Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most ez komoly? Miért nem...

Most ez komoly? Miért nem szép nevek, a divatos nevek? Zoé?

Figyelt kérdés
Zoè? Csak 4 szuletett nyar ota a faluban+ környèken összesen.. annyira nem illik a legtöbb magyar vezetèknèvhez.. komolyan, szep nev, de nem egy magyar kislánynak nőnek. Mièrt jó ez.. tudom sokaknak nem fog ez a kerdes tetszenI, de aki Zoènak nevezte el lanyat (MINDEN ROSSZ INDULAT NÈLKÜL) Nem gondolja, hogy tucat nèv ès szörnyű? Annyira magyartalan h hihetetlen. Tudom sok a nem hazai nèv. De ez nekem tùlzás.. minden masodik gyerek Zoè, Emma stb...
2016. dec. 24. 23:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden kornak megvannak a maga tucatnevei, a leggyakoribb keresztnevek. Ez tök normális. Régen mindenki Mária meg Erzsébet volt. Pont múltkor mondta az Emma névről anyukám, hogy az ő idejében ugyanolyan öregasszonyosnak számított, mint ma a Jolán mondjuk.
2016. dec. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen. Ebben van valami.:) de engem ( meg szerintem sokakat) egy ket nèvtől a hideg is kiráz! Talán nem is az a baj , hogy nem magyar. Persze, hogy nem az a gond. De annyira nem èrtem.. annyi szèp nèv van. Tavaly azthiszem a Bence lett nagy szám.:)
2016. dec. 25. 00:23
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen "stb." vagyok, csak néhány generációval korábbról. Akkori divatnevem van, 3 volt az osztályban. A fiamé most lett gyakori, a lányomé is, így jártam. Sem az oviban, sem az iskolában nem volt belőlük több. Most meg gyakori, efölött nincs hatalmam.

Szerintem te adj olyan nevet, ami neked tetszik, hátha szerencséd lesz.

2016. dec. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
#1-es: leírod, hány éves az anyukád? mert az Emma szerintem is idős nénis név, hiába ismerek már több kislányt ezzel a névvel, mint idős nénit :D én 38 éves vagyok, kíváncsi vagyok, ez generációs dolog-e.
2016. dec. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a szép!
2016. dec. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Az Emma nekem is öreg nénike név. A nagyanyám testvére is Emma volt. Talán 90 éves lenne ha még élne.
2016. dec. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A szépség szubjektív, mindenkinek más tetszik. Viszont az nekem is fura, hogy egyszerre mindenkinek ugyanaz jön be. Ez olyan jelenség lehet, mint mikor egy rémes számot naponta hall az ember a rádióban, és szépen megszokja, aztán egyszer csak azon kapja magát, hogy már tetszik. Személy szerint a Zoé nekem se tetszik, egyszerűen nem tetszik a hangzása. Az Emma tetszik, de a gyakorisága miatt nem adnám, de ez sokaknál nem szempont, a tesóm pl. most vár gyereket és a listás neveik mind a leggyakoribb 20-ban vannak. Mi meg direkt olyat kerestünk, ami nincs benne az első 100-ban.
2016. dec. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
60 éves anyukám, és az ő szülőfalujában volt vagy négy Emma néni, mikor gyerek volt. Szerintem a Jóbarátok sorozat kis Emmája miatt kezdett népszerű lenni a nev. 😊 nem az kéne hogy fő szempont legyen, mennyire gyakori a név, hanem hogy tetszik-e a hangzása, passzol-ea vezetéknévhez stb. Azért mondjuk a top 5-öt én se adnám a 2016-os listából 😊
2016. dec. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A szép a legszubjektivebb dolog a világon. Nincs olyan, ami mindenkinek tetszik. Nekem pl nem tetszik a Zoé, de a hideg leginkább az Éva nevtol ráz ki, pedig abban aztán semmi extra nincs.
2016. dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Igen az Emma nekem is tetszik, de tucat lett. Hiàba öreg nènis Nekem tetszik, mint az Anna is!

Èn Zsombort szerettem volna mindigis, de rengeteg lett hirtelen. Meg a Marcellból is , pedig azt is imádom. Mèg nem sikerült a baba, szôval van időm logikázni.

Èn K.Lilla vagyok, a nagy faluban az egyetlen voltam, most van 2 ovodas Lilla! :) szóval nem lehet megùsznI.:)

2016. dec. 25. 09:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!