Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha gyám ala akarjak...

Mit tegyek ha gyám ala akarjak vinni a gyerekemet? FONTOS!

Figyelt kérdés

Sved orszagban elek augusztus ota. A gyerekemrol (8) annyit kell tudni, hogy erosen ADHDs, hiperaktiv. Azt is kell tudni, hogy a svedorszagban teljesen mas a szisztem. Itt a tanarok nem szolhatnak ra a gyerekre, akarmit csinalhat. Namost ez az eset ugy kezdodott, hogy decemberben volt egy karacsonyi unnepseg az iskolaban ahova persze a gyerekem is ment. Mint mondtam, nagyon hiperaktiv ezertnem birt nyugton ulni, folyton a gitarakhoz akart menni. Mivel a tanarok nem szolhatnak ra ezert engem kertek meg, hogy vessek ennek veget. Odamentem hozza, megfogtam a kezet, de mivelhogy ő gitarozni akart, nem jott, igy kicsit nagyobb erovel mozditottam meg. Felreertes ne essek nem rangattam meg.


Mivel nem erti a nyelvet, ezert kezdetben miden oran ott voltam. Nagyon nem akart figyelni, ezert sokszor faszoltam, hogy figyeljen az orara es ne zavarja a tobbieket. Termeszetesen magyarul. Ezt a tanarok valoszinuleg ugy vettek, hogy en KIABALOK a gyerekkel (de ez kesobb jon).


Ugye mondtam, hogy nem tesz senki semmit. A masik fiam (12) osztalytarsa elkezdteszekalni a kisebb fiamat. Elkezdte rugdosni minden ok nelkul, utogetni. Mikor a nagyobb fiam odament volna, hogy megvedje az occset, a fiu ot is ekezdte megverni minek az lett a vege, hogy a gyerek lelokte a fiamat egy kisebb sziklarol. (Az volt csak a szerencse, hogy ho volt igy csak megutotte magat, de el sem tudom kepzeli mi lett volna ha nincs ami tompitsa az utest.) Ugye erre anyakent elbrult az agyam, mentem is oda a gyerekhez es annyira ideges voltam, hogy elkezdtem kiabalni a gyerekkel, hogy mitkepzel magarol es takarodjon innen. Ezt termeszetesen a tanarok (akik semmit nem tettek az ugy erdekeben) csunyan vegigneztek.


Meg novemberben igert az igazgato nekem egy segedtanart aki oda fog figyelni az ADHDs fiamra. Nem kaptam meg. Folyamatosan kertem tole a segedtanart, azota sem kaptam meg.


Marcius van. A fent leirt esemenyek 2018ban tortentek. Ket hettel ezelott odajott hozzam az igazgato, hogy feljelentett minket gyermekbantalmazasert. Kopni nyelni nem tudtam. Eletemben nem vertem meg a gyerekeimet (5 van). Mikor kerdeztem, hogy megis mit csinaltam egy egeszaktat nyomott a kezembe onnantol, hogy en az iskolaba jottem. Olyanok voltak benne, hogy en rangatom a gyereket, a nyakanal fogva szoritom a padhoz, megverem stbstb. Minden ki van benne szinezve. Semmi nem igaz.


Mult het penteken volt egy kihallgatas amiben felsoroltak a vadakat ellenem. Nem kezeltem tul jol az esetet, ideges lettem. Termeszetesen ezt feljegyeztek. Nem volt se kep-,se hangfelvetel, magyaran nem bizonyithato semmi amit mondtam. Itt vagyok ma, attol felve, hogy akar holnap az utcan osszeszedhetik a gyerekeimet iskolabol hazamenve, mikzben nem csinaltam soha semmit. Fogalmam sincs mit tehetnek.



2019. ápr. 8. 23:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsanat, hogy sokat irtam de nem tudom mit tehetnek.
2019. ápr. 8. 23:32
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Nekem van egy baratnom akik hasonlo problema miatt elkoltoztek Norvegiabol. Nekik ket ovodas gyerekuk van es a kisebbikre racsapott az apja a fakanalal mert a nagy arcaba ontotte a csiliszoszt amit a vacsihoz keszitett. Masnap nyoma maradt es az ovodaba meglattak. Az ovoda igazgatoja jellentette az ugyet a gyamugynek. A gyerekeket elvittek az ovibol tobbszor is es pszihologus beszelt veluk. Majd csak betoppantak egy delutan es az apat elvittek kihallgatasra. Meg aznap este megvettek a felesegnek es a ket gyereknek a repjegyet es masnap reggel haza utaztak Magyarorszagra. Az apa ott maradt meg egy par honapig Norvegiaba. Probalta a gyamugy visszacsabitani a not a gyerekekkel hogy nem akarjak ok elvenni oket es hogy nyugodjanak meg es menjenek vissza. De a no a meghallgatasokra mar csak a gyerekek nelkul ment vissza.

Volt egy ugyvedjuk is es miuttan lezarult az ugy, ami eleg hamar megtortent mivel a gyerekek mar nem tartozkodtak Norvegiaba igy semmit sem tehetek. Csak azutan mondta az ugyved nekik hogy oruljenek hogy annyi eszuk volt hogy azonal elvittek a kolykoket mert amugy mar mas csalad nevelne oket.

Szoval en nem tudom mi van Svedorszagban de ha hasonlo mint Norvegiaban akkor keszulj fel a legrosszabbra hogy az osszes gyerekedet elvehetik. Volt olyan esett is amikor 6 honapos csecsemot is elvettek az anyatol(ott 3gyerek volt), ez a csalad a baratnom szomszedja volt.

2019. ápr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos vannak ilyen országok...apám börtönben ülne ha Svédországban élnénk :-D


Fognám magam es elköltöznék az országból amúgy. Nem azért mert annyira félnék, hanem mert ez a ló másik oldala amivel egyáltalán nem szimpatizálok meg amúgy a fene nagy liberalizmussal sem ott északon.

2019. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Azt hiszem en is menekulni fogok :(
2019. ápr. 9. 19:17
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

1es vagyok, sajnos eselyes a legrosszabb kimenetel az ugyben. De ha most meg is uszatok akkor arra is keszulj fel, hogy nyilvantartasban szerepeltek es folyamatosan figyelve lesztek amig a gyerekek kiskoruak es minden sz@rsagert ratok fognak szallni. Utolag az is kiderult, hogy a baratnomeket meg a szomszedok is figyeltek mert felkerestek oket a gyamugyisek, hogy "gond" van a csaladba es bantalmazak a gyerekeket.

Norvegiaban eleg durva ez a rendszer es a kulfoldi csaladokra nagyon ki vannak elezve, persze tagadjak.

2019. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Legfontosabb cuccokat szedjétek össze, és a legközelebbi géppel spuri vissza Magyarországra. A ti svèdországi kalandotok ennyi volt, ha nem akarod, hogy elvegyék a gyerekeidet.
2019. ápr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Eddig sem kellett volna egy ADHD-s gyermeket kinozni számára egy érthetetlen nyelvű intézettel. Plane fejlesztést gondolom nem is kap amire szuksege lenne.


Ez egy jel hogy a gyerekeid érdekeit is nézd az egyszer legalàbb.

2019. ápr. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ti, újonnan bevándorlóként ebben a csatában nem nyerhettekvszerintem, max. ha a legvégsőkig elmész és következetesen cáfolsz és bizonyítod az igazadat.

Ehhez ismerni kellene a svéd gyermekvédelmi törvényt és az ottna gyermelnevelési gyakorlatot. Nem tudom miért mentetek ki 5 gyetekkel és mit dolgoztok ott, hogy ez megérje, de most még viszonylag időben hátatfordíthattok ennek a rendszernek....


Amúgy szomorú, hogy Magyarországon mindenki elfordítja a fejét és nyilvánvalóan alkalmatlan/bántalmazó szülők is nevelhetnek gyermeket, mert a nem létező "szociális háló" túlterhelt büroktatái nem hajlandók kiemelni egy-egy gyermeket a "családból", máshol meg a szóbeli fegyelmezés, kiabálás sem elfogadható egy gyermek/gyámügy számára... Kiváncsi lennék ott hogyan kezelik pl az iskolai bullyinget....

2019. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
MENEKULJ. KOLTOZZETEK ONNAN AZONNAL...
2019. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Azért attól, aki fakanállal ráver a gyerekére úgy, hogy ottmarad a nyoma, attól én is elvenném a gyerekét, pedig nem vagyok neoliberális észak-európai.


Egy ADHD-s gyerek az eleve nehezített pálya, az én fiam is az, bár ordibálással nem sokra megyek vele én sem. Speciális segítség kellene neki, idehaza vannak nevelési tanácsadók, pszichológusok, az ügyetektől függetlenül is jobban járnátok szerintem, ha hazajönnétek, kérdező.

2019. ápr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!