlva, mikor már nem csak a piálás lesz a legfontosabb az életedben, te is rá fogsz jönni.
2016. nov. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%

Kb. fél év volt az életemből, amikor hajnal 3-kor kellett kelni a csecsemőmhöz. Kb. három évig éreztem, hogy valamennyi (!) lemondással jár, de azért messze nem mindenről kellett lemondanom. Tudtam járni szórakozni, barátnőzni, nyaralni, sőt, egész új dimenzióba helyeződött a szórakozás és nyaralás, mert a baráti körben is hasonló korú gyerekeke vannak, így ők is jól elvoltak egymással, meg a felnőttek is.

Hosszú távon semmiről nem kellett lemondanom, ugyanúgy élem az életem, van munkám, párkapcsolatom, hobbijaim. Plusz van egy fantasztikus gyermekem, aki rengeteg örömet nyújt.

Szerintem fél évnyi éjszakai felkelésért bőven megérte. (Már 10 éves a lányom.)

2016. nov. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2-es. a 20. századiak mégis miért ne mondhatták volna azt, hogy ők aztán nem vállalnak gyereket? Mi akadályozta ebben őket? Ha anyámék nem vállaltak volna akkor mi lett volna? Semmi. Nem léteznék. És nekem ebből kiindulva majd utódot kell nemzenem, hogy még egy valaki létezzen?


3-as. Nem a piálásból áll az életem (ritkán iszok). Ezt a példát csak úgy az általánosságból vettem. Amúgy meg egy kis idő miben segíthetne azon, hogy rájöjjek a válaszra? Ha ennyi idő alatt nem láttam ebben az egészben semmi jót, akkor majd később fogok?

2016. nov. 2. 16:36
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Le kell mondani az álmainkról...Hahaha. Kár, hogy az én álmom mindig az volt, hogy anya lehessek, nagy családom legyen.

Aki nem akar, nem vállal. Aki meg akar, az igen. Ennyire egyszerű.

A piálós esték nem hiányoznak, abból volt elég tizen-huszonéves koromban, kiéltem magam.

2016. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
Igen, majd ha felnősz, és érettebb leszel.
2016. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

" Ha ennyi idő alatt nem láttam ebben az egészben semmi jót, akkor majd később fogok?"


17 éves vagy. Az ember személyiségfejlődésében különböző szakaszok vannak, és mindegyikben más és más értékek válnak fontossá. Mindenkinél, kivétel nélkül. Te most a kamaszkor szakaszát éled, és bizony, pár év múlva a fiatal felnőttkor személyiségfejlődési szakaszába lépsz, amikor a jelenlegi értékrended bizony kötelezően megváltozik. Ez nem azt jelenti, hogy akkor garantáltan akarsz majd gyereket, mert lehet, hogy nem. Viszont az egészen biztos, hogy sok mindent másképp fogsz látni, mint most. Az ember így működik.

2016. nov. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Szintén 17 éves vagyok és én egyáltalán nem így látom,mint Te.Én nagyon szeretnék már gyereket és anya lenni,persze ezt nem úgy kell érteni,hogy most,de alig várom,hogy elvégezzem a gimit,aztán az egyetemet és anya legyek.Nekem ez nagy álmom.Egy kislány a vágyaim közé tartozik,mivel én tiszta fiús családban növök fel(2 öcsém van+8 fiúunokatesóm;+1 lány az anyai családban),ezért valószínű,hogy emiatt is szeretném,ha végre egy kislány is lenne a családban,nyilván kisfiúnak is örülnék.A másik,hogy az anyai nagymamám 85 éves,én vagyok az első unokája és minden vágya az,hogy lássa az első dédunokáját,emiatt is szeretnék minnél hamarabb babát,hogy Ő boldog lehessen.Szerintem az anyaság csodálatos,bár én még ugye nem tapasztaltam,de látom.Egy felnőtt ember már nem arra vágyik,hogy piáljon és minden sarkon felszedjen vkit.Mindenki más,de később rá fogsz jönni a miértjére szerintem.
2016. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%

2 gyerekem van de én sem értem!

Az első derült égből villámcsapás volt, a második azért mert azt mondják hogy jó ha van az emberbek testvére..

Van egy időszak amikor aranyosak, de 3 év alatt más pozitívumot nem találtam benne :/

2016. nov. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!