Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakocsis anyuka, mi a...

Babakocsis anyuka, mi a helyes viselkedés?

Figyelt kérdés

Ma utaztam a buszon haza felé du. 4óra körül. A busz tele, de én még a végállámoson szálltam fel, így nem pont az ajtóban álltam. Nagyon sokan voltak, leszálló utas nem volt de a sofor kinyitotta az ajtót. Nem tudttak már utasok felszállni, viszont egy anyuka a babakocsiját megpróbálta feltolni, mert hideg van és mikor nem sikerült (egy kismacska sem fért volna fel) hangosan szóvá tette, hogy senki nem száll le a buszról és ők meg fagynak majd a buszmegállóba.


Ilyenkor mi a helyes? Le kell szállni és átadni a "helyet" ?


Tényleg nem tudom mi lett volna a helyes?


2017. jan. 21. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem hinném hogy le kéne szállni. Legalább 3 embernek kéne ahhoz hogy egy babakocsi meg egy ember felfèrjen. Vagy inkább 4. Azért túlzás lenne. Bár nyilván nem jó, én se örülnék ha a hidegben a babával lemaradnèk... Nehéz ügy.
2017. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Meg a nagy fäszt. Fu de ruhellem az ilyet, hasra kell esni mert kipottyintott magabol egy kolykot?
2017. jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
90%
A gyerek a buszmegállótól a boltig, illetve a barátnővel való pletykálás közben is pont annyira fázik, mint a buszmegállóban várva a következő buszra. Normális esetben semennyire, mert a babakocsi viszonylag zárt, gyereket meg ilyenkor sok réteg ruhába, melegen öltöztetünk. Az anyuka meg pont annyira fázhat, mint a nyugdíjas, a diák, vagy a munkából hazafelé tartó felnőtt.
2017. jan. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj, szerintem ez attól függ, mennyire sietsz/mit mond a lelkiismereted. Ha én éppen rohannék valahova vagy rosszul vagyok és minél előbb haza szeretnék érni (sokszor van rá példa szívbetegként), nem szívesen adnám át a helyemet. De ha pl. ráérek és nem vagyok annyira beszorulva a tömegbe, lehetséges. De azért én az anyuka helyében nem várnám el és főleg nem tenném szóvá, hogy a már fentlevő utasok adják át a helyüket, hiszen nem tehet senki arról, hogy neki kisgyerekkel utaznia kell ilyen időben. Jól esne a gesztus, de nem várhatom el. Más az, ha valaki rosszul van, mert akkor az ember szó nélkül segít, de ebben az esetben szerintem nem illik szóvá tenni, mert nem válik szimpatikussá.
2017. jan. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Az, hogy ő nem saját maga viszi a gyereket, hanem belerakja egy négy ember helyét foglaló batárba, a saját döntése volt.
2017. jan. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Lassan 2 kisgyerekes anya leszek, de nem várnám el

, hogy miattunk 4ember (vagy akár 1 is) leszálljon.

A gyerek pedig biztos, hogy nem fázik a babakocsiban.

2017. jan. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon ritkán tömegközlekedek babakocsival, de sose vártam volna el, hogy bárki leszálljon miattam, szerintem nem jogos a beszólása, sőt bunkóság. Azért ez abszolút nem olyan, mint a babakocsis helyről odébbálni.
2017. jan. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Én sem várnék el ilyet soha.

Fordított esetben, mivel buszjeggyel szoktam közlekedni, nem szállnék le.


De nálunk egy nagy baj van, hogy a busz hátulja üres, az ajtónál megállnak az emberek és nem lehet felszállni, hiába lenne még hely. Úgyhogy szólnék (babakocsitól teljesen függetlenül), hogy legyenek szívesek hátrébb is menni, hogy más is felférjen.

2017. jan. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

Nem normális hogy elvárná, de egyébként megértem akkor is, ha én nem tenném ugyanezt.


Rohadt rossz babakocsival közlekedni, rém bunkók az emberek, még szellős buszon/villamoson se képesek arrébb húzódni, hogy a kijelölt helyre állhassunk, hogy 1)ne legyünk útban, 2)a gyerek is biztonságban legyen, anélkül hogy feldöntenék. Éppen ezért ritkán tömegközlekedünk.

Aki meg azt ajánlja, kösse magára: meg a jó édes...! Kendőztünk míg kicsi volt, de egy 10+ kg-os gyerekkel nem fogom megnyomorítani magam.

2017. jan. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Snorri ***** válasza:
90%
Én buszhoz nem viszek babakocsit, mert nálunk olyan buszok jönnek, amik lépcsősek. Tudom azt is, hogy amikor suliba, munkába mennek, akkor tele vannak a buszok. Ezeket elkerülöm.
2017. jan. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!