Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nincs apasági...

Mit tegyek ha nincs apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés
A baba apukája a terhesség első felében hagyott el. Utána vissza ment az exéhez. Azóta egyszer keresett, beszélni nem szeretne.Apasági nyilatkozatot nem hajlandó tenni csak DNS vizsgálat után. Ha megszületik automatikusan az én nevemre kerül a baba, de ha kész az apasági akkor kötelező hogy az ő nevén legyen? Nekem ezek a dolgok milyen költségekkel ill. feladatokkal fognak járni?

2016. dec. 17. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Megszületik a baba, a te nevedet kapja, apa ismeretlen.

Te polgári pert indítasz apaság megállapítása iránt. Ha ő az apa ő fizeti a perköltséget, ha nem ő, akkor te fizeted.

A neve maradhat a tiéden, ha nem szeretnétek megváltoztatni.

2016. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszát azzal egészíteném ki, hogy az apaság megállapítása után a névviselés akkor is megegyezés kérdése marad. Ha az apa nem akarja, hogy meg legyen változtatva a gyerek neve, akkor nem lesz megváltoztatva.

Viszont azt azért gondold végig, hogy onnantól, hogy hivatalosan is az apa lesz az apa, neki is lesz beleszólása bizonyos dolgokba, mint pl. a névviselés, vagy egy esetleges külföldre való költözés.


Egyébként te mit értesz a "nevén legyen" kifejezés alatt? DNS vizsgálat után bejegyezhető az anyakönyvi kivonatba az apja neve is, tehát hivatalosan ő is szülő lesz, de mint fentebb írtam, a vezetéknevének viseléséhez nem köteles hozzájárulni.

2016. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!