Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éreztétek már egyedülálló...

Éreztétek már egyedülálló anyának magatok a férjetek mellett?

Figyelt kérdés

A férjem kerek perec kijelentette hogy nem bírja idegileg hogy éjszakázzom a gyerekkel...történet dióhéjban: 2,5 éves kislányom még mindig ébred éjjel...én a 2 honapos hugat szopiztatom egesz ejjel, vele vagyok elfoglalva napi 3 orakat alszom...valoszinu ra ebred fel a teso is...a tesohoz apukanak kellene mennie ez kb heti 3-4 alkalmat jelent...de tény, baromi nehezen alszik vissza a nagylanyom, szoval ilyenkor a ferjem mindossze 5 ora alvas utan megy melozni (mondjuk en lecsokolnam a csillagokat a napi 5 ora alvasert). egyebkent rengeteget melozik, a meloja stresszes, de hazahoz egy zsák pénzt. én meg is csinalok mindent, mosok fozok takaritok, vasarolok stb neki joforman csak a fuvet kell lenyirnia nyaron...a furdetesben persze mindig segit meg hetvegen elviszi ossz 2 orara a nagylanyt hogy megfozhessek hetvegere...a szombatot lb vegig szamotogepezi (kisebb megszakitasokkal mert odaul jatszani a lanyomhoz ha mar unja hogy nincs el egyedul), ezen felul havi egyszer bulizni is "elengedem', muszaj vagyok mert azt mondja igy se ugy se tud aludni ha otthon marad ha nem, akkor meg hadd menjen el. a 2,5 evesem nem alszik mar napkozben, egesz nap en vagyok ugye veluk, és most azt latna megoldasnak a ferjem ha mindket lanyhoz en kelnék, hogy ő magara csukhassa a szobaajtot es ugy aludhasson mint rég...

na így élünk mi. én kb ugy erzem lassan magam mint valami egyedulallo anya..persze bevehetném az agyamba mindket gyereket aztan akkor biztos aludna a nagy mint a bunda, de se a kicsi se en n tudnank ugy aludni, meg egyebkent milyen elet(hazassag..) az, ahol anya a gyerekekke apa meg a kanapen???? vagy nincs egyutt alvas hanem kelek én a picihez meg a nagyhoz, max egyszerre uvoltenek majd ejjel én meg napi 1 ora alvassal a napi 3 helyett (nappali alvasra esely nuku) imadkozhatom hogy a tejem ne menjen ra erre az egeszre... hogy a fenebe oldhato ez meg?? hogy csinaljatok??? apuka egyszer mar volt panikbeteg, nehez idoszak volt nehezen jottunk ki belole nem szeretnem ha ujra elojonne....azt hittem csak par het az eleje mig ennyire nehez, de semmi jele nincs az ejszaka atalvasanak, egyikuknel se...


2016. nov. 12. 22:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
34%

En nem.

Viszont tenyleg megoldas lehet, ha te alszol a ket gyerekkel. Legalabb heti haromszor hagyd kialudni magat a ferjednek. Te tudsz aludni napkozben is.

2016. nov. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
61%

Én egyedülálló anya vagyok, de megmondom őszintén, kevésbé érzem rosszul magam így, mint amit te leírtál. Igaz, nekem egy gyerekem van, szintén 2,5 éves...


Egyfelől én megértem azt az álláspontot is, hogy ő hozza haza a zsák pénzt és neki "joga" van aludni, meg bulizni, meg gépezni. De közben meg ott van, hogy a gyerekeket együtt vállaltátok, és nem hiszem, h kikötötte korábban, h nem kel fel a gyerekekhez.


Mindenesetre jót tenne neked is egy kiadós alvás. Nagyszülői segítség nincs legalább egy éjszakára? Tudom, egy éjszaka szinte semmi, de legalább végigalhatnád.

2016. nov. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell a két hónapost sem egész éjjel szoptatni, de a nagynak is végig kellene már aludni az éjszakát. Szoktasd le őket erről. Néhány éjszaka sírnak, de utána aludni fognak. Ha a férjed dolgozik, akkor ne várd el tőle, hogy éjjel fent maradjon!
2016. nov. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
34%

Leírta, hogy nem tud aludni napközben!

Szerintem beszélj a védőnővel, mit tudnál tenni, hogy a pici ne keljen fel ilyen gyakran. 2 hónapos azért már nem kéne, hogy 3 óránként szopizzon. Szerezz bébiszittert, ha ennyire jól keres a férjed, akkor gondolom, telik rá, hogy te is pihenhess legalább napközben. Ha kell, akár bejárónőt is hetente 2-3 alkalomra, aki a nagyobb házimunkákat elvégzi.

Azt kell mondjam, nem olyan gáz a férjed, ha reggeltől estig dolgozik, ahhoz képest azért számíthatsz rá, bár kétségtelen, hogy jobban is belefolyhatna a tennivalókba. ha nem teszi, akkor viszont máshonnan kell segítség, mert ezt így nem lehet sokáig bírni. Nálunk kicsi a korkülönbség a két gyerek közt, elég húzós volt a kicsi első éve, azzal tudlak biztatni, hogy utána már sokkal könnyebb.:-)

2016. nov. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%
Azért tényleg nullára kellett pontozni, h leírtam, h aludja ki magát egy éjszaka legalább :D az igen, itt mindenki mártír?
2016. nov. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
56%

Ne haragudj, de egyet értek egy picit a férjeddel! Ez nem jelenti azt, hogy téged nem sajnállak, de őt is teljesen megértem!

Nálunk úgy van, hogy van egy 4 éves lányom, meg egy 2 éves ikerpárom (fiú-lány).

Emlékszem, hogy milyen volt velük. Azt nem értem, hogy egész éjszaka, miért kell szoptatni? Erre nem jó, ha rászoktatod! Nekem ikrekkel sem kellett egész éjszaka. A lámpa le volt kapcsolva, ha valamelyiket etetni kellett, akkor azt megetettem, visszatettem és aludt tovább. Órákig nem szabad etetni, mert ez nem lesz jobb, sürgősen változtass. És ilyen szempontból érthető a párod. Ezen alakítani kell. A nagyobbat is rá kell venni, hogy az éjszaka az alvásról szól. Most ez neki egyértelmű, hogy nem egyszerű, mert a keléshez van szokva. Határozottan kell fellépni (nem bántani természetesen!), de el kell érni, hogy éjszaka aludjon.

A picit az ágyadba semmiképp se tedd, a bölcsőhalál bizonyítottan gyakoribb ott, ahol a szülők ágyában alszik.

Ráadásul erre megint felesleges rászoktatni, hogy utána le lehessen szoktatni.


Meglátásaim:

1. Egész éjszaka ne szoptass, semmi esetre sem!

2. A nagyobbat következetesen el kell altatni!

3. Na agyalj azon, hogy házasságon belül vagy egyedülálló, mert szerintem ez nincsen így!


A felállás nálunk amúgy ugyanez. Ő az, aki a pénzt keresi, én meg aki a gyerekekkel van. Nekem még hétvégén sem viszi el őket, csak közös programok vannak.

2016. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk 2 év van a gyerekek között. A nagy már átaludta az éjszakát(21 hónapos korától) a kicsi érkezésekor de utána ő is folyton felsírt. A kicsi meg óránként kelt. A nagynak csak én kelletem hiába ment Apa. Így Én magam mellé vettem az addig külön szobában alvó 2 évesem és újra jól aludt. A kicsit 1 éves korában vettem a másik oldalamra. Kicsit javult nála az alvás de így is olyan 3* kelt ha meg jött a foga fél óránként... 2 és 4 éves korukban mentek együtt egy másik szobába. A kicsi még mindig kelt nagyon gyakran,de 2 éves és 3 hónapos elkezdett aludni miután elkobozták a cumisüveget. A férjemmel ettől jó maradt a házasságunk,sőt még izgi is lett a dolog. Én azt mondom,hogy vedd magad mellé a nagyot hátha úgy alszik. És reméljük a kicsi jobb alvó lesz 3 hónapos kora után,sokan így járnak. Vagy próbálj a naggyal délután aludni,ha ragaszkodsz hozzá egy idő után csak elalszik. Az óvodába Úgyis kell majd neki is aludni. Kitartás!
2016. nov. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
39%

Szia.

Ez egyediw. Kinèl hogyan mukodik es ugye a szemelyiseg is nagyban szamit.

Az en parom semmi penzert vagy facebook posztert nem maradna le az esti furdesrol, etetèsről, altatàsròl stb.. neha akkoris felkelt ha szoptattam. Csak h làssa, persze o nem kell sokat dolgozzon. Szoval ezert is egyeni a dolog. A ferjed is lehet maskepp allna hozza ha mas helyzetben lenne..de en meg igy is kicsit tulzonak talalom a viselkedeset, h ennyire nem torodom.:/ igazán besegithetne.. es ez a nyafogas h nemtud aludnI. Te tudsz? Minek kellett a gyerek, ha tudja mivel jar.. lepontozhattok , mert szerencses helyzetben vagyok es konnyen beszelek. De nekem ez nem tetszene foleg a bulik. Horgaszni es futni eljar a ferjem de inkabb csaladi programok..

2016. nov. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

sajnos nem tudok nappal aludni mert nem alszik a nagyobbik már nap kozbenm ez hosszu tortenet, a vedonovel is beszeltem, nagyon kovetkezetes vagyok, de ha alszik nap kozben akkor mer este baromi nehezen alszik el...ennyi az alvas igenyese, pontm egyebkent este egyedul alszik el, erre klett szoktatva, megint csak a kovetkezetesseg jegyeben. de ejjel ha felebred, akkor keri hogy menjunk, es errol nem tudom hogAn szoktathatnam le, a kisteso erkezese ota kulonosen erzekeny es ezert eszem agaban sins sirni hagyni vagy ilyesmi, ha ennel jobb tippet tud aleszoktatasra, aki azt irja szoktassam le az ejjeli kelesrol, az ossza meg velem a modszert :(

a pici hasfajos, a pukik keltik ot ilyen surun, szoptatni meg azer szoptatom mert az az egyetlen hely ahol nem sir es ahol el tud aludni..mas kulonben uvolt ergo a nagy nem tudna aludni, es a ferjemnek egy helyett 2pszor kellene mennie hozza, szoval szinten a ferjem miatt van az is, hogy egesz ejjel fent vagyok inkabb a picivel...meg mivel ugye alig alszom hat legalabb igy is segit a tejtermelesben.


es en nem azt varom el a ferjemtol hogy napi 2 ora alvassal menjen melozni...de azert az verlazito hogy este 10 mire lefekeszik mer egy filmet persze mindig megnéz, es aztan nyafof hogy faradt holott még egy ebredessel is meg lehetne neki a napi 7 ora alvas, amirol en csak almodhatok, raadasul ott van neki a szombat pihenesre..de még ezt el is fogadnam, meg azt is hogy bulizni megy, ha az kikapcsolja menjen, de hogy még mindezek utan elvarna éa kozli hogy jo lenne ha en mennek a nagyobbhoz hogy naou 3 ora helyett egyet aludjak, az baromira nincs jol..elment bulizni, fel 3 van, nincs most se itthon, majd hazajon 4re es hulla faradt lesz, a lanyom keltibmajd 6kor hogy apa apa jatsz velem???? en meg vihetem oket holnap is egyedul a jatszira mint minden nap, neznu ahogy parocskak setalgatnaj hetvegen a gyerekukkel, mint valami egyedulallo anya...na errol beszelek :(

2016. nov. 13. 02:38
 10/31 anonim ***** válasza:
46%

Az én lányom 3 eves volt mikor tesoka érkezett. Felsort 2x3 is ejjel. A ferjem nem keltem mert irto bunkó olyankor. Nem tud azonnal ráhangolódni szoval nem érdemes

Mi ugy oldottak meg hogy vettunk egy nagy agyat a gyerekszobaba azon aludtunk a naggyal a kicsi pedig ahhoz tolva a kisagyban.

4 honapos korában visszamentem dolgozni,majd most egy hete egyedul alszanak ezzel a módszerrel


Igaz az en ferjem nem jar bulizni csak annyit mint en, es nem elviszi meg leül ha nagyon muszaly hanem foglalkozik veluk szeretetből...

Gépezes is egyforma aranyban van nalunk


Azt nem tudom milyen házasság az ahol kanapén alszik a férj de a mienk sokkal jobb volt mikor kulon aludtunk is mint a tiétek ha egyedul alszol a hálóban amig o bulizik

2016. nov. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!