Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Határozott idejű szerződéssel...

Babyke28 kérdése:

Határozott idejű szerződéssel várandóságom alatt és a szülés után milyen támogatásra vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
2017. jan. 23. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mikor szülsz, és meddig van szerződésed?
2017. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
juni 30 ig van szerzödésem juli 31-re vagyok ki irva
2017. jan. 23. 10:57
 3/21 A kérdező kommentje:

Gyermekvállalás-határozott idejű munkaviszony esetén

7 May 2014

Bár alapvetően nem csak a kismamákkal foglalkozom, mégis sok kérdés inkább tőlük érkezik. Ennek apropóján született meg a mai blogbejegyzésem is.

Sokan kérdezitek, hogy mi a helyzet abban az esetben, ha határozott idejű munkaviszonyban álltok, s gyermeket szeretnétek. Mikor, milyen ellátásra lesztek jogosultak.

Nos, alap esetben, ha a gyermeketek a határozott idejű munkaszerződés tartama alatt születik, (s a szülést megelőző 2 évben rendelkeztek 365 nap biztosítási jogviszonnyal), jogosultak vagytok TGYÁS, GYED, GYES ellátásokra.

Ha az ellátások időtartama alatt jár le a határozott idő, akkor az ellátásokat passzív jogon továbbfolyósítják Nektek.

Ha a gyermek a határozott idejű munkaviszony lejártát követően, de az utolsó napot követő 42 napon belül megszületik, TGYÁS-ra akkor is jogosultak vagytok. Természetesen ez esetben is teljesülnie kell a megelőző 2 évben szerzett 365 nap biztosítási jogviszonynak.

Ha azonban megszűnt a határozott idejű munkaviszony, s kicsúszunk a 42 napból is, hiába van meg a szülést megelőző 2 évben a 365 nap biztosítási jogviszony, mivel a szülés napján nem vagyunk biztosítottak, így csak a GYES-re leszünk jogosultak


www.munkavalaloagyok.hu

2017. jan. 23. 11:09
 4/21 anonim ***** válasza:
38%

Táppénzre amíg van szerződésed, ha megszületik a baba, akkor gyed-re és családi pótlékra.


Őszintén szólva a határozott idejű szerződés nagy kiszúrás a nőkkel.

2017. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Megvalaszoltad a saját kérdésedet
2017. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha ez a 42 napos dolog a 2017-es jogszabályban is benn van még, akkor csed-re és gyes-re is, bocs! (Ezt nem tudtam, de ezt jelenti, amit bemásoltál.)
2017. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
melo helyemen 4 évvel ez elött határozatlan idejü szerzödés volt csak 2 éve jött egy uj fönök és változtatta meg ezt határozott idejü szerzödésre....
2017. jan. 23. 11:13
 8/21 A kérdező kommentje:
ezt az oldalt most találtam és azért linkeltem be amit irtak..
2017. jan. 23. 11:14
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
2017. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%
Viszont ha elmész álláskeresésire (mivel régóta ott dolgozol, gondolom jár), onnan 28 nappal hamarabb megigènyled a csedet, ha lejárt, újra álláskeresési. Onnan gyed. Így jár mindkettő, de csak a minimálbér után fogjàk szàmolni. Ha ezt a 42 napot használod ki, akkor a cikk alapján csed és gyes.
2017. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!