Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tornázhatok már szülés után 2...

Tornázhatok már szülés után 2 héttel? Van egyáltalán olyan torna fajta, ami nem "ártalmas"?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy lábra, fenékre, karra már jó lenne ha elkezdhetnék valamit, de nem tudom szabad-e.
2010. ápr. 28. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Várd meg a 6 hetet, ennyi kell, hogy belülről is rendbe gyere. 6 hét: szex, ülőfürdő, torna, egyéb megerőltető mozgás.
2010. ápr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1.vagyok: addig is told a babakocsit farizomból :) sétáljatok sokat a babáddal :) 2 etetés között akár naponta többször is, nagyon szép idő van.
2010. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Minek szülté ha 2 hét után már azon jár az agyad, hogy hogyan nézz ki jobban, ahelyett, hogy a gyerekeddel foglalkoznál. Nem hiszem , hogy 2 hét alatt profi lettél, ugyhogy inkább a gyerekedet tanuld meg és ne magaddal foglakozz.
2010. ápr. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
húúú te 3. mekkora paraszt vagy... mit tudsz te rólam? És mit tudsz a szülésemről, és a gyerekemről... Takarodj inkább a jó büdös...
2010. ápr. 30. 12:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is várj egy kicsit. Pihengess még, azért egy szülés eléggé megterheli a szervezetet. Gátsebeddel mi a helyzet? Azt mindenképp várd meg, amíg begyógyul, meg majd a 6 hetes kontrollon kérdezd meg, hogy lehet-e már, mert biztos nem örülnél, ha a varrat elszakadna (már ha van). Vagyis nem a varrat, mert azt ugye már kivették biztos, de még szét tud nyílni a seb szerintem ha megerőlteted.

Plusz nem tudom, mennyire igaz, de állítólag ha izomlázad van, akkor a tejed íze is megváltozik, és lehet, hogy nem fogadja el a baba. Ha szoptatsz, akkor erre a későbbiekben is figyelj majd.

És az sem mindegy, hogy mekkora súlyfelesleged van, zsírt akarsz-e égetni, vagy csak formásodni.

Én már régebben szültem (két éve), a kilókat főleg diétával adtam le, meg picit tornázgattam otthon, most próbálom a súlyom mellé az alakomat visszakapni, erre nekem a pilates jött be a legjobban.

De ha időd engedi, akkor még az úszást is ajánlom ilyen szempontból, csak ha szoptatsz, akkor az nem tudom mennyire jó... Meg most még biztos nem úszhatsz, csak majd később.

2010. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként nincs gátsebem, szerencsére megúsztam a vágást, de akkor várok még a tornával.
2010. máj. 4. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!