Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munka és gyerek mellett hogy...

Munka és gyerek mellett hogy oldjátok meg a házimunkát?

Figyelt kérdés

Újra dolgozni fogok, mert letelt a két év és bár 8 órás a munkám, úgy érek haza minden nap, hogy 4-re csak a hétvége szabad. Nyilván a gyerek apja besegít, mikor szabadnapos, de holnap is berendelték oktatásra. 1800 m2-es telken 60 m2-es ház, plusz egy vendégház, amit havonta 1x elég takarítani. Eddig itthon nagyon jól ment, de szeretnék a gyerekkel is foglalkozni még nem tudom, hogy fognak kinézni a napjaink O.o

Segítene, ha elmesélnétek, ti hogy oldjátok meg :)))


2019. jan. 9. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Nekem a 3. gyerek születése után óta van egy takarítónénim- egy idős néni aki így nyugdíj mellett eljárogat takarítani pár házhoz. Óriási segítség.

Heti egy alkalommal csattra vágja a házat. A többi napon én is porszívózok, ha kell felmosok, de a portörlés- füdőszoba takarítására nincs gondom.

Nekem házimunkának elég így a főzés, mosogatás- a konyha- és a mosás-vasalás-ruharendezés 5főre. :)

2019. jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk csak a lakás van, nincs telek, meg plusz egy ház. Én minden nap egy helyiséget csinálok, nem takarítok órákon át. Szépen egy-egy szobát csinálok, tehát mondjuk csak a nappalira koncentrálok, akkor az kb. 20-30 perc, de akkor abban már portörlés is van. Ha csak a fürdőre, az is meg van fél óra alatt. Ennyit el van akármelyik gyerekem nélkülem, de ha épp nincs el, akkor adok neki egy nedves rongyot és "besegít".
2019. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én úgy félek, hogy ez a 4 óra kevés nem a házimunkára, hanem arra, hogy a gyerekkel legyek. Szerettem volna 6 órásat, de csak a régi munkaköröm volt. Ha nem laknánk ennyire kint még jó is lenne. Így is egyik nap taxival viszem be anyámékhoz, mert nincs közvilágítás viszont a pénz meg kell...
2019. jan. 9. 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Költözés, mint lehetőség, nem játszik?
2019. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát azért mentem vissza, gyűjtjük a pénzt nagyobb házra.

Kb 5 év az első 100ezer ft-ot márciusban rakjuk el.

2019. jan. 9. 17:47
 6/9 A kérdező kommentje:
Párom rendőr, segít sok mindenben, de holnap is berendelték megint oktatásra mostanában az nagy divat náluk, pedig 15 év után nincs mit neki oktatni 😅
2019. jan. 9. 17:48
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, én reggel fél 7-kor indulok munkába, este fél 6 körül érek haza. Egy szerencsém van, hogy anyósom megfőz, de egyébként mindent mást mi csinálunk a férjemmel. Ezalatt értsd, hogy tanulunk az iskolás gyerekünkkel, takarítunk, mosunk, teregetünk, stb. De ha anyósom nem főzne, akkor valószínűleg vagy befizetnék vagy ennénk hétköznap hideget, vagy úgy főznék, hogy este megfőzök olyat, amit másnap meg lehetne melegíteni vagy olyat főznék hétköznap, ami hamar kész van.

Egyébként nyilván a nagy bevásárlást, takarítást, nagy mosást hétvégén csináljuk, amikor otthon vagyunk és nem dolgozunk. Emellett hétvégén pótoljuk azt az időt, amit hétköznap nem tudunk együtt tölteni.

2019. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2019. jan. 9. 18:14
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk ez úgy néz ki, hogy én 7-kor indulunk mindketten, én beérek fél 8-ra, előtte pont útba esik egy pékség meg egy zöldséges, ezért ilyenkor már megveszem, ami onnan kell otthonra. A kicsit a férj beadja a bölcsibe, a nagy már egyedül megy suliba. 4-kor végzek, megyek a kicsiért, ötre érünk haza (az ő tempójában sajnos egy óra séta, pedig kb. 20 percre lakunk a bölcsitől, busz nem jár, mert sétálóutcás részen lakunk). Otthon bedobok egy mosást, mert azt mindig kell, abban a gyerekek is segítenek, főleg a kicsi, mert a nagy ilyenkor általában tanul. Férjem 6-ra ér haza, vagy ha venni kell több dolgot, akkor inkább fél hétre. Addig játszom a kicsivel, beszélgetek a naggyal. Apa hazaér, eszünk, utána fürdeti a kicsit, én kikérdezem a nagyot, ha kell. Lefektetés előtt együtt elpakolunk, rendet rakunk, addig fürdik a nagy, 8-ra a kicsi ágyban van jobb esetben. Akkor mosogatok, apa tereget, aztán még a naggyal lenyomunk egy társast, vagy nézünk együtt valami filmet, de van, hogy csak olvas, vagy beszélgetünk, pl. amikor főzök. Főzni kétnaponta szoktam, azt visszük ebédre másnap. Vagy egy nagyobb adagot csinálok, vagy mondjuk dobok a sütőbe húst, és amíg az sül, addig a köretek is megfőnek, meg következő napra feldobok egy főzeléket, így kb. egy óra alatt két napra kétféle kaja elkészül.

Mi éjfél körül szoktunk lefeküdni, addig van egy kis időnk magunkra, egymásra.

Nem mondom, hogy nem fárasztó, de meg lehet csinálni. Nyilván úgy nehezebb, ha apa nem fix munkaidőben dolgozik, és nem kiszámítható, hogy mikor van otthon. Most már nekem egyszerűbb, pont egy éve mentem vissza dolgozni, de az elején még tanultam is mellette, úgyhogy a szombatjaim is ki voltak lőve, mert akkor suliban voltam.

2019. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!