Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha az anyuka nem...

Mit tegyek ha az anyuka nem akarja aláírni az apasági nyilatkoztot?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk házasok, se élettársak. Korán jött, de megbeszéltük, hogy közösen neveljük fel a gyerekünket. Viszont időközben összevesztünk és eltűnt a barátnőm. Nem elérhető sehol és nem akar találkozni se, pedig az apasági miatt kellene még a szülés előtt. Nem akarom elveszíteni őket. De a gyerekemet semmiképp.

Egy kétségbeesett apuka...


2017. jan. 23. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha már megvan a baba, kerestet indítasz a bíróságon a szülői jogaidért. Ha tiéd a gyerek, nem tagadhatja meg a láthatást, stb. Akkor is, ha az apasági nyilatkozat megtételét megakadályozta, attól még a gyerek a tied és megilletnek a szülői jogok.
2017. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elhagyott, mert nem szeret és azt mondta, hogy hiba vagyok az életébe és a gyerekem is az. Lelépett, és sehogy nem tudom elérni. Mi van ha nem enged a közelébe hiába mond a bíró bármit? Megfenyegetett, hogy úgy eltűnik a gyerekemmel, hogy sose találok rájuk. Hiába könyörögtem neki, hogy maradjon velem és neveljük fel együtt, hogy teljes értékű családja lehessen, nem érdekli semmi, csak az önző érdekei.
2017. jan. 23. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!