Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 év körüli babátokkal hogyan...

1 év körüli babátokkal hogyan hangoltok össze családi programokat?

Figyelt kérdés

Például egy családi déli éttermi(!) ebédet, ha a baba éppen ebéd után alszik...az az egy napközbeni alvása van már csak, de az szinte percre pontosan 12.30 órakor (+/- 10 perc). A családi ebédnek ünneplésnek meg 2-3 óra körül szokott vége lenni az már ugye nagyon nagy csuszás a napirendből...és kajáldában lerakni sem tudom nyilván...

Legszivesebben el se mennék de anyámnak lesz kerek, sokadik szülinapja... kértem tegye alvás utánra, estebédnek, kb. 4-fél 5 tökéletes lenne, még pont evés időre is esne a babának, ehetne velünk... de neeem lehet, mert ebéd az délben van...(anyám amúgy is egy eset). A többi rokonomat amúgy szerintem nem zavarná, főleg ha mondanánk, hogy a kicsire való tekintettel... Nem tudom mi legyen, hogy legyen, párom családja egészen más, ők simán elfogadták, hogy délelőtt szülinapoztunk, a karácsonyi ebédet estére tették (itt mondjuk ez másnak is jobb volt)...mindenkire tekintettel vannak, pedig nagyobb létszámú összejövetel.

Ráadásul az én családom messze is lakik, ritkán is megyünk, tehát amúgy is fel lesz bolydulva a picim, a sok utazás, meg idegen hely és emberek, jövés-menés...

Nem szeretném és nem is tudom megváltoztatni az alvásidejét. Még arra gondoltunk, ha marad ez az időpont, hogy párom otthon marad, dehát az milyen már...leutazunk 300 km...ő meg kimarad... meg a pici is, akire elvileg kiváncsi a családom többi tagja is, és máskor szerintem nem is lesz lehetöségünk találkozni, mert csak egy hétvégéről van szó.Legszivesebben nem is mennék, olyan mérges vagyok erre a makacs viselkedésre, de közben mégis az anyám, de haragszok is rá, mert ugy érzem, valamilyen szinten választásra kényszerítene ezzel... nekem egyértelmű, kit választanék...abból meg sértődés lenne...Egyáltalán, milyen önzőség, milyen viselkedés ez...


Ti mit tennétek? Esetleg valami alternatív ötlet? (Ja, fözni nem tud (!!!) szóval az otthon tartja és lerakhatom a Kicsit lehetőség kiesik).

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 22. 09:41
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
51%
Na jó, ennyire azért nem kell ráparázni, a világon semmi baja nem lesz, ha 2-3 óra helyett csak egyet alszik. Nálunk egyébként alkalmazkodott mindig a tág család is, senkinek semmit nem kellett hússzor variálni, mert megmondtuk, hogy nekünk ez és ez az időpont jó, és kész. Ez nem azt jelenti, hogy a gyerek uralkodik, hanem azt, hogy mint minden családtagot, őt is figyelembe vesszük.
2017. jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
34%

Várhatóan nyűgös, fáradt gyerekkel étterembe sose mentünk. Az nem muszáj helyzet, mint egy képtelen időpontra kapott orvosi vizsgálat (volt bőven benne részünk, ezért se kínozzuk direktbe a gyereket azzal, hogy kényelmetlenül aludjon).


A családi ünnepeket mi a gyerekre tekintettel (is) házhoz szervezzük. Az időponttal ugyanakkor rugalmasabbak vagyunk. Ha van üres szoba letenni, akkor ez nem gond.

2017. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
60%
Én meg elmentem a nagymamám várta várt 70. szülinapjára egyedül és megmondtam, hogy apuka hozza a babát is amint felébred. De nyilván nem 300 km volt, hanem 1,5. Nem tudtam és nem is akartam tönkretenni a gyermekem napját, meg amúgy is, kinek jó az, ha egy fáradt nyűgös nyafogós baba csinálja a műsort egy étteremben? Senkinek. Egyébként így is kiütötte magát estére a sok ember miatt, kb 3-ra értek oda, 5-kor meg mentünk haza együtt.
2017. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
71%

Harom gyerekunk van. Volt jonehany csaladi osszejovetel az elmult 17 evben, miota ok vannak.

Nem hinnem, hogy neha nem lehet elterni a napirendtol. Tudtak aludni a babakocsiban. Ez nem azt jelenti, hogy havonta ketszer rangattuk oket.

De nem akarasnak nyoges a vege.

2017. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
30%
Eleve nem mennék 1 évessel étterembe, pláne nem alvás időben, hogy ott bömböljön és a többi vendég idegeire menjen. Maradj otthon vele vagy az apja legyen vele addig.
2017. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
38%
Az en gyerekem sem tud aludni ilyen korulmenyek kozott, ilyen tipus, pedig aztan probaltuk szokatni a fenyhez, zajhoz. En ebben az esetben azt valasztanam, hogy a parod maradjon otthon vele, es alvas utan vigye utanatok, a buli vegere lehet, hogy odaer, es mindenki megnezheti a kicsit is. Ha nem er oda, akkor meg mindenki mas igy jart. Te is nyugodtabban tudsz anyukadra figyelni, ha tudod, hogy kozben alszik a gyerek, es nem azon kell agyalnod, hogy tulporgi magat, borul a nap, amivel nalunk pl. az ejszakai alvas is borulna.
2017. jan. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
72%
Azért azt el nem hiszem, hogy x havonta egy szülinap vagy hasonló esemény miatt nem lehet máshogy etetni/altatni a gyereket. Egyébként egy évesen nem egy nagy tragédia, ha egyszer kivételesen mellettetek alszik babakocsiban.
2017. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
76%

Kisfiam nem volt egy éves, mikor nagycsaláddal ebédelni mentünk. Készítettünk mindenféle tervet, ki mikor hogyan tudja lekötni. De tudod mit? Nem kellett semmi :D Annyira izgalmas volt neki minden, az új arcok, hangulat, hogy teljesen jól el volt, pedig ő 10 hónapos kora óta csak futkorászik. Úgyhogy ne aggódj, vigyetek játékot, de a rokonok Úgyis lekötik majd :)

Ja és szerintem, ha már ennyit utaztok, biztos aludni fog a kocsiban. Érkezzetek meg kb. ebédre és egy aranyos kipihent babával mentek étterembe.

2017. jan. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
44%
Nem arról van szó, hogy nem vagyok hajlandó eltérni a napirendtől, hanem arról, hogy senkinek sem élmény a fáradt, ezért nyűgös, kezelhetetlen gyereket hallgatni. Amúgy is más egy csecsemő, más egy kétéves és megint más mondjuk egy ötéves.
2017. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
64%

A kérdező azt írta a baba ebéd után alszik, ezért 12.30.


Három megoldás van:

- megeteti a babát szokott időben, majd a babakocsiban altatja és elmennek az étterembe vele

- korábban, kb. 11-kor eteti, így a baba kb. 1-re ébren van és csatlakoznak az ünnepséghez

- később eteti meg (pl. előző este későn altatja, később kel és így az ebéd is későbbre esik), kb. 2-fél 3 körül, amikor azt írja már úgyis vége az ünnepségnek. Irány haza aludni.


Itt nem fél napokról, hanem 2 óra csúszásról van szó a napirendben. Aki akarja, könnyen megoldja, aki nem az meg nyilván nem. Nem kell túldramatizálni.

Édesanyám szülinapjára eszembe nem jutna nem elmenni, mert milesz ha a pici egyszer előbb vagy később alszik, úr isten.

2017. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!