Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kell tennem hogy egyedül...

Mit kell tennem hogy egyedül is intézhessem a gyermekemmel kapcsolatos ügyeket, és ne kelljen hozzá az apa?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egyedül nevelem a gyermekem, az apuka lelépett, szeretném ha nem kéne semmibe a beleegyezése ( majd bölcsi, nemsoká költözünk stb). Mit kell ehhez tennem? Kerestem a témában kérdéseket, de ott elvált anyukák válaszoltak, mi nem voltunk házasok. Segítenétek ebben a kérdésben?



2017. febr. 6. 16:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
majd ne felejts el írni nekünk elrőelépés esetén! :)
2017. febr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Én vagyok az ordítós exes.

Költözés miatt nem kell apa,simán csináltattam új lakcimkártyát a lányomnak az apja nélkül. Személyihez kell sajna. De kétlem,hogy utána néznének.

Nekem most válaszolt már a gyámügy a levelemre,amit pár hete küldtem. A gyámügy dönthet kérdésekben,ha nincs per és a szülők nem tudnak megegyezni,de az apa nem zárható ki csak akkor ha veszélyezteti a gyermek testi épségét.

Nekem a kérdéseim azok voltak,páromma ha házasol leszünk dönthet e a lányommal kapcsolatban,erreazt mondták nem dönthet,csak ha örökbefogadja,amihez a vérszerinti apa belegyezése is kell,ami nálunk biztos nem lenne. A másik kérdésem a külföldi utazás volt. Erre azt írták nyaralás végett nem kell beleegyezés,csak hosszabb tartózkodás,kiköltözés esetén.

2017. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nálunk sem menne ez, hogy beleegyezik abba, hogy jó akkor lemond a gyerekről, nincs kötelesség sstb.. de egyszerűen már tele van a ***** hogy mindenhez kell, de sosem lehet elérni..
2017. febr. 7. 23:15
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok aki mondta hogy add be a kizárólagos felügyelet iránti kérelmet.


Na és pont most mondtad el az igazságot....

Nem kell neki sehol beleegyeznie, meg lemondania a gyerekról.

Szépen bemész a területileg illetékes bíróságra, ott kapsz papírokat amit kikell töltsél, és szépen mellé kell írjál egy levelet, melyben leírod, hogy azért kérvényezed a közös felügyelet megszüntetését, mert

1., nem partner

2., nem megbízható

3., a gyerekkel nem igen foglalkozik

4., telefonon elérni nem lehet őt... stb ezt így részletezed... akár példákkal is, és leírod azt hogy számodra kellemetlen az hogy már most azon kell kattogj, hogy nem tudsz a gyerekeddel kapcsolatban intézkedni nélküle, őt viszont nem éred el soha...stb . Ezzel az indoklással szépen beadod a bíroságra a kérvényt és ezt ők elbírálják... senki nem fogja őt megkérdezni , hogy ő ezt akarja e... és neki nem kell lemondania a gyerekéről, csak egyszerüen függetlenné fogsz válni tőle. Attól ő még láthatja a gyereket, gyerek tartást fizetnie KELL!!! DE NEM KELL ÁLLANDÓAN ŐT KAJTATNOD EGY ESETLEGES ÜGYINTÉZÉS MIATT !!!!


Én a helyedben nem gondolkodnék ezen !!!


Azonnal beadnám..


Nem, majd még én fogok pitizni azért hogy ugyan jöjjön el egy hivatalba veled, hogy a gyereketekkel kapcsolatos dolgokat elintézzétek...

2017. febr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Jah utolsó vagyok,

az unokatesóm most adta be egyébként ezt a kérvényt a bíróságra ..

Hasonló a szitu, apuka tojik a gyerekre... ott még gyerektartást sem fizet 4 éve amióta elváltak az unokatesómmal.


Unokatesóm megelégelte, beadta a bíróságra a kizárólagos felügyelet iránti kérelmet, plusz még a követelését visszamenőleg 4 évre a gyerektartásra (ami egyébként havi 20 ezer forint lenne - nem egy eget verő összeg )


Unokatesóm számtalanszor kérte hogy fizessen... stb. Cseszett rá az apuka, hát unokatesóm is cseszik rá már....

2017. febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha nem közös a felügyrlet,akkor is kell az apa sok mindenhez. Gyámügy vagy bíróság tud ebben segíteni.
2017. febr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Huu, köszi mindenkinek. 15-ös, nagyon sokat segítettél. :)
2017. febr. 8. 11:08
 18/19 anonim ***** válasza:

111-es gusztustalan vagy mint sok más nő aki igy gondolkodik...és még anyának meri nevezni magát! Röhej. "

Én vagyok az ordítós exes.


Költözés miatt nem kell apa,simán csináltattam új lakcimkártyát a lányomnak az apja nélkül. Személyihez kell sajna. De kétlem,hogy utána néznének." Nyugodtan probálkozzál hátha lecsuknak minimum 2 évre okirathamisitásért! Sok sikert!

2018. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
*11-es
2018. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!