Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a babakötvénnyel nem...

Ha a babakötvénnyel nem intéztünk annak idején (2009) semmit, attól még van valahol megnyitva számlája a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
2018. máj. 28. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

Vicces vagy.

Mire mennél vele, ha egy forint sincs rajta, csak kb. 50000 Ft adósság? Ennyibe kerül az üres számla fenntartása.

2018. máj. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 babyboom567 ***** válasza:
50%

Én úgy értelmeztem ezt az egészet(mi sem nyitottunk még különben),mikor a gyerek megszületett ELVBEN kapta a államtól azt a 40 valamennyi ezret,és HA én nyitok babakötvény számlát,akkor az a pénz rámegy,de innentől fogva lesz a számlának díja.(szóval érdemes fizetgetni rá)

De mi sem jártunk nagyon utána.

2018. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is így értelmeztem, elvileg még kamatozik is (tehát kellene hogy legyen vmilyen alap számla) de azóta sem kaptam róla semmilyen értesítést, és nem is jártam utána. Viszont lehet, hogy elkezdenék pluszban fizetni hozzá...
2018. máj. 28. 13:09
 4/11 VeDi84 ***** válasza:
Február 23-án született a K. Nagyjából 1 hónapja kaptam egy hivatalos levelet, hogy kapott az államtól 4x ezer forintot. Ez jelenleg egy nagy közös kalapban van, ott kamatozik. 18 éves korában meg fogja kapni. Ezért nem kell semmit tenni. Viszont lehet nyitni a MÁK-nál számlát, amire bárki befizethet, ez a 40valamennyi is átkerül, és a befizetések után további állami támogatás jár (ha jól emlékszem évi 6000 Ft havi 5000 befizetése esetén).
2018. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 VeDi84 ***** válasza:
*Kisfiam
2018. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 babyboom567 ***** válasza:
28%

Kamatozni akkor kamatozna,HA nyitottál volna számlát.Viszont ha a nyitott szálára 10 éve nem fizettél volna, akkor nemhogy kamat de már tartozás lenne rajta.

Menj be az államkincstárba,és kérdezz rá.

2018. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A nemzetgazdasági számlán is kamatozik az infláció mértékével, tehát jelenleg 2,4 %al. Ha akarsz hozzá fizetni, akkor a MÀKnál startszámlát kell nyitni, és ott babakötvénybe fektetik a pénzt.

Szerintem a fundamini jobban megéri, mert ott 30% az állami támogatás.

2018. máj. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megvan a penze a gyereknek, ha bemesz a mak-hoz es nyitsz egy start ertekpapirszamlat neki, akkor atteszik oda azt a 40xezer osszeget es azt, amit eddig kamatozott, ezutan barmikor befizethetsz pluszba, nem kell havonta. Evente a befizetett osszeg 10%-at, max 6000 ft-ot jovairnak es a kamatot, 18 eves koraig a szamlavezetes ingyenes, akkor ha felveszi, barmire koltheti.
2018. máj. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Úgy nézem viszont, hogy a start számla nyitásnak van egy 25.000 Ft-os költsége. Szerintem körbenézek a lehetséges megtakarítási formák között, hogy melyik a legjobb.

Köszi a válaszokat!

2018. jún. 8. 16:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a gyermek 2006 jan előtt született akkor kell a 25e ft, mivel neki még nem járt az életkezdési rámogatás
2018. jún. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!