Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák? Ti...

Egyedülálló anyukák? Ti hogyan oldjátok meg ha beteg a gyerek?

Figyelt kérdés
Csak anyukámra számíthatnék de ö is dolgozik még. Egy év mulva lesz nyugdíjas. Viszont a kicsit bölcsibe kell adnom hiszen kell a pénz. Oda pedig csak úgy veszik be ha van munkáltatói igazolásom. De ha állandóan beteg lesz, ugye a közösségbe kerülés miatt, akkor engem tuti kidobnak a melóhelyről... így öt is a bölcsiböl... valakinek valami ötlete? Baratnö egy van de neki is kisgyereke van így tuti nem fog vigyázni az enyémre ha beteg....
2017. jan. 25. 20:46
 1/6 Snorri ***** válasza:
Én nem vagyok egyedülálló, de én a helyedben minden hónapban tennék félre egy keveset, esetleg anyud is segít. 5-10 000 ft-ot, és keresnék már most egy bébiszittert ilyen esetre. Így 1-1 napot te vállalnák, 1-1 anyudé, és a szitter.
2017. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Amit előző irt, nagyon jo, harmadolodik a teher. Egyébként ha egyszer felvettek bolcsibe, már nem rúgják ki, akkor sem, ha te nem dolgozol. Munkáltatói igazolást csak egyszer kell adni. (nálunk többen csinaltak a munkahelyemen, hogy egy napra visszamentek dolgozni, igazolást megkaptak, aztán vissza gyedre, gyerek meg a bolcsiben....
2017. jan. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valamennyire engem is érint, mert most én is féltem a melóhelyem. Már 5. alkalommal vagyok táppénzen szeptembertől. A mostani a negatív csúcs: 3 napot dolgoztam és most újra beteg. :-(

Nálunk sajnos a bébiszitter sem opció. Ha a gyerek lázas, egyfolytában törölgetni kell az orrát, nem marad el egy idegennel.

Szar helyzetben vagyunk, az biztos. De én sem tudom elképzelni, mások hogy csinálják. A betegségeknek az első 2-3 napja nagyon húzós, láz, rossz közérzet...stb. Nem is tudom, mások hogy hagyják ilyenkor mással, esetleg idegennel a gyerekeket. Engem is érdekelnek a megoldások.

2017. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En multi cégnél otthonról dolgozom. Nemzetközi projecteken. Amikor beteg, nehezebb, de akkor éjjel bepotolom az elmaradást. De sokaknak ez nem megoldás. ☹
2017. jan. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
En is nehezen tudom elkepzelni, hogy betegen masra hagyjam. Olyankor anya kell. Nincs mese. Utolso! Mi ez a multi ceg? Esetleg le tudod irni privatban? Ok adnak munkaltatoi igazolast?
2017. jan. 27. 08:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyogyszercegnel dolgozom, több diplomával, több nyelven beszélek. Igy lehet egy multinál dolgozni. De minden multinacionális cégnél mar ez az elvaras. Igy tudok nemzetközi projecteken otthonról dolgozni. Telefonkonferenciakat tartani bárkinek a világ másik végén élőknek is akár.

Alkalmazott vagyok, persze, hogy adnak munkáltatóit. De en sosem megyek táppénzre, mert mindig tudok dolgozni, ha máskor nem, éjjel.

2017. jan. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!