Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tizenévesen teherbe esnétek...

Ha tizenévesen teherbe esnétek elvetetnétek vagy megtartanátok?

Figyelt kérdés
Középiskolás korotokban, érettségi előtt, kb. 17 évesen.
2010. máj. 8. 17:27
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
45%
Elvetetném. Az teljesen tönkre tette volna az életem, ha belegondolok. Halasztanom kellett volna a sulit, aztán munkát sem olyan könnyű már sajnos gyerekkel vállalni. Hát még pályakezdőnek gyerekkel...
2010. máj. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim válasza:
67%

kezdjük ott, hogy mindent megtennék hogy ne essek teherbe.

de ha esetleg mégis akkor egyetértek az elsővel. meg hát onnantól megszűnik az életed és 18 de minimum 16 éves koráig körülkell ugrálni a gyereket hogy mindene meglegyen, jól tanuljon, ne drogozzon, stb.

2010. máj. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
44%
elvetetném..16L
2010. máj. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim válasza:
67%
anyagi helyzettől függ és attól, hogy a szüleim hogy viszonyulnak az esethez. 17/L
2010. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
34%
Mindenképpen tennék az ellen, hogy ilyesmi megtörténjen, dehát be is csúszhat védekezés mellett is, persze. Ebben az esetben elvetetném. Tönkretenné az életemet, és a társadalom is kivetne magából. Ráadásul az abortusz veszélyes, és nemcsak engem, de a családomat is megviselné. Még huszonéves fejjel is megfontolnám, hogy vállalnék-e gyereket, vagy sem.
2010. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim válasza:
48%

Elvetetném,mert onnantól vége lenne az életemnek,minden pillanatomnak a gyerek körül kellene forogni.Nem tudnám tovább folytatni a tanulmányaimat.Azt mondják 18-20 éves kell bulizni élvezni az életet,és én ezzel teljes mértékben egyet értek.Nem 40 éves 3 gyerekkel akarok rájönni arra,hogy én még nem is éltem.

Nem beszélve arról,hogy ha ilyen fiatalon vállalnék gyereket,azt nagyrészt a szüleim terhére tenném. Hisz nagyon sokat kellene segíteniük mind anyagilag,lelkileg és fizikailag.18 évesen én nem érzem magam kész 1 gyerek,nem tudnám neki megadni mindazt,amit megérdemelne.

Amúgy osztálytársam 18 éves,most érettségizik és nemsokára szül.

2010. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
56%

Úr Isten. Ennyi önző ember van itt?

A saját kis életetek érdekében megölnétek egy másik embert?

Gratulálok!

2010. máj. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
59%
Elvetetném.
2010. máj. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim válasza:
51%
ez nem az önzőségről szól, de csak ha nem vagyok apuci pici lánya és kapok tőle mindenre pénzt akkor nem akarnám, hogy szar körülmények között nőjön fel a gyerekem.örökbe meg nem lenne szívem adni
2010. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
45%

De, ez nagyon is az önzőségről szól. Azért vetetné el aki elvetetné, hogy az "életét ne tegye tönkre", persze az nem számít, hogy egy másik embertől meg elveszi.


Akinek van pénze internetre, nem hiszem el hogy a gyermekre ne lenne. Főleg úgy, hogy az állam is támogatja, meg a szülők is. Nem kell ám ahhoz egy vagyon, hogy felneveljünk egy gyereket. Régen sem kellet. 40-50 éve sem. Szegénység volt, zsíros meg vajas kenyéren nőttünk fel, és mégis itt vagyunk.


A szegényes körülmények nem jogosítanak fel a gyilkosságra. Embernek nincs joga elvenni egy másik ember életét, nem dönthet róla.

2010. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!