Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztnév választásnál mire...

Keresztnév választásnál mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk nagyon szép nevet adni a kicsinek, mire figyeljünk? Szótagszám, magas-mély magánhangzók száma, torlódás stb.
2010. jún. 24. 15:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

igen ezekre, + még arra is, h mennyire passzol a vezetéknévhez!

Sok boldogságot! ;)

2010. jún. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Én az ilyesmiben elég kényes vagyok,mert egy nevet adni felelősség.nekem szerencsére szép nevet adtak,amit,ha bemutatkozok, megdícsérik=)Habár még nincs gyerekem,de mindenképpen fontosnak tartom,hogy a vezetéknév és a keresztnév valamennyire összeillő legyen.Ne legyen túl rövid se(mint egy becenév),legyen szép hangzása,lehessen becézni is.Ha leírod a vezetéknevét a leendő gyermekednek,akkor szívesen írok párat,ami szerintem illene hozzá=)
2010. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Hosszú családi névnez nem szerencsés hosszú keresztnevet adni és fordítva. Gyakori családi névhez (Szabó, Kovács) jobban megy a picit ritkább név. Figyeljetek oda a családi név végződésére és a keresztnév kezdésére: a Kovács Csaba éppúgy nem szerencsés, mint a Regös Zsolt.


Én nagyon nem támogatom ezt a mai divatot, hogy adjunk minél ritkább, kacifántosabb és lehetőleg két nevet a picinek, Pl Kovács Benett Zsülien. Legyen inkább egy, meg fogja köszöni felnőtt korában, amikor majd aláírni kell.

2010. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek fontos a név eredete, és a jelentése.
2010. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Zsikai lesz a vezetéknév, megköszönném, ha fiú és lányneveket is írnátok.

2010. jún. 24. 15:59
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Szerencsés, vegyes vagy mély hangrendű, max 3 szótagos keresztnevet választotok, ami lehetóleg mássalhangzóval kezdődik. Ha magánhangzóval, akkor az semmiképpen ne legyen "i". Szép, ritka a családnevetek, ehhez semmiképp sem adnék nagyon extravagáns keresztnevet, inkább valami stabilat, megbízhatót, ami kiállja az idők szelét.


Két példa: Zsikai Lenke, Zsikai Dávid.

2010. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
én a vezetéknevetekhez háromszótagú keresztnevet ajánlok. Szerintem nagyon csúnya az olyan név, amit egy köhögéssel kiköpsz, például Nagy Zsolt. A mi fiunknak két vezetékneve és egy 3 szótagos keresztneve van, szerintem nagyon szépen hangzik, ha kimondod. Ja, és az i-vel végződő nevekhez (pl. Zsikai), amik nagyon magyarnak hangzanak, magyar név illik, és nem Dominik, Kevin, Noel és társai.
2010. jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

szerintem a hangzás az abszolút lényeg. hogy kimondva jó legyen, azt meg úgyis halljátok. én személy szerint a ritkább neveket támogatom, nem flancolásból, egyszerűen unalmasnak találom a tucatneveket, így én ritkábbat választottam, olyat, amibe elsőre beleszerettem. mondjuk én is olyat választottam, ami keresztnév, tehát nem Napsugár, Málna vagy Felhő, hanem igazi nevet, csak nem olyan gyakorit. szerintem egy jó név jó alap az egyediséghez, persze egy gyerek nem ettől lesz kiemelkedő, ez csak egy apróság, ráadásul ez tetszett a legjobban.

szóval hangzás alapján válasszatok szerintem, milyen meghallani, milyen kimondani, milyen embert képzeltek el, ha halljátok.

2010. jún. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Az összes elöttem szóló véleményét osztom és még egy dolgot tanácsolok, hogy vedd azt is figyelembe, hogy a gyerek tovább lesz felnőtt mint gyerek. Például elég gyakori manapság a Panka, Panna név, kisgyereknek aranyos is, de ehy felnőttnek kicsit nevetséges! Én az elegáns név híve vagyok, amit kisgyereknél lehet becézni, később pedig eleganciát kölcsönöz viselőjének. Ilyen szerintem a Laura, Gréta. Most hirtelen más nem jut eszembe, de biztos nagyon sok van.
2010. jún. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
75%

Én is nagyon kedvelem a különlegesebb neveket.

lány: Zsikai Benigna, Zsikai Norina.

fiú: Zsikai Marcell, Zsikai Olivér

Ezek a nevek rengeteg módon becézhetők, és ha a gyerek felnő és vezérigazgató vagy professzor lesz, akkor sem fogja őket szégyellni.

2010. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!