Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bababarát kórházban mit...

Bababarát kórházban mit tennének, ha játszócumit adnék a babának és cumisüvegből etetném?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki is felháborodna, a kérdés elméleti.(Cumisüvegből lefejt tejjel etetné). Az mindegy, hogy okkal vagy ok nélkül, de mit tennének? /Ahol én szültem, ott még a felicitas csomagból is kivetették a cumit (!)/
2010. máj. 21. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Háát, lecsesznek. A lefejt tejet ők odaadják neki pohárból, a játszócumi pedig az ördög találmánya. :-)

Persze otthon már azt adsz neki, amit akarsz.

2010. máj. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ennyi csak? Egy lecseszés nem a világvége :)

Bár amilyen lelkiállapotban tud lenni szülés után az ember lánya:)

Csak nem értem részükről ezt a "hozzáállást". Esetleg látott már valaki olyan merész anyukát, aki ilyet tett ? :)

2010. máj. 21. 11:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a bababbarát kórházban fel volt irva a listára a cumi,nem szóltak érte semmit.Mondjuk a cumisüvegnek ők sem örültek volna,de ha másképp nem megy gondolom nem fognak meglincselni,sem a gyereket éhenhalasztani.
2010. máj. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem ott nem szólnak érte. Sőt az én lányomnak ők adták oda a cumit és mire hazamentünk nem aludt el nélküle.:-)

Az éjszakai etetést nálunk cumisüvegből történt, sőt aki nem szoptatott (vagy nem tudott) annak simán kihozták cumisüveget hogy megetethesse. Szerintem ebben nincs semmi baj. De ezek szerint kórház válogatja.

2010. máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

MÁV (ÁEK)-ban szültem, ami ugye elvileg bababarát kórház.... senki egy szót sem szólt a cumiért, a cumisüveget meg ők maguk adják "cukros" vízzel..... babám végigbőgte az első 2 napot, nekem még nem volt tejem, ők meg nem adtak neki semmit, mondták itassam a vízzel... a "játszó cumitól" megnyugodott. Második-harmadik éjjel adtak neki tápot,mert fölordította az egész csecsemőrészleget :( végül 4-ik napra lett tejem. eleinte viszonylag sokat cumizott, de mostanra alig igényli, nem lett függő

11 hónapos fiú anyukája

2010. máj. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is pohárból itatják a cukros vizet, ha nincs még az anyának teje....hogy a cumihoz, ill. cumisüveghez mit szólnának azt nem tudom, de nem hinném, hogy a házirendbe le lenne rögzítve, hogy nem szabad :)

Tehát, nem tilthatják meg!!!!!Az meg hogy a csomagból kivették a cumit felháborító, mert az egy ajándék, ha használod, ha nem!!!!

2010. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sohasem ertettem meg, hogy miert kell nehany korhazban, illetve nehany csecsemosnek ugy viselkednie, mintha az adott baba az o tulajdonuk lenne es az anyukak csak azert kaphatjak meg oket, mert ok jo fejek es engedik.

Bocsi, tudom, nem ez a kerdes, csupan arrol van szo, hogy en a masodik babamat szultem csupan itt, magyar korhazban, az elsot kulfoldon es nagyon furcsa volt nekem, hogy amig ott kint az elso pillanattol az anyai tudatomat erositettek, batoritottak, tippeket adtak, tanasoltak (ha kertem) es mindent megtettek azert, hogy kezdokent is magabiztos legyek, addig itthon azt vettem eszre, hogy nemelyik csesemos szinte parancsol, mit tehet az anyuka es mit nem, mikor kaphatja meg a babajat es mikor nem, nehany csaj kezebol ugy kaptak ki a babat, mintha szinte veszelyes lenne az anya a gyerekere. Ezzel meg ridegebbe teszik az egyebkent sem tul baratsagos korhazi kornyezetet es meg jobban elbizonytalanitjak az egyebkent is bizonytalan elso babasokat.


Ez is furcsa, hogy mit szolnak a cumiert, uvegert, illetve hogy lecseszhetnek erte. Meg jo, hogy agyon nem csapnak, vagy buntibol elveszik a gyereket, nem?

Ez nekem ugy lenne esszeru, ha mondjuk szules utan a megfigyeles utan kapna az anyuka egy tartalmas, tomor tajekoztatot arrol, hogy a szoptatast hogyan befolyasolhatja a jatszocumi, bimbovedo, mikor kell potlast kezdeni (ha kell) es mikor felesleges, mikor erdemes poharbol itatni, stb.

Es mindenki merlegelne maganak a kapott info alapjan, hogy ad-e ujszulottnek jatszocumit, vagy inkabb cicin tartja egesz nap (a baba ennek csak orul, megnyugszik, a mamanak sem faraszto, ugy sins mas dolga a korhazban, felteve, ha birja a mellbimbo), vagy mondjuk elkezdi mar elso este tapszerrel a potlast, itatast, vagy var meg 1-2 napot, hatha eleg lesz az elotej.


Amugy, hogy a kerdesre is valaszoljak: ahol en szultem, ott a cumisuveg ellen nem volt kifogas. Sot, en lepodtem meg a leginkabb, ugyanis amikor szules utan mentem a babaert mar ott volt a cumisuveg forralt vizzel toltve a gurulos kocsiban. Az elso ket napban en meg nem potoltam, mert volt elotejem, 3. nap mar potoltam, mert elkezdett a fiam besargulni es lattam, hogy szuksege van a potlasra. Egy rossz szot sem szoltak akkor ezert (gondolom ez csecsemostol is fugg), sot, nagyon elozekenyen kaptak elo a 8 oraval korabban bekevert tapszert a hutobol (mondjuk ettol kirazott a hideg, mert elvileg elore keverni sem lenne szabad, foleg nem kozel fel napos tapszert adni ujszulottnek szerintem). Ah, inkabb hagyjuk, mindennel csak a problemam van... :-D

Szerintem a jatszocumiert sem szoltak volna. Illetve nekem hala az egnek semmiert nem szoltak be, mert tudtak, hogy a nagyobbik gyermekem is baba, igy van nemi tapasztalatom, illetve egyagyas szobaba kertem magam, inkabb elvonultam kettesben a picivel, nem voltam szem elott.

2010. máj. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!