Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem lenne jó, ha...

Szerintetek nem lenne jó, ha itthon is divatba jönne a baby shower?

Figyelt kérdés
Ez az amit a babáknak szoktak rendezni, szülés előtt nem sokkal, elmennek a barátok, álatlában csak nők, és visznek ajándékot.Nem vagyok híve annak, hogy tvegyük az amerikai "hülyeségeket", de ennek speciel van értelme szerintem.Mert ha elmegyek egy ilyenre, nem nagy megeröltetés venni valami hasznosat a babának, viszont a családnak nagy könyebbség.Húgom kint él, és szinte mindent megkaptak.Összeírt egy listát, és alig kellett valamit venniük.
2010. jún. 27. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

úgy lenne értelme ahogy irtad hogy a kismama listát ir és abból választanak a jelenlevők de az a fajta nem amikor mindenki csörgőt és pelenkát hoz ...pff.

mi is kaptunk segitséget -elsősorban ruhákat- és nagyon jólesett. Ha ők szülnének mi is szivesen vásárolnánk nekik.

2010. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát ha nem is ilyen formában, de sztem sokan segítenek a rokon vagy barát kismamáknak. Én is nagyon sok mindent kaptam kölcsön barátnőimtől.
2010. jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
igen, ez a jó benne, hogy én megyek a barátnőmhöz, veszek neki valamit a listáról, aztán jön ő hozzánk, és ő is vesz valamit.Szerintem ez eléggé megkönnyítené az itthoni babát vállaló családok dolgát.
2010. jún. 27. 12:43
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
az hagyján de késziteni is mekkora öröm ! főleg aki tud varrni vagy kötni egyedi darabokat adhat ajándékba az örök emlék
2010. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet, de hát tudod milyenek itt az emberek... Vannak sokan, akik imádnak minden külföldi szokást átvenni, az emberek másik fele meg már a gondolattól is idegbajt kap.
2010. jún. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
én igyekszem nem szélsőséges lenni...ha van valami jó, akkor azt miért ne lehetne bevezetni, de mondjuk pl valentin napot nem ünneplünk a párommal...
2010. jún. 27. 13:15
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt ilyenünk, csak mi a baba születése után csináltuk másfél hónappal:)

Végülis ez is Baby Shower, csak annyiban tért el,hogy nem előtte, hanem a szülés után csináltuk:)

A lényege nálunk inkább az volt,hogy megmutassuk a csemetét egy alkalommal a barátainknak meg a távoli rokonoknak (legalábbis azoknak akikről tudtuk,hogy el akarnak jönni így is úgy is), kibéreltük a műházat (ami nem volt igazi bérlés mert rokon a polgármester és ingyen ideadta:D), mamáék főztek és sütöttek, mi szétküldtük a meghívókat, aztán lezavartuk egy délután alatt:)


Sokan nagyon örültek,hogy így egyben van az egész mert olyanokat is összehozott akik rég nem látták egymást, plusz volt kaja-pia:D


Az ajándékok,nos a meghívóban feltüntettük,hogy igazából nincs szükségünk semmire,szóval inkább pénzt hozzanak (ez egyébként japán szokás, ott a baba születése után pénzesborítékkal jönnek) és azt mi majd félretesszük a kicsinek egy bankszámlára:)


Így is tettünk, majd százezer összejött, az most szépen ott figyel és kamatozik a számlán:)

2010. jún. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

huh ez a japán szokás még jobban tetszik:DD

akkor a szülők arra költik amire tényleg szüség van, és még véletlenül sem kapnak ugyanolyan ajándékokat:)

2010. jún. 27. 13:58
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem igazán értem a kérdésedet. Vannak jó magyar szokások, csak tartani kéne.

Nekem két lányom van. Aki akart adni valamit előtte, azt ideadta, aki utána az akkor.

Babakocsit a anyukám vette, a szobabútort anyósom. A nővéreimtől és sógornőméktől annyi kisruhát örököltem, hogy a nagy most 2,5 éves, de még gyerekruhát csak elvétve vásároltam.

Kiskádat állvánnyal a barátnőmtől kaptam kölcsön stb.

Amikor szültem, akkor a közösségi barátaink főztek ránk (hozták a komatálakat). Nálunk ha szül valaki a közösségben, akkor felosztjuk egymás között, és mindig főz valaki valami finom ebédet a kismama családjának. Ez kb. 6 hét. Mindenkire egy-két ebéd jut :-D

Amúgy ez az ajándékozás a másik oldaláról nézve: Kapok egy listát, csupa drága holmival. persze meg kell venni valamit, mert mit fognak szólni. KB. annyiba kerül a sok barátnőnek vásárolni, mintha saját magadnak megvetted volna újjonnan.

A magyaroknak a babanéző van szokásban. Játékot, pelenkát, pénzt, kisruhát szoktak vinni, mikor mennek meglátogatni a babát.

2010. jún. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
ja ebben is van igazság...mondjuk mi is mindig viszünk valamit, mikor megyünk babanézőbe...
2010. jún. 28. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!