Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 22 hónap korkülönbséggel a...

22 hónap korkülönbséggel a két gyerek egy szobában?

Figyelt kérdés
Olyan szülők tapasztalatát várom, ahol nagyjából 2 év a korkülönbség és egy szobában vannak a gyerkőcök. A kicsi nem ébreszti fel a nagyot? Ha az egyik korábban ébred reggel felébred a másik is? Vagy mindenképpen külön szobában legyenek?

2017. okt. 23. 00:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk 17 hónap van. Együtt alszom velük. Ezen én is aggódtam, de nem ébresztik fel egymást. Az első hónapokban ráadásul a nagy úgy aludt, hogy a kicsi gyakorlatilag üvöltött mellette, nem érdekelte, hozzászokott.

A kicsi valamivel korábban kel reggelente, egy időben felébredt rá a nagy, de mostanában egyáltalán nem.

2017. okt. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én mindig külön szoba párti voltam ha van rá lehetöség.. Nem csak az ébredéste gondolj de elaludni se nagyon hagyják egymást.. föleg ha nagyobbacskák és szekálják egymást vagy játszanának..
2017. okt. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve hogy a fiam 6 körül kel a lányom csak fél nyolc körül.. nem mindegy hogy csak 1 vagy 2 gyerekkel kell "kinlódani"...
2017. okt. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyelőre nehezen, de meg lehetne oldani a különszobát. De mire "szekálni" fogják egymást addigra már nem itt fogunk lakni. Lányom nagyon jó alvó, nem akarnám, hogy ez "elromoljon". Köszönöm a válaszokat, várom még a tapasztalatokat.
2017. okt. 23. 08:44
 5/11 anonim ***** válasza:

3 gyerkőcünk van. Amíg volt kisbaba, mindig egyedül aludt, hogy az éjjeli körökkel ne zavarjam fel a nagyokat.

Kezdetben úgy terveztem, hogy a 3 év különbséggel született két lányom alszik együtt a nagyobbik gyerekszobában, és a fiam külön, de aztán a középső átköltözködött önszántából az öccséhez. Na köztük van 21 hónap. Egyszerre fekszenek, és kb egyszerre is kelnek. Ha mégsem, akkor olyan is van, hogy ébresztik egymást, de simán előfordul, hogy az egyik kijön a szobájukból, a másik meg alszik még egy órát. Most 4 és 6 évesek.

2017. okt. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A lányaim között 21 hónap van. Kezdetektől együtt alszanak, sose volt gond belőle. Nem ébredt a nagy a kicsi éjszakai nyöszörgésére, sírására. Azóta is egy szobában vannak, majdnem 6 és 7.5 évesen.
2017. okt. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8, 6 és 5 évesek a gyerekeink. 24 hónap és 17 hónap van közöttük. Egyelőre közös szobában vannak, születésük óta így van. Soha nem ébresztették fel egymást, se újszülött korukban, se fogzáskor, se betegségkor. Inkább olyan szokott előfordulni, hogy alvásidőben elkezdik egymást szórakoztatni, de ez is kezelhető. Sőt, mikor még kisebbek voltak, sokkal könnyebb volt így altatni őket, sokszor egyedül kellett őket lefektetnem, azt nehezen kiviteleztem volna külön szobával.
2017. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tényleg! Erre nem is gondoltam, hogy 2 szobában nehéz jelen lenni egyszerre, pedig evidens:). Egyre jobban húzok az egy szoba felé. Pár év és házba megyünk, de lehet ott is együtt hagynám őket. Igazából a nővéremmel egész életünkben egy szobába voltunk és nagyon erős a kapocs kettőnk között, Ő a legfontosabb ember az életemben, nyilván Férj és Gyerek mellett, szóval értitek. Szeretném, ha a mi gyerekeink között is majd ilyen legyen a kapcsolat.
2017. okt. 23. 15:20
 9/11 anonim ***** válasza:

A fiam 20 hónapos, a lányom 2 hónapos. Egyikük se jó alvó, és felébresztik egymást (köhögés, sírás stb) de most kipróbáltam, hogy külön szobába tettem őket és hát nem volt szerencsém (amúgy általában én is velük egy szobában alszok). Megébredt a fiam, bementem hozzá, 2 percre rá pedig a lányom kezdett rá a másik szobában (a héten munka miatt nincs itthon a férjem úgyhogy nem volt lehetőség 'munkamegosztásra').

Szerintem attól függ milyen jól alszanak ...

2017. okt. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 fiam közt 16 hónap van soha nem zavarták egymást kicsinek most kamaszként zavarják egymást de tervbe van egy nagyobb lakás pont ezért.
2017. okt. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!