Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Petesejt donor volt már valaki?

Petesejt donor volt már valaki?

Figyelt kérdés
Szóba került, hogy családon belül én lennék egyedül alkalmas a dologra. Azt tudom hogy sok macera meg hormonkezelés. Milyen mellékhatásai lehetnek ennek? Volt e már valaki donor? Tapasztalt e mellékhatásokat? Minden érdekel ezzel kapcsolatban! A válaszokat előre is köszönöm!!!

2018. júl. 12. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Alap, hogy csak és kizárólag akkor lehetsz donor, ha van már minimum egy saját gyermeked. Ha nem anonim donáció, hanem egy adott személy részére tortenne, akkor bizonyítani kell a megfelelő rokoni kapcsolatot.

A hormonkezeles mellékhatása a hízás, hangulatingadozas, esetleg depresszió.

2018. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele hogy feltétele a saját gyermek. Pont ez miatt én vagyok a családban egyedül 35év alatti édesanya.
2018. júl. 12. 13:49
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Én nem vállalnám senki kedvéért, csak saját gyerekért a hormonkezeléseket. Azért meg is tettem, de nem tudhatjuk, hogy pár évtized múlva milyen következménye lesz. Egy dolog az átmeneti fájdalom, vagy kellemetlen beavatkozás, azt vállalnám is egy kedves rokon, vagy barát kedvéért, de a mesterséges petefészek stimuláció nem játék. Ez nem olyan, mint vért, vagy csontvelőt adni, ez kihathat hosszútávon a te életedre, egészségedre is. Bocs, ha szívtelennek tűnök, nekem ez a véleményem.
2018. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
100%ig egyetertek az elottem szoloval, teljesen biztos hogy senki kedveert nem vallalnek ilyet, mindegy lenne, hogy csaladtag e az illeto... akkor se vallalnam, hogyha nem kene hozza hormonkezelest kapni, mert a petem nem a pulcsim, hogy csak ugy kolcsonadom valakinek.
2018. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát értem hogy egyikőtök se adna... de igaziból én valami kézzel foghatóbb infót keresek nem igazán azt hogy ki vállalná és ki nem. Ne haragudjatok nem akarok bunkónak tűnni, de jól át szeretném gondolni majd ezt csak azt reméltem lesz majd 1-2 ember aki bevállalta és tud segíteni
2018. júl. 12. 20:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ha a dolog orvosi, fizikai része érdekel, azt javaslom, tedd fel a kérdést úgy, hogy milyen petesejt leszívás, stimuláció, mellékhatások. Saját lombikhoz biztos, hogy sokak átmentek már rajta, az eljárás ugyan az, csak nem te kapod vissza az embriót. Szerintem úgy sok tapasztalatot fognak írni.

2018. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Azér ezt kicsit még gondold átt! Ne csak az egészségügyi részét nézd! Biztos hogy kellemetlen, fájdalmas és megterhelő a szervezet számára!

Viszont abba belegondoltál hogy az a gyerek mégis csak a Te gyereked?! Ugyan nem te hordós ki de mégis a Te génjei, sejtjeid!

Mit fogsz érezni ha esetleg rád hadonlít?! Lelkileg ez sokkal megterhelő mint fizikálisan! És pont azért mert rokon fogja felnevelni, látni fogod felnőni! Hiába te vagy a vér szerint anyja de semmilyen sikerében nem lehetsz jelen, max titokban bellül lehetsz rá büszke. Nem te leszel az anyja....

Ezt még gondold átt!

2018. júl. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sofor.futar válasza:
63%
Szia!Többszörös donor vagyok.Mi a konkrét kérdés/sek?!:-)
2018. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!